Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Repliki królewskich monet - prośba o wycenę

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Repliki królewskich monet - prośba o wycenę 14 lat, 3 miesięcy temu #15608

    Witam serdecznie,
    Zastanawiam się nad wartością monet wyemitowanych przez Skarbiec Mennicy Polskiej na przełomie 2008/2009.
    SM zapoczątkował swoją działalność srebrnymi replikami prezentującymi "perełki" numizmatyczne z różnych historycznych okresów Państwa Polskiego. Dość niskie nakłady wzbudziły zainteresowanie kolekcjonerów. Repliki stanowiły alternatywę inwestycyjną, dla wysokonakładowych monet NBP. SM dodatkowo kusił wysokimi rabatami w przypadku wykupienia całej serii. W przeciągu kilku miesięcy wartość pierwszej wyemitowanej monety "2 zł z 1766 S. A. Poniatowski" przekroczyła cenę 200zł, co dawało ponad 100% zwrotu z inwestycji.
    Sytuacja ta jednak nie znalazła odzwierciedlenia wraz z kolejnymi emitowanymi monetami z serii "Replik królewskich monet".
    Na dzień dzisiejszy rozbieżność w cenach jest dość duża, stąd moje pytanie. Jaka jest szacowana wartości wszystkich "okazów", tj:

    (Trzej Książęta za stołem) 2009 r.
    (Szóstak Ziem Pruskich) 2009 r.
    (Ort Elbląski) 2009 r.
    (Kwartnik Kazimierza Wielkiego z 1367 r.) 2009 r.
    (Grosz litewski) 2009 r.
    (Grosz gdański oblężniczy) 2009 r.
    (2 zł z 1766 S. A. Poniatowski) 2008 r.

    Czy warto interesować się kolejnymi emisjami tematycznymi z cyklu "SM prezentuje.." ?.
  • O:Repliki królewskich monet - prośba o wycenę 14 lat, 3 miesięcy temu #15614

    Lepiej już zainteresować się prawdziwymi monetami.

    Te repliki są wybijane, aby wyciągnąć kasę. Nie polecam.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Repliki królewskich monet - prośba o wycenę 14 lat, 3 miesięcy temu #15617

    guteks napisał/a:
    Zastanawiam się nad wartością monet wyemitowanych przez Skarbiec Mennicy Polskiej na przełomie 2008/2009.


    Zacznijmy od tego, że to nie są żadne monety tylko medaliki. I jak słusznie zauważył kolega Tajniak mają niestety na celu oskubanie naiwnych. Czy nie lepiej kupić oryginalne monety niż płacić takie pieniądze za te "cuda-wianki"? Jak dla mnie te medaliki nie mają żadnej wartości i są jedynie niebezpiecznymi próbami wyłudzenia sporych pieniędzy za bezwarościowy złom. Może nie zabrzmiało to ładnie ale niestety tak sprawa wygląda i każdy kto zajmuje się prawdziwymi monetami powie to samo.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information