Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka

    • Eothain
    • Eothain

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16249

    Zobacz tutaj: www.katalogmonet.pl/Ciekawostki/UWAGA-Fa...monety-w-obiegu.html Artykuł o fałszowaniu monet 5 złotowych.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16250

    najprosciej bylo by ja zwazyc ;)
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16251

    Valkirio pytałaś dlaczego rzadka. Rzuciło mi się kilka takich w oczy ale teraz nie dam głowy czy to czasem próby nie były... :P Wybaczcie za wprowadzenie w błąd.
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16253

    DRABINO napisał:
    A tak w ogóle to ten portal to jakaś strona reklamowa ??? !!! Dziwie się że moderatorzy pozwalają na to aby każdy mógł wrzucać linki do swojej aukcji z allegro lub chwaląc się tym !!! co jakiś czas ktoś zachęca do zakupu jakiejś monety w super niskiej cenie, o ile jest to jakaś interesująca moneta to wszystko jest OK.


    Prosimy się ni "bulserwować" ;)
    Ta strona istnieje po to aby można było się czegoś dowiedzieć o jakże interesującym temacie zwanym ogólnie Numizmatyką. A na forum każdy może wrzucać linki do swoich aukcji i zachęcać do kupna o ile robi to w odpowiednim dziale. Regulamin tego nie zabrania.
    Btw kto jest kolekcjonerem a kto nie jest to już jest IMHO indywidualna sprawa. Można zbierać 2zł GN i zrobić z tego prawdziwą kolekcję a można mieć wszystkie srebra od 1972r i być 'tylko' inwestorem. Określenie "dla prawdziwych kolekcjonerów" stosuje się tylko w aukcjach żeby połechtać ego i portfel potencjalnego kupującego B)

    Wracając do tematu na oryginał mi to nie wygląda, powierzchnia jest dziwnie chropowata plus te "nadlania" na godzinie 11 - awers i 1 - reszka, zupełnie jak na, nomen omen, odlewach.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16254

    Z góry chciałem przeprosić użytkownika michu83 nie chciałem Pana obrazić ani wytykać Panu reklamowania się , Bardzo Pana jeszcze raz za to przepraszam.
    Ja także używam tego portalu jako pomoc w zdobywaniu wiedzy o monetach bardzo sobie go cenie ponieważ mogę tutaj poznać subiektywne zdanie kolekcjonerów na rożne tematy. Wiem że jest tu gro ludzi posiadających dużą wiedzę na ten temat. Ale nie lubię gdy ktoś spekuluje w co inwestować bo a może to zyskać na wartości nie wyobrażam sobie abym zmienił radykalnie tematykę kolekcji tylko dlatego że może to zdrożeć co więcej, nie wszystkie spekulacje się sprawdzają !!!
    Po prostu maja rada dla kolekcjonerów zbierajcie to co sprawia wam frajdę bo nawet jeśli nie zarobicie to zostanie wam bezcenna satysfakcja!!! Nie ukrywam że miło by było gdyby ceny monet wraz z czasem wzrastały nie muszą gwałtownie ale aby trzymały swoją wartość. Chyba nikt nie jest zadowolony np.z roku 2008 gdzie ja Płaciłem prawie dwu-krotność cen emisyjnych, kolejki do banków były ogromne a w dniu dzisiejszym monet warte są polowe ceny emisyjnej!!!
    Dlatego nie wiem czy dobrze zrobiłem ale nie zalogowałem się na stronie kolekcjoner i nie licytuje , nie będę brał udziału w tym wyścigu szczurów!!! NBP tylko liczy zyski. A po kilku miesiącach i tak będzie korekta cen tak jak z rocznikiem 2008 i 2009 !!!! i uzupełnię kolekcje z rynku wtórnego.

    Ja mam 18 lat zbieram monety od 2002r bardzo poważnie,kolekcjonuje wszystkie monety z rożnych okresów ale przede wszystkim monety kolekcjonerskie 20zł III RP teraz daje sobie z nimi spokój to co wyprawia NBP jest żałosne. Zaczynam kończyć kompletowanie monet II RP, jeszcze trochę mi zostało ale to na pewno zajmie mi dużo czasu!!!

    Wracając do tej 5-cio złotówki skoro ma ją Pan z automatu to raczej jest to fals!!! jest to jeden ze sposobów wykorzystania słabych falsyfikatów.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16255

    DRABINO napisał:
    Chyba nikt nie jest zadowolony np.z roku 2008 gdzie ja Płaciłem prawie dwu-krotność cen emisyjnych, kolejki do banków były ogromne a w dniu dzisiejszym monet warte są polowe ceny emisyjnej!!!

    jakis przyklad link gdzie mozna kupic monety za polowe ceny emisyjnej ?????????????????????????????????????????????????
    • Wilk
    • Wilk

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16256

    DRABINO napisał:
    Ten portal w ostatnim czasie strasznie stracił w moich oczach!!!!
    Albo się tu pisze o swoich aukcjach na allegro albo o inwestowaniu w numizmaty !!!
    Czy ktoś tak w ogóle z was ( oprócz pewnej części kolekcjonerów) jest prawdziwym kolekcjonerem???


    A kto Ci powiedział, że ten portal jest w 100% kolekcjonerski?
    Skoro moderatorzy sami zamieszczają artykuły traktujące o inwestowaniu to znaczy, że temu też jest poświęcony.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16259

    Valkiria proszę link np. www.allegro.pl
    miałem na myśli monety z 2008r !!!
    np.

    40. rocznica Marca 68 cena emisyjna 73zł na rynku wtórnym lub allegro można kupić za ok.35zł

    Sybiracy cena emisyjna 75zł na rynku wtórnym lub allegro można kupić za ok.40zł

    65. rocznica powstania w getcie warszawskim cena emisyjna 95zł na rynku wtórnym lub allegro można kupić za ok.45zł

    Zbigniew Herbert 1924-1998 cena emisyjna 61zł na rynku wtórnym lub allegro można kupić za ok.35zł

    Zabytki kultury materialnej w Polsce: Kazimierz Dolny cena emisyjna 97zł na rynku wtórnym lub allegro można kupić za ok.55zł

    itd.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16260

    podajesz bardzo ekstremalne przyklady gdzie naklady przekraczaly grubo 100 000 sztuk

    Sybiracy 135 000 !!!

    65.Rocznica Powstania W Getcie Warszawskim 145 000 !!! :silly:

    pozatym pamietaj ze wtedy firmy dostawaly rabaty
    mozna bylo kupic te monety okolo 20-25% ponizej emisyjnej to prawda
    nie wiem gdzie ty kupowales skoro placiles wysoko ponad emisyjna?
    bo ja mam caly 2008 i 2009 i za zadna nie zaplacilam nawet ceny emisyjnej
    np. za GETTO zaplacilam 75zl z przesylka.
    W ZADNYM WYPADKU NIE POCHWALAM NBP JEGO POLITYKI I TEGO CO SIE TERAZ DZIEJE Z CENAMI , NAKLADAMI I DALLEKA JESTEM OD POPADANIA W ZACHWYT
    JEDNAK TWIERDZENIE ZE MOZNA KUPIC MONETY ZA POLOWE EMISYJNEJ MIJA SIE Z PRAWDA.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez michu83. #16386

    lepsze zdjecia lepszym aparatem
    P1050224.JPG
    P1050225.JPG
    P1050227.JPG


    Jak dodać te zdjęcia do aukcji na allegro????????
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16413

    A aucja już trwa jak nie chcesz płacić za zdjęcia wystarczy wkleić to na portal ze zdjęciami potem poszukać pomocy od allegrowiczów wstawić w kod i gotowe koło galerii
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16427

    nowe zdjecia udało mi sie włozyc
    dzieki
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16450

    Coś mi aukcja nie idzie choć wstawiłem nowe zdjęcia :dry:
    Pan Paweł Mika pisał mi że na podstawie zdjęć myśli że moneta na 99% może być orginalna.
    • Offline
    • Oklaski: -58

    O:co o tym myslicie dziwna 5cio złotówka 14 lat, 2 miesięcy temu #16454

    Zgadza się mogła być bita z jednego krążka ;) czasem się zdarzało im mylić w mennicy krążki lub dwa białe nabito i wygląda na oryginał :)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.26 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information