Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: prosze o określenie stanu i ceny

    • Offline
    • Oklaski: 1

    prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez michu83. #17779

    jl.JPG
    hgv-20100403.JPG
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17780

    Bardzo ladna zlotoweczka moim zdaniem stan I-
    BU to to nie jest jednak jak na ten rocznik bardzo ladnie zachowana na allegro z pewnoscia bylby opis "mennicze cacko" hehe
    ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17783

    No i nie moge się zgodzić z Tobą Valkirio, stan to max. II albo raczej III+ Czy widzisz gdzieś jakiekolwiek pozostałości lustra? Orzeł ma obtarcia na całej powierchni podobnie jak reszta elementów reliefu awersu i rewersu. Nie zmienia to w niczym faktu, że jest to ładnie zachowany egzemplarz
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17784

    co to jest BU???
    lustra nie widać bo to skan.
    w którym miejscu orzeł ma obtarcia???
    jaką mogę dać cene KUP TERAZ???
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17785

    a czemu KUP TERAZ ? wystaw od zlotowki nie martw sie sprzeda sie napewno za dobre pieniadze bo jest ladna.

    no coz Borsuk nie moge sie teraz sprzeczac o jej stan zachowania
    bo fotki "zniknely"
    jak zeszlej nocy zerknelam to wyglondalo to na stan I-/II+

    przydaly by sie fotki Michu ...
  • O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez Tajniak. #17786

    BU - Brilliant Uncirculated
    Jest to nazwa stempla zwykłego ulepszonego. Na czym to ulepszenie polega to dokładnie nie wyjaśnię, ale moneta jest wybita z lepszymi szczegółami.

    Wątpię, aby w PRLu bito takie monety. Te najlepsze to tylko wybierane z procesu produkcyjnego zwykłych monet obiegowych.

    Co do monety to też uważam, że jest to stan II. Ładna, ale widać obtarcia, m.in. na łapach.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17787

    michu83 napisał:
    [quote]co to jest BU???

    (BU)Brilliant Uncirculated
    Menniczy egzemplarz z pelnym lustrem bez nawet najdrobniejszych "obic" powstalych w procesie produkcji czy transportu po prostu IDEALNY EGZEMPLARZ
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17788

    Tajniak napisał:
    BU - Brilliant Uncirculated
    Jest to nazwa stempla zwykłego ulepszonego. Na czym to ulepszenie polega to dokładnie nie wyjaśnię, ale moneta jest wybita z lepszymi szczegółami.

    Wątpię, aby w PRLu bito takie monety. Te najlepsze to tylko wybierane z procesu produkcyjnego zwykłych monet obiegowych.

    Co do monety to też uważam, że jest to stan II. Ładna, ale widać obtarcia, m.in. na łapach.



    temu co napisales przypisala bym Proof-like
  • O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17789

    Valkiria napisał:
    Tajniak napisał:
    BU - Brilliant Uncirculated
    Jest to nazwa stempla zwykłego ulepszonego. Na czym to ulepszenie polega to dokładnie nie wyjaśnię, ale moneta jest wybita z lepszymi szczegółami.

    Wątpię, aby w PRLu bito takie monety. Te najlepsze to tylko wybierane z procesu produkcyjnego zwykłych monet obiegowych.

    Co do monety to też uważam, że jest to stan II. Ładna, ale widać obtarcia, m.in. na łapach.



    temu co napisales przypisala bym Proof-like


    Proof-like to monety wybierane z początku bicia, kiedy stempel jest świeży.

    Dla mnie te wszystkie nazwy powinny ograniczyć się do lustrzany i zwykły. Niepotrzebne komplikowanie.

    A stan idealny to po prostu MS70, PR70 lub I. To ostatnie niezupełnie pasuje, ale stan idealny mieści się w stanie I.

    BU to nie jest żadna ocena stanu. Można nazwać monetę BU, ale po tym nie można dokładnie określić jej stanu. Bu to sposób wybijania i takie monety są mennicze (idealne na pewno nie wszystkie). Czy jakiś bank emitując zestaw BU może zagwarantować, że wszystkie monety w tych zestawach są idealne?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17790

    BU grades there will be no visible signs of wear or handling,
    even under a 30 power microscope. Full mint luster will
    be prsent. Ideally no bags marks will be evident.

    Standard Catalog of World Coins Krause


    a co to jest stempel zwykly ulepszony ?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez michu83. #17791

    zdjecia sa
    chciałbym ja sprzedac tylko pojecia nie mam za ile???????
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17793

    michu83 napisał:
    zdjecia sa
    chciałbym ja sprzedac tylko pojecia nie mam za ile???????


    odpowiedz znajdziesz na allegro ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17794

    BUNC - to taki bym powiedział produkt uboczny gradingu. Generalnie zalicza się do tej kategorii monety z MS od 65 w górę.
  • O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17795

    Valkiria napisał:


    a co to jest stempel zwykly ulepszony ?


    Stempla zwykłego używa się do bicia monet obiegowych, które nie mają dużych wymagań. Ten stempel ulepszony używa się do bicia monet kolekcjonerskich, aby ładnie się prezentowały.

    Być może ty masz rację, ale wtedy byłoby bez sensu emitowanie zestawów monet obiegowych BU.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17796

    czy jak wystawie ja za 700zł KUP TERAZ to czY nie zrobie z siebie durnia a link do mojej aukcji nie znajdzie sie na forum ikm HITY ALLEGRO???
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17797

    Tajniak napisał:
    Valkiria napisał:


    a co to jest stempel zwykly ulepszony ?


    Stempla zwykłego używa się do bicia monet obiegowych, które nie mają dużych wymagań. Ten stempel ulepszony używa się do bicia monet kolekcjonerskich, aby ładnie się prezentowały.

    Być może ty masz rację, ale wtedy byłoby bez sensu emitowanie zestawów monet obiegowych BU.


    BUNC to poprostu egzemplarz monety w wyśmienitym stanie i żaden specjalny stempel do tego nie musi byc potrzebny. Faktem jest jednak, że o wiele łatwiej taki stan osiągnąć bijąc monety czy to specjalnie przygotowanym stemplem czy selekcjonując monety zaraz po pierwszym biciu (early relase). Tak czy owak większość z obu przypadków może uzyskać dodatkowo efekt proof-like.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17798

    michu83 napisał:
    czy jak wystawie ja za 700zł KUP TERAZ to czY nie zrobie z siebie durnia a link do mojej aukcji nie znajdzie sie na forum ikm HITY ALLEGRO???


    Istnieje taka mozliwość, chociaż szybciej moze się to pokazać na Cafe allegro z odpowiednimi komentarzami. Proponuje od 1 zł. z ewentualnym miniumum na satysfakcjonującym Cię poziomie. W najgorszym wypadku się nie sprzeda a Ty uzyskasz odpowiedź co do wartości rynkowej. Poza tym jeśli to skan to proponuje zrobić też zdjęcia tej monety bo skany nie oddają rzeczywistego stanu, no chyba że ktoś doskonale opanował technikę skanowania monet plus ma b. dobry skaner
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #17799

    Tajniak ja nie twierdze ze mam racje po prostu pytam co to takiego stempel zwykly ulepszony czy to cos pomiedzy zwyklym a lustrzanym ? wiem ze na Ukrainie dosc duzo monet okolicznosciowych bija tym stemplem.

    Michu ja wystawila bym ta monete na aukcji zawsze mozesz dac cene rezerwowa a tak wystawisz w KUP TERAZ za 700zl a zkad wiesz ze na aukcji nie poszla by za np.1300zl
    nie twierdze ze za tyle pojdzie ale zawsze mozna sprobawac.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:prosze o określenie stanu i ceny 14 lat, 1 miesiąc temu #17801

    mam ja wystawiona na kup teraz
    ale wystawie ja w nastepnym tyg od 1zł bcm
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.37 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information