Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt

    • Offline
    • Oklaski: 0

    prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu Ostatnio zmieniany: przez hagane. #17819

    zamieszczam tutaj zdjęcia
    img359.imageshack.us/img359/4240/dsc00727e.jpg

    3x 20 groszy 1923 w tym 2 egzemplarze porównawcze

    img519.imageshack.us/img519/2576/dsc00736d.jpg
    img51.imageshack.us/img51/7103/dsc00735h.jpg

    posiadam jeszcze 30x 20 groszy 1923 jak by ktos chciał więcej mat. porównawczych

    moneta nie była ani czyszczona ani kombinowana kupiona w sklepie numizmatycznym, sprzedawca nie wiedział co traci hehe :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17820

    Mi to wygląda na nalutowane.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O: prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17821

    img46.imageshack.us/img46/5980/dsc00738l.jpg
    zdjęcie drugiej strony monety
    po lewej stronie widac jakies nie dobicie?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17824

    Moim zdaniem nie jest to destrukt poniewaz nie powstal w mennicy
    gdyby tak bylo "cialo obce" zostalo by wprasowane w powierzchnie krazka a ze tak nie jest mozemy sie przekonac po zalaczonych obrazkach.

    W okresie poprzedzajacym II Wojne Swiatowa a zwlaszcza w jej trakcje bardzo popularne byly wszelkiego rodzaju wisiorki,medaliki,branzoletki,"amulety" patryjotyczne z godlem panstwowym.Do ich wykonywania wykorzystywano monety dolutowywano oczka na lancuszek,kilka monet tworzylo branzoletke...
    Wlasnie w taki sposob mogl powstac twoj destrukt.

    To tylko jedna z mozliwosci tak czy inaczej nie jest to destrukt menniczy co nie oznacza ze z punktu widzenia numizmatyka nie jest on ciekawy.
    Przeciwnie.Odpowiadajac na pytanie "w jaki sposob to powstalo na mojej monecie" odkrywamy historie i dochodzimy niejednokrotnie do zaskakujacych wnioskow.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu Ostatnio zmieniany: przez hagane. #17828

    jezeli mozna sie zapytac ile ona jest warta? bo chciałbym ją sprzedac na allegro i nie wiem za ile ją wystawic
    dzieki za info pzdr. :):) :) :):)
  • O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17830

    hagane napisał:
    jezeli mozna sie zapytac ile ona jest warta? bo chciałbym ją sprzedac na allegro i nie wiem za ile ją wystawic
    dzieki za info pzdr. :):) :) :):)


    Najlepiej licytacja od złotówki. Cena sama się ustali.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17833

    • Offline
    • Oklaski: 8

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17836

    jednak jako destrukt sprzedajesz??!! ciekawe jak się skończy;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17837

    latwo przewidziec ;)
    • Offline
    • Oklaski: 26

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17851

    widzę że kolega sprzedaje też 1 zł z 29 bez znaku mennicy i nic się nie chwali ...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17852

    zapraszam do licytacji tej złotówki z 29r jezeli ktos chce miec taką w kolekcji. :) www.allegro.pl/item988622662_1_zloty_z_1...z_znaku_mennicy.html

    i radzę się śpieszyc bo juz są 3 oferty kupna :)
    • Offline
    • Oklaski: 26

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17853

    ja podziękuję, jestem już szczęśliwym posiadaczem unikalnej 5 gr z dziurką bez dziurki ;), ale bardzo chętnie poznałbym historię tej złotóweczki ...
    • Eothain
    • Eothain

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17854

    ludojad napisał:
    jestem już szczęśliwym posiadaczem unikalnej 5 gr z dziurką bez dziurki ;)


    To może w międzyczasie opowiesz nam o swojej pięciogroszówce z dziurką bez dziurki. To może być ciekawa historia... ;) Ale jeśli możesz to utwórz nowy wątek na ten temat w dziale II RP, a ten pozostawmy w temacie 20 groszy...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17855

    ludojad napisał:
    ja podziękuję, jestem już szczęśliwym posiadaczem unikalnej 5 gr z dziurką bez dziurki ;), ale bardzo chętnie poznałbym historię tej złotóweczki ...


    dziurke pewnie ktos zalal olowiem ;)
    a o tej 1zl 1929 b.z. juz bylo na forum i to sporo
    rogaczy nie brakuje ;)
  • O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 14 lat temu #17865

    Artykuł i dyskusja o tej złotówce bez znaku mennicy.

    www.katalogmonet.pl/Monety-polskie/1-zlo...z-znaku-mennicy.html
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 13 lat, 11 miesięcy temu #18332

    www.allegro.pl/item988622583_moneta_20_g...z_1923_destrukt.html

    hah i co jednak znalazłem na to jelenia który to kupił za 100zł i co teraz powiecie? :laugh: jestem boogatszy o stówe i tak samo bedzie z tą złotóweczką znajde jelenia opyle mu to za gróbszą kaskę i bedzie na monety
    • Offline
    • Oklaski: 26

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 13 lat, 11 miesięcy temu #18346

    hagane napisał:
    www.allegro.pl/item988622583_moneta_20_g...z_1923_destrukt.html

    hah i co jednak znalazłem na to jelenia który to kupił za 100zł i co teraz powiecie? :laugh: jestem boogatszy o stówe i tak samo bedzie z tą złotóweczką znajde jelenia opyle mu to za gróbszą kaskę i bedzie na monety


    i co ja na to .....
    a no nic .....
    musisz mieć tylko nadzieję, że sprzedawca, od którego będziesz kupował te monety też nie będzie szukał jelenia ;)
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 13 lat, 11 miesięcy temu #18348

    hagane napisał:
    www.allegro.pl/item988622583_moneta_20_g...z_1923_destrukt.html
    hah i co jednak znalazłem na to jelenia który to kupił za 100zł i co teraz powiecie? :laugh: jestem boogatszy o stówe
    Szczerze powiedziawszy ta nowa funkcja ukrywająca nicki użytkowników jest IMO nietrafiona. Dawniej jak widziałem, że kupujący pakuje się w bagno to mogłem mu wysłać maila z wytłumaczeniem czemu nie powinien kupować danego przedmiotu. Nie chodzi mi akurat o w/w 'destrukt' ale ogólnie o szwindel i naciąganie ludzi na unikaty i destrukty produkcji 'home made by cwany szwagier i pomocnik numizmatyk'. Nieraz przyniosło to skutek, zawsze miło mieć świadomość, że ustrzegło się nieznajomego bliźniego przed "rodzynem" ale teraz to już każdy może liczyć na siebie.
    • Offline
    • Oklaski: 26

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 13 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez ludojad. #18349

    www.allegro.pl/item1021430538_wmg_2_pf_1...ls_w_slabie_ngc.html

    ciekawe gdzie i za ile wypłynie ... już jako oryginał gwarantowany przez NGC

    ps. co do mojej 5 gr bo wielu to zainteresowało, swoją monetkę kupiłem w opcji kup teraz za 40 zł plus koszty wysyłki- ile już nie pamiętam bo było to 2-3 lata temu, nie powiem kupując ją miałem kilka procent nadziei, że to oryginał, nie chciałem rozwijać tamatu bo był na innym forum, nie żałuję tego zakupu tylko żal mi , że kupiłem ją tak bez "legendy" i nic o niej nie wiem ...
    foto dla ciekawskich ;)
    ludojad_01.jpg
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O:prośba o wycene 20 groszy 1923 destrukt 13 lat, 11 miesięcy temu #18351

    W takim razie oszczędziłeś 4360 złotych:D
    img192.imageshack.us/i/ddddte.png/
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.31 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information