Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Monety do identyfikacji i ewentualnej wyceny

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Monety do identyfikacji i ewentualnej wyceny 13 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez czosnek. #21065

    Witam mam dwie monety jedna znaleziona za stodołą z 1786r a druga przywieziona z Rosji z 1789r
    to są linki do zdjęć img641.imageshack.us/i/costam002.jpg/ , img403.imageshack.us/i/costam004.jpg/ , img832.imageshack.us/i/costam008.jpg/, img193.imageshack.us/i/costam010.jpg/
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Monety do identyfikacji i ewentualnej wyceny 13 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #21067

    Co do monetki nr 1 to rosyjskie 5 kopiejek z 1789 roku z mennicy w Jekaterynburgu (literki EM po obu stronach ogona orła) w stanie niemal agonalnym. W katalogu Bitkina znajduje się pod pozycją nr 592 w monetach 5 kopiejkowych Katarzyny II z wyżej wymienionej mennicy (str. 365 w wydaniu z 2000 r.). Moneta podana jest bez stanu rzadkości z liczbą wybitych sztuk 25.841.240.

    Natomiast druga monetka to polski trojaczek Stanisława Augusta Poniatowskiego z 1786 roku. W typologii Tadeusza Igera oznaczony jako W.A.86.1b (z kropką po dacie) i oznaczony stopniem rzadkości R1.
    Legenda awersu: STANISLAUS AUG.D.G.REX POL.M.D.L.
    Legenda rewersu: GROSSUS POLON:TRIPLEX.1786./E.B.
    Za tę wiadomość podziękował(a): czosnek
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Monety do identyfikacji i ewentualnej wyceny 13 lat, 4 miesięcy temu #21069

    Dzięki, poszperałem i ja, znalazłem też takie monety na allegro , powiedz mi jeszcze jak możesz ile są warte ? bo nie wiem czy opłaca mi się kupić wykrywacz metali :) , chodziarz ile by nie były warte fajnie znaleźć taką monetę .
    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Monety do identyfikacji i ewentualnej wyceny 13 lat, 4 miesięcy temu #21070

    Wg. znanego powiedzenia warte są tyle ile ktoś zamierza za nie dać. Nastawiając się na konkretną cenę rzadko można ją uzyskać, wystaw na allegro i wtedy uzyskasz odpowiedź. Co do wykrywacza to pamiętaj, że chodzenie z nim zwłaszcza po miejscach uznanych za stanowiska archeologiczne jest karalne. Zresztą w gruncie rzeczy chodzenie ot tak z wykrywaczem też może się źle skończyć, poza tym generalnie to co znajduje się w ziemi należy do państwa polskiego a nie do znalazcy (zwłaszcza jeśli są to wartościowe przedmioty). Ewentualna próba sprzedaży tego typu rzeczy na allegro zwłaszcza z adnotacja, że została gdzieś znaleziona może skończyć się "wjazdem na chatę" policji i konfiskatą całości kolekcji oraz narzędzia czyli wykrywacza. Żeby było ciekawiej sam będziesz później musiał udowodnić skąd pochodzi reszta kolekcji nawet tej kupionej od innych.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Monety do identyfikacji i ewentualnej wyceny 13 lat, 4 miesięcy temu #21072

    witam ostatnio przeglądałem allegro i natknąłem sie na taką aukcj myślicice ze warto miec takie cos? allegro.pl/boratynka-rok-nieznany-zapraszam-i1394371544.html
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    Odp: Monety do identyfikacji i ewentualnej wyceny 13 lat, 4 miesięcy temu #21073

    Za 100 zł. od raczkującego użytkownika, na pewno nie.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    Odp: Monety do identyfikacji i ewentualnej wyceny 13 lat, 4 miesięcy temu #21128

    Boratynki mają to do siebie że były bite niedbale, także destrukty zdarzały się bardzo często. Cena jest kompletnie nieadekwatna do rzadkości i stanu monety.
    • Offline
    • Oklaski: -58

    Odp: Monety do identyfikacji i ewentualnej wyceny 13 lat, 4 miesięcy temu #21155

    10 - 15 zł w takiej cenie zwykłe chodzą do 5 zł za sztukę. A okazy do 40 zł więc cena jest kosmiczna pozdrowki.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information