Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Grading-PCG ich skala oceny monet-OSZUŚCI?!!!!!!!!

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Grading-PCG ich skala oceny monet-OSZUŚCI?!!!!!!!! 13 lat, 2 miesięcy temu #22341

    Witam wszystkich,którzy tu zajrzeli.Od wielu lat zbieram monety,głównie PRL obiegowy.Jak każdy na początku zbierałem do kompletu,bez względu na stan.Przyszedł czas na wymianę monet na wszystkie mennicze.Wiele monet,które zakupiłem w różnych sklepach numizmatycznych oraz aukcjach było w stanie II/III.Teraz zacząłem kupować monety ogradowane,żeby mieć potwierdzenie ich stanu i kupuję nie mniej niż MS 63.Rozbieram monety z trumienek i wkładam luzem do klasera.Otóż problem w tym,że ostatnio zakupiłem monetę 1 zł MN z 1949 MS 63 ogradowaną przez PCG,a w między czasie sprzedałem na aukcji za kilkanaście złotych taką samą monetę zakupioną w stanie III w poważnym sklepie .Ta którą otrzymałem jest tłusta i brudna,ta,którą sprzedałem to przy niej ideał menniczy.Czyściutka,patynka,cudna,miała tylko delikatnie przytartą główkę orła.Moje pytanie kto tu kantuje,kto oszukuje,czy jest możliwość otwarcia monety i włożenia innej.To samo dotyczy 10 groszy z 1961 roku.MS 64,a tu niespodzianka orzełek wytarty jak..... już nie będę bluzgał.Jeśli ktoś ma podobne zastrzeżenia to proszę o parę słów.Ja osobiście bojkotuję tą firmę i żadnego zakupu już nie zrobię.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Grading-PCG ich skala oceny monet-OSZUŚCI?!!!!!!!! 13 lat, 2 miesięcy temu #22345

    Wszystkie polskie firmy gradingowe to porazka i strata kasy !

    Temat byl juz poruszany na tym forum wiec na tym zakoncze ;)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.17 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information