Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Identyfikacja medalionu

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Identyfikacja medalionu 12 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez wierzbol. #26317

    Proszę o pomoc w identyfikacji:

    Medalion - MARIA THERESIA DG REG HUNG BOH (szukałem dość długo ale niestety nie znalazłem żadnej konkretnej informacji o egzemplarzu ze zdjęcia)

    edit. Proszę moderatora o przeniesienie do właściwego działu. Z góry dziękuję.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Identyfikacja medalionu 12 lat, 1 miesiąc temu #26343

    A co jest z drugiej strony? i masz możliwość zrobienia lepszego przybliżenia? mało widać...

    to cos: en.numista.com/catalogue/pieces21963.html ?

    tylko to mniejsze, więc bardziej jakby coś takiego: en.numista.com/catalogue/pieces17463.html

    a grube to? w sensie to poprostu przewiercona moneta, czy własnie takie cieniutki medalion?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Identyfikacja medalionu 12 lat, 1 miesiąc temu #26348





    Jest to cieniutki medalion. Z jednej strony wizerunek postaci jest wypukły z drugiej wklęsły. Średnica medalionu to 17 mm. Na pewno nie jest to moneta. Z wyglądu jest trochę podobne do tego:
    www.theresia.name/cgi-bin/Token.cgi?Data....1760&Item=V3a.2
    tylko, że jest tylko jedna strona (z postacią), no i brak jest pod postacią liter H.S.
    Nie wiem, może to po prostu współcześnie wybity medalik na wzór z tamtych czasów?
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Identyfikacja medalionu 12 lat, 1 miesiąc temu Ostatnio zmieniany: przez Patrolowaty. #26350

    Znam ja tego orełka... Austria (tak mi się wydaje) jednak napis znaczy podobno tyle co "Teresa Maria z Łaski Bożej Królowa Węgier i Czech." tutaj info o zainteresowanej pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Teresa_Habsburg wiemy więc, że od 1975 do 1780 królowała sobie a na medalionie wygląda staro. Nie znam się, dopiero raczkuje w tej dziedzinie, ale wygląda na pamiątke, która udaje monete Marii Teresy. Szkoda, że nie ma żadnych dat, ani znaczków dodatkowych, iniciałów, podpisów... Ale przy okazji uświadomiłem sobie, że coś, co ja uznałem za niezidentyfikowaną monetę też może być udającym monetę medalikiem (ma diurkę i jest strasznie cienkie). Ale nic to:) Pewnie jakbym był dziewczyną, to bym sobie kupił kolczyki w kształcie monet, a tak, to mi nie wypada:P

    i znalazłem coś takiego, wygląda porządniej i Królowa jest młodsza, ale pewnie podobne klimaty
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Identyfikacja medalionu 12 lat, 1 miesiąc temu #26363

    Poszukaj jeszcze na stronie www.muenzauktion.com/shops/search.php5?s...p;lang=en&m=any. Często zaglądałem tam identyfikując monety Austri cesarskiej.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Identyfikacja medalionu 12 lat, 1 miesiąc temu #26372

    Jedyne co znalazłem to link do niemieckiego ebay'a, na którym ktoś sprzedaję identyczny medalion. Niestety nie ma tam zbyt dużego opisu przedmiotu - "Rzadki medal Marii Theresia, bardzo piękny, otwór wiertniczy, 17 mm średnicy, mosiądz".
    Zero informacji co do roku i chociażby okazji z jakiej został wybity.

    www.ebay.de/itm/Maria-Theresia-Kaiserin-...-Token-/190614030546
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Identyfikacja medalionu 12 lat, 1 miesiąc temu #26375

    Witam. Właśnie siedzę i przeglądam różne strony związane z tematem poruszonym przez Ciebie. Mam pytanie dot. zdjęcia - czy zauważyłeś, że zdjęcie dołączone do postu jest negatywem. Wszystkie wizerunki Marii są ukazywane na zasadzie "patrz w prawo" a napisy lecą do lewej do prawej. Pozdrawiam. www.emuenzen.de/forum/auslaendische-muen...heresia-1760-a.html. Rzuć okiem na ten link.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information