Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Prośba o wycenę monet

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Prośba o wycenę monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26603

    Witam

    Mam trzy pytania, prosiłbym o osobne wyceny:

    Moneta XXX lat PRL, Polska Rzeczpospolita Ludowa 1974, 200 zł, srebrna? I ile byłby wart zestaw np. 10 takich monet?

    Rubel, moneta z 1898 roku z czasów carskich, srebro, z przodu na podobiźnie car Mikołaj

    10 złotych, Rzeczpospolita Polska, z czasów Piłsudskiego, rok 1932, z tyłu orzełek, z przodu postać w wianku z koniczyny, srebro

    Dziękuję i pozdrawiam!
    Piotr
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Prośba o wycenę monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26604

    Witam. Najprościej jak można, zajrzyj na allegro. Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Prośba o wycenę monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26605

    Patrzyłem, ale są bardzo duże rozbieżności np. przy monecie XXX lat PRL. Niektóre są bardzo drogie, niektóre ktoś sprzedaje dość tanio, a wyglądają tak samo. Od czego to zależy?

    A tych dwóch pozostałych nie ma na allegro.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Prośba o wycenę monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26606

    Można sprawdzić choćby u Fischera /katalog/, ale cena za jaką kupisz bądź sprzedasz zależy od np. nastroju kupujących, żartuję ale nikt Ci nie zagwarantuje konkretnej ceny. Wspomniany Fischer na rok 2011 wyceniał monetę z roku 1932 od 50 do 500 zł. Musisz na bieżąco sprawdzać. A cena generalnie zależy od stanu zachowania, chyba że masz wyjątkowo rzadki egzemplarz.
    Za tę wiadomość podziękował(a): Piotr1234
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Prośba o wycenę monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26607

    Rozumiem, dziękuję!

    A czy np. te monety XXX lat PRL mogą się czymś od siebie różnić co miałoby wpływ na cenę?
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Prośba o wycenę monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26608

    Moneta była bita stemplem lustrzanym i zwykłym, ale nie jestem nadwyczajnym znawcą tego okresu. Musisz szukać na stronach internetowych, na forach numizmatycznych. Cena zależy od rodzaju stempla, jak masz kilka monet to weź lupę i obejrzyj je wyłap różnice, jeśli są. Czasem możesz coś znaleźć. Pozatym może jeszcze ktoś zabierze głos w tej sprawie - może Shiver, kiedyś chyba z pięc lat temu w tej samej sprawie się wypowiadał. Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Prośba o wycenę monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26611

    Dzięki. Zauważyłem, że te moje monety XXX lat PRL mają u dołu coś jakby podpis JM-N

    Czy to jakieś znaczenie?
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Prośba o wycenę monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26612

    Za tę wiadomość podziękował(a): Piotr1234
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Prośba o wycenę monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26613

    Dziękuję!

    To jeśli mogę jeszcze odrobinę pomarudzić - bo też nie mogę znaleźć na allegro - gdyby ktoś mógł mi wycenić monetę

    Nike która się waha z 2008 roku, z tyłu podobizna Zbigniewa Herberta

    moneta jest zamknięta w plastikowym przezroczystym pudełeczku, jest srebrna i bardzo się błyszczy - co w moim domyśle z tego co znalazłem na wikipedii oznacza stempel lustrzany.

    Jaka za coś takiego mogłaby być cena wywoławcza?

    pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp: Prośba o wycenę monet 12 lat, 1 miesiąc temu #26614

    Stempel lustrzany, rant gładki nakład 113.000 szt. cena katalogowa na 2011 45,00zł. Szukaj również po sklepach - wystarczy w przeglądare internetowej wpisać np. rok wydania, ale możesz kombinować - NBP, sklepy internetowe typu emonety, numizmatyczni, monety świata,supermonety itp. Najprostsze co jednak możesz to wpisanie roku wydania i nominału - będziesz miał wszystkie dane. Pozdrawiam.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information