Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: błagam pomóżcie, nie mam pojęcia co to za monetka

    • Offline
    • Oklaski: 0

    błagam pomóżcie, nie mam pojęcia co to za monetka 12 lat temu #26746

    prosze o identyfikację. moje drugie znalezisko i nie umiem tego wyczyścić. jeśli to foto jest za słabe, to jutro dodam nowe ;) z góry dziękuję!
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: błagam pomóżcie, nie mam pojęcia co to za monetka 12 lat temu #26747

    Na zdjęciu to wygląda jak jakiś guzik. Chyba przydadzą się lepsze zdjęcia, i dwóch stron.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: błagam pomóżcie, nie mam pojęcia co to za monetka 12 lat temu #26749

    jutro dodam fotki tych monetek co znalazłam ;) czekam na światło dzienne... cieszę się, bo znalazłam też 5 groszy z 1935 roku i 2 grosze ale data nie czytelna :( a co do tej monetki czy też guzika, to chyba jest na nim data 1899 albo podobna...kiepski stan niestety. Dziękuję za odpowiedź :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: błagam pomóżcie, nie mam pojęcia co to za monetka 12 lat temu #26750

    Moneta Mikolaja II Cara Rosji
    prawdopodobnie 1/2 kopiejki
    podaj prosze srednice to bedzie mozna okreslic nominal.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: błagam pomóżcie, nie mam pojęcia co to za monetka 12 lat temu #26756

    to ta druga na górze w środku, średnica 15 mm. szkoda, że takie stany :( dodaję fotki swoich znalezisk, choć nic nie warte to jestem dumna i blada ;)
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: błagam pomóżcie, nie mam pojęcia co to za monetka 12 lat temu #26757

    fotki
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: błagam pomóżcie, nie mam pojęcia co to za monetka 12 lat temu #26758

    Ta 15mm to rzeczywiście 1/2 kopiejki. Wartość w stanie dobrym to ok. 2 USD. Pozostałe to grosze polskie z 20-lecia międzywojennego, w tym stanie wartość pamiątkowa.
    A gdzie szukałaś, jeżeli można spytać? Ja z kolegą szukałem w tamtym roku obok szubiennicy z powst. styczniowego i znaleźliśmy nawet trochę srebra: 20 kopiejek 1824 chyba (warta była ponad 200zł, bo była w świetnym stanie) i starą, dużą srebrną monetę z xv w., ale ją zgarnął kolega.
    Przy szukaniu wykrywaczem ważna jest dobra miejscówka, warto popytać dziadków o jakieś wydarzenia, poczytać o swojej okolicy. Bardzo często znajduje się monety na poboczach starych skrzyżowań dróg- kiedyś ludzie spali przy skrzyżowaniach podczas podróży i handlowali.
    Tak więc życzę ci ciekawych łowów :) i sam też chyba wybiorę się poszukać, może znajdę coś cennego ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: błagam pomóżcie, nie mam pojęcia co to za monetka 12 lat temu #26764

    dzieki za pomoc :) ja jeżdzę z mężem po okolicach W-wy, okolice Wesołej i Magnuszew, Studzianki... Mamy wykrywacz właśnie na drobnice, bo tak się nastawiliśmy... Nawet nasza 5 letnia córcia już się zaraziła :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.20 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information