Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nietypowa i bardzo oryginalna moneta 20 gr z 2000r

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Nietypowa i bardzo oryginalna moneta 20 gr z 2000r 11 lat, 10 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez fafner. #27023

    Witam
    Mam zagwozdke
    Jestem w posiadaniu dziwnej i raczej nietypowej monety 20 gr z 2000 roku.
    Moneta jest w dobrym stanie i na pierwszy zut oka nie wyroznia sie dopuki nie popatrzymy na strone z orzelkiem, jest oryginalny orzelek a na nim nabity drugi mniejszy i bardziej chyba przypominajacy niemieckiego orla. Poza tym przy bardziej szczegolowych ogledzinach zauwazylem ze od strony orzelka wyglada jakby ranty nie byly rowne tak jakby wybicie bylo lekko przesuniete, dalsze ogledziny ukazaly lekkie jednostronne zfazowanie zambkowania na calym obwodzie z jednej strony.
    Pomozcie dajcie znac co to moze byc za moneta, a moze jest cos warta. Nieznalazlem niczego podobnego nigdzie..
    Z gory dziekuje za pomoc
    Załączniki:
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: Nietypowa i bardzo oryginalna moneta 20 gr z 2000r 11 lat, 10 miesięcy temu #27062

    witaj!

    Zrób lepsze zdjęcia rantu oraz boku monety, wtedy możemy się wypowiadać. Taka sztuka pojawiła się kiedyś na allegro jako destrukt. Niestety nie było dokładniejszych zdjęć poza tymi przedstawiającymi awers i rewers i nie byłem przekonany, co do autentyczności monety jako destruktu menniczego, a zwykłego ręcznego "dzieła".
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Nietypowa i bardzo oryginalna moneta 20 gr z 2000r 11 lat, 10 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez fafner. #27063

    Wstawiam to co udalo mi sie jeszcze zrobic
    Nie wiem czy cos leprzego uda mi sie jeszcze zrobic
    Moze to wystarczy
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Nietypowa i bardzo oryginalna moneta 20 gr z 2000r 11 lat, 10 miesięcy temu #27067

    To jest zwykła przebitka i należy to zaliczyć do tzw. exonumia lub paranumizmatyka. Zjawisko to jest powszechne w USA, ale pierwszy raz spotykam się z tym w Polsce. Tutaj możesz zobaczyć sobie przykłady takich monet:
    www.ebay.com/itm/POP-OUT-Repousse-STANDI...;hash=item564b3eaffe
    www.ebay.com/itm/POP-OUT-Repousse-ANGEL-...;hash=item35be234c20
    Ten sprzedawca zajmuje się ogólnie sprzedażą takich rzeczy, więc znajdziesz u niego więcej takich przeróbek ;)
    Za tę wiadomość podziękował(a): fafner
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Nietypowa i bardzo oryginalna moneta 20 gr z 2000r 11 lat, 10 miesięcy temu #27069

    Ok
    Rozumiem juz
    Ale czy to jest cos warte i czy ktos by chcial takie cos kupic ??
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: Nietypowa i bardzo oryginalna moneta 20 gr z 2000r 11 lat, 10 miesięcy temu #27070

    Wystaw to na amerykańskim ebay'u w dziale exonumia (lub w innym serwisie), na licytacji i ludzie sami zdecydują ile to jest dla nich warte ;)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.16 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information