Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 100 Marek Pilsudski

    • Offline
    • Oklaski: 0

    100 Marek Pilsudski 11 lat, 1 miesiąc temu #27796

    Posiadam 100 marek monete probna z pilsudskim jest zrobiona z cyny pokryta miedzia cz ztego materialu tez byly robione kopie dodaje zdjecie moze ktos sie zna to odrazu mi powie czy to podroba czy orginal Pozdrawiam
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    100 Marek Pilsudski 11 lat, 1 miesiąc temu #27797

    Jeszcze raz ja zamiast miedzi pokrycie moze byc z brazu
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 100 Marek Pilsudski 11 lat, 1 miesiąc temu #27798

    100% fals
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: 100 Marek Pilsudski 11 lat, 1 miesiąc temu #27804

    Pierwszy raz słyszę żeby istniały marki z Piłsudzkim, do 1924 to słyszałem że Polska nie biła żadnych monet, istnieją chyba tylko 50 marek, próba. A niemcy podobno nie cierpią Piłsudzkiego, hitler się go bał. Czy rzeczywiście istnieje taka moneta? Tzn. Valkiria napisała, że ta to fals, ale czy fals dlatego, że marki, czy dlatego, że ktoś zrobił kopię?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: 100 Marek Pilsudski 11 lat, 1 miesiąc temu #27805

    No to malo slyszales oto link do strony na naszym internenowym katalogu monet www.katalogmonet.pl/Katalog/II-RP-1923-1...udski1922-PR%C3%93BA POZDRAWIAM
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 100 Marek Pilsudski 11 lat, 1 miesiąc temu #27808

    Kanclerz, Soku9 juz chyba rozwial twoje wadpliwosci odnosnie monety a ponizej tekst odnosnie Hitlera,Marszalka i uwczesnej polityki :)

    Po śmierci Marszałka Piłsudskiego (12 maja 1935 roku) Hitler ogłosił w Niemczech żałobę narodową. Jednocześnie do ówczesnych władz polskich wysłał depeszę kondolencyjną oraz jeden jedyny raz oficjalnie uczestniczył we mszy św. za duszę zmarłego, zamówioną przez pracowników ambasady polskiej w Niemczech w kościele św. Jadwigi w Berlinie. Zarówno 13 maja jak i w dzień pogrzebu zostały opuszczone flagi państwowe do połowy; po nabożeństwie dwie kompanie Wehrmachtu oddały honory wojskowe.
    16 maja ogólnoniemiecka rozgłośnia radiowa nadała obszerną audycję poświęconą życiu Piłsudskiego. 21 maja Göring w Reichstagu opisywał dokonania marszałka: "My Niemcy wychowani i wyrastający w narodowosocjalistycznym światopoglądzie mamy szczególne zrozumienie dla osobowości wielkiej miary(...) Doceniając wielkość postaci marszałka, zdajemy sobie również sprawę, że należał on również do tych mężów stanu, którzy występowali energicznie na rzecz pokoju, a jednym z widocznych dokonań pokojowych stał się jego wkład w dzieło niemiecko-polskiego porozumienia".
    Telegram Hitlera do rządu polskiego:
    "Głęboko poruszony wiadomością o zgonie Marszałka Piłsudskiego wyrażam Waszej Ekscelencji i rządowi polskiemu najszczersze wyrazy współczucia moje i rządu Rzeszy. Polska traci w powołanym do wieczności Marszałku twórcę swego nowego państwa i swego najwierniejszego Syna. Wraz z narodem polskim również naród niemiecki obchodzi żałobę z powodu śmierci tego wielkiego Patrioty, który przez swą pełną zrozumienia współpracę z Niemcami oddał nie tylko wielką usługę naszym krajom, ale przyczynił się ponadto w sposób jak najbardziej wartościowy do uspokojenia Europy."
    8 maja 1935 r. na pogrzeb marszałka Józefa Piłsudskiego przybyli przedstawiciele 16 państw, a wśród nich delegacja rządu III Rzeszy z generałem Hermannem Göringiem, który szedł w pierwszym rzędzie za trumną marszałka. Na uroczystość przybył też ówczesny minister w rządzie III Rzeszy dr Hans Frank, późniejszy zarządca Generalnego Gubernatorstwa.
    Tuż po wkroczeniu wojsk niemieckich w 1939r. Wermacht wystawił wartę honorową przy grobie Marszałka Piłsudskiego. Sama warta miała mieć wydźwięk propagandowy, wreszcie to Hitlerowi przypisuje się powiedzenie: gdyby Piłsudzki żył nie doszło by do wojny .... można mniemać, że Hitler podziwiał Naczelnika, a zarazem jego osoba przydatna mu była w jego celach politycznych. Obaj widzieli na wschodzie zagrożenie ...

    I jeszcze jedno MARKA POLSKA nie miala wiele wspolnego z MARKA NIEMIECKA ...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: 100 Marek Pilsudski 11 lat, 1 miesiąc temu #27810

    Chodzilo mi tylko o opinie czy to falsyfikat wiadomo na 100% ze taka moneta byla wybita probnie z roznych metali i stopow i figuruje pod nazwa 100 marek nawet znalazlem licytacje na ktorej poszedl orginal za 22000 zl po zmierzeniu i zwazeniu mojej stwierdzam ze to podroba ale tez troche warta ostatnia aukcje jaka obserwowalem to przekroczyla 100zl z aluminum Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp: 100 Marek Pilsudski 11 lat, 1 miesiąc temu #27812

    Dzięki za informacje Valkiria. Rzeczywiście z tekstu widać, że Hitler szanował Piłsudzkiego. Słyszałem kiedyś, że się go bał i wyciągnąłem z tego niewłaściwe wnioski.
    Myślałem również że w walucie markowej wybito tylko 50 marek. To znaczy kojarzyłem skądś ten wizerunek Piłsudzkiego, ale nie byłem pewny skąd.
    Jeszcze raz dzięki :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.23 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information