Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: pomocy , potrzebuje wyceny mojej kolekcjii !

  • pomocy , potrzebuje wyceny mojej kolekcjii ! 10 lat, 11 miesięcy temu #28085

    witam bardzo bym prosił o wycene mojej kolekcji monet kolekcjonowałem od dziecka teraz muszę je sprzedać . oto jest link do aukcji na portalu tablica.pl
    tablica.pl/oferta/mega-kolekcja-monet-nu...zne-grd-ID1SHYp.html
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: pomocy , potrzebuje wyceny mojej kolekcjii ! 10 lat, 11 miesięcy temu #28086

    Myślę, że sprzedając w takiej formie jak to robisz masz niewielkie szanse na uzyskanie zadowalającej Cię ceny. Zdjęcia i opis słabo prezentują tą kolekcję. Na tej podstawie nikt raczej nie podejmie się jej wyceny. Na pierwszy rzut oka widzę, że wiele (może nawet zdecydowana większość tej kolekcji) to niestety mało warte egzemplarze z powszechnego obiegu. Monety, które jak piszesz - trzymasz w pudełkach, jeśli nawet wyłowisz coś ciekawego - będzie to dla nich minus. PROTOTYP MONET EURO W POLSCE - nie ma czegoś takiego, to co masz to wymysł osoby prywatnej, która wykorzystując sprzyjający czas postanowiła zarobić - zresztą tłumaczyła się za to w sądzie. Banknoty również pochodzą z powszechnego obiegu. Monety GN - 2 zł musiałbyś wymienić szczegółowo - ale z tego co widzę tych najdroższych nie masz. Jeśli ktoś to kupi jako całość, to z pewnością będzie to handlarz, który uzna, że będzie miał na tym zysk. Czyli Tobie zaoferuje cenę niewielką. Obecnie i na tym polu jest kryzys - monety nie sprzedają się jak ciepłe bułki.
    Może lepiej wyłowić z kolekcji te ciekawsze egzemplarze i sprzedać je pojedynczo?
    ...a tak w sumie, nie obraź się, ale w tej kolekcji - SZAŁU NIE MA.
    Za tę wiadomość podziękował(a): KrzysztofŁanosz.
  • Odp: pomocy , potrzebuje wyceny mojej kolekcjii ! 10 lat, 11 miesięcy temu #28087

    dzięki za odpowiedź . ;D hehe mam kupca z tablicy na tą " kolekcje ;D "za 800 zł . jak myślisz opłaca mi się je w tej cenie sprzedać?
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: pomocy , potrzebuje wyceny mojej kolekcjii ! 10 lat, 11 miesięcy temu #28088

    Jeśli musisz sprzedać - myślę, że lepszej propozycji raczej nie dostaniesz.
    js
  • Odp: pomocy , potrzebuje wyceny mojej kolekcjii ! 10 lat, 11 miesięcy temu #28089

    zastanawiam się a co poradził by mi pan co robić z ta kolekcją , sprzedać i kupić coś innego , może kupić klasery i kolekcjonować rocznikowo ? co robić ?
    ps jak widać nie mam wielkiego doświadczenia , mam 15 lat ;DD porsił bym o rady . pozdrawiam .
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: pomocy , potrzebuje wyceny mojej kolekcjii ! 10 lat, 11 miesięcy temu #28090

    Nie da się jednoznacznie określić - co kolekcjonować. Na pewno nie da się wszystkiego. Wiele zależy też od zasobności kieszeni kolekcjonera, zainteresowań itp. Jedno jest pewne - jeśli już pokocha się monety - coś zbierać trzeba.
    Czasem profil takiej kolekcji tworzy się przez lata. Zaczyna się od pojedynczych, niewiele wartych monet. Wraz z czasem zajmowania się numizmatami zazwyczaj kolekcję się ukierunkowuje, stosuje lepsze metody przechowywania, dobór okazów do kolekcji to już świadomy wybór, nie przypadek.
    Ja osobiście też zbierałem ongiś wszystko co się nawinęło - dziś mam o wiele mniej monet niż np.10-15 lat temu, za to w odpowiednich stanach zachowania, dobrze zabezpieczonych i co za tym idzie bardziej wartościowych.

    Na pewno znajdziesz coś dla siebie.:)
    Pozdrawiam - js
    Za tę wiadomość podziękował(a): KrzysztofŁanosz.
    • Dodeq
    • Dodeq

    Odp: pomocy , potrzebuje wyceny mojej kolekcjii ! 10 lat, 11 miesięcy temu #28119

    "Jedno jest pewne - jeśli już pokocha się monety - coś zbierać trzeba."

    Ładnie ujęte :)

    Od siebie dodam, że możesz pooglądać monetki np na allegro, zobaczysz co w poszczególnych kategoriach jest oferowane, może jakaś blaszka przyciągnie Twój wzrok - spodoba się- kup jedną, nie 10 aby zobaczyć ją na żywo :) Może też być tak, że zanim wybierzesz to co Cie "pochłonie na długo" przejdzie Ci przez ręce "trochę" monet :) W końcu poczujesz to "coś" i te będą filarem dla kolekcji :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: pomocy , potrzebuje wyceny mojej kolekcjii ! 10 lat, 11 miesięcy temu #28122

    mysle ze najlepiej zrobisz kupujac "Tysiac lat monety polskiej" Tadeusza Kalkowskiego
    a na wiele pytan odpowiesz sobie sam :)

    najwazniejsze zeby zbierac monety a nie swiecidelka.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information