Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez tomilipin. #28398

    Cześć,
    proszę o wycenę monety:
    Jan Paweł II, 1000zł, rok 1982, podobno srebro?

    zdjęcia:
    i43.tinypic.com/2li8p5g.jpg
    i44.tinypic.com/2v3ismp.jpg
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu #28400

    Takich monet na rynku jest multum chociażby na samym Allegro więc i tam najprędzej dowiesz się po ile mn. chodzi taka moneta
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu #28403

    Już tam patrzyłem - rozbieżność cen jest ogromna, od 10zł do ponad 100zł więc to mi nadal nic nie daje :(

    A jak sprawdzić czy moja moneta wykonana jest ze srebra?
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu #28408

    Jest to srebrna moneta moneta obiegowa próby 625. Jest bita stemplem zwykłym. NBP wyemitował 803.100 sztuk tej monety. Wg różnych katalogów, za I stan zachowania można wziąć ok. 45 zł. Twój egzemplarz ma III/IV stan zachowania, możesz go sprzedać za 10,00 góra 20 zł.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu #28410

    Pan Zbyszek zarejstrowal sie na naszym forum dzisiaj i juz zarobil ode mnie plusika (+)
    Zdrowy rozsadek i chec pomocy innym ... BRAWO

    Witamy na forum IKM :)

    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu #28413

    Tylko że jak to wiem z doświadczenia cena katalogowa nigdy nie jest adekwatna do ceny wolnorynkowej.
    Można czasami się mile zdziwić jeśli trafi się kilku napaleńców i cena z np. 20 zł zrobi się 200 zł ( mam na myśli aukcje ).
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu #28414

    Raczej na to nie ma co liczyć w tym przypadku.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu #28427

    Moi drodzy.
    Rozbieżności w wycenie tej monety między katalogami numizmatycznymi a Allegro biorą się z nieznajomości rzeczy przez kupujących. Żaden kolekcjoner nie zapłaci za monetę powyżej jej wartości. Dlatego najlepiej jest zapoznać się z ceną katalogową monety by wiedzieć za ile można ją kupić i nie przepłacać. Podaję adres internetowego katalogu monet, w którym znaleźć można informacje o cenach monet: www.monetyobiegowe.pl. W menu katalogu (z prawej strony) wystarczy wybrać interesujący nas nominał (2 zł, 100 zł, lub inne) i z otrzymanych linków wybieramy ten, który otworzy wszelkie interesujące nas informacje. Ceny katalogowe podane są na dole otworzonej linkiem strony.

    Co do Allegro dodam, że sprzedaje się tam także fajki do tytoniu. Producenci fajek numerują je, więc sprzedający na Allegro określają takie ponumerowane fajki jako kolekcjonerskie (TAK!!!!! Kolekcjonerskie!). Szok, przecież nie ma fajek kolekcjonerskich. Ale dobrze brzmi marketingowo. Tą nie na temat dygresją chciałem tylko zwrócić Waszą uwagę na to, że na Allegro różne rzeczy się dzieją a marketing bazuje na niewiedzy kupujących.

    Dlatego sprawdzajmy ceny monet w katalogach, które można nabyć w każdym sklepie numizmatycznym. Komu sprawiłoby to trudność, niech skorzysta z katalogu internetowego, do którego adres podałem.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu #28436

    I tu się z kolegą Zbyszkiem nie zgodzę gdyż sam osobiście obserwowałem 2 aukcje mojej znajomej na których to sprzedawała dwie sztuki 1 zł 67r oraz 68r gradingowanych gdzie cena osiągnęła prawie dwukrotną wartość ceny katalogowej.
    Moim skromnym zdaniem wszystko zależy jak bardzo kupujący chce ją mieć i ile jest w stanie za nią ( monetę dać ), a wtedy wszystko się może zdarzyć.
    Oczywiście nie są to częste przypadki ale jednak są.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu #28437

    No właśnie... Cenę przedmiotu ustalają kupujący, a nie jakiś katalog. Na cenę ma wpływ ogromna ilość czynników, a jednym z najczęstszych błędów przy wycenie jest przywiązywanie zbyt dużej wagi do ilości wypuszczonych egzemplarzy. Decyduje przecież ilość sztuk będących na rynku, na sprzedaż, i to według nich należy wyceniać swoje egzemplarze w danym czasie. Katalogowa cena może być tylko wskazówką, wyznacznikiem rzędu wielkości ceny, a nie wyrocznią. To katalog dostosowuje się do rynku i wycenia monety na podstawie tego, ile ktoś za nie zapłacił - to jest ich rzeczywista wartość.

    Pozdrawiam :)
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu #28438

    Oj Panie Zbyszku...
    Rozbieżności między cenami katalogowymi a rzeczywistymi transakcjami (np. Allegro) biorą się prędzej z nierzetelności wydawców katalogów. Proszę zwrócić uwagę, że wszyscy nasi wydawcy popularnych katalogów są jednocześnie firmami handlującymi tym co katalogują i sami wyceniają. Tylko idiota będzie w ten sposób szkodził sam sobie pisząc prawdę ;)
    Pozycje popularne są zwykle zawyżone, rzadkie, bądź występujące rzadko w handlu wręcz przeciwnie. Niektóre ceny w katalogach można spokojnie pomnożyć przez 10 a i tak za taką kwotę nie wszystko da się kupić.

    Jak to nie ma fajek kolekcjonerskich? Jeżeli ktoś je kolekcjonuje to są to fajki kolekcjonerskie. Nawet jak przy okazji ich używa. Może tylko nie powinno ich się tak wprost nazywać, bo prawie wszystko co "kolekcjonerskie" z nazwy prędzej czy później szlag trafi.

    Marketing oczywiście jest podstawą każdego biznesu. W tym zakresie też tylko idiota nie będzie wymyślał wszelkich sztuczek żeby coś sprzedać lepiej.
    Nasi producenci i emitenci monet i "monet" są w tym całkiem nieźli.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu #28440

    Absolutna zgoda co do rzetelności tych katalogów. Jedna wielka manipulacja.
    Ja osobiście nie mam tego rocznika katalogu Fischera, ale podobno zawierał nawet 10 zł enigma oksydowane.
    PS poszukuję kontaktu do osoby prowadzącej m4n.pl, a nie mam outluck’a
    • Shiver
    • Shiver

    Odp: Wycena - Jan Paweł II, 1000zł, 1982 rok 10 lat, 8 miesięcy temu #28447

    Orion_21_12 napisał:
    PS poszukuję kontaktu do osoby prowadzącej m4n.pl, a nie mam outluck’a


    Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;-)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information