Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 1 grosz 1923 próba z King's Norton

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 5 miesięcy temu #28712

    chyba faktycznie sie pomylilam, literka N nie wyglada tak jak na monetach orginalnych,rysunek jest troszke rozmazany a powieszchnia monety nie do konca przekonuje - dziwne kropki,niedoskonalosci.
    Niestety nie da sie powiekszyc tych fotek i w dalszym ciagu nie sa wystarczajaco wyrazne
    ale sklaniam sie ku tezie ze jest to dobra kopia, a jaka jest waga tej monety ?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 5 miesięcy temu #28713

    no cóż , czar prysł... , ale i tak było fajnie przez chwilkę. Wagi nie mam tak dokładnej, ale i tak dam do pcgs. na 10 monet jedną robią gratis, więc ją dorzucę tak dla pewności...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 5 miesięcy temu #28714

    Valkiria, faktycznie trudno coś z tej fotki przesądzić i wypatrzyć, a zwłaszcza czy to "N" jest dobre ;)
    Jeśli to kopia to naprawdę niezła, a moim zdaniem nawet więcej niż niezła, ale ja nie jestem fachowcem ;) Nawet po dłuższym przypatrywaniu się tej monecie trudno pomyśleć, że to kopia.
    Valkiria, zwróć uwagę na odległości między górą litery "s" i "z" w słowie grosz, bo tutaj mam pewne wątpliwości.
    Pewne wątpliwości również może budzić napis "Rzeczpospolita", chodzi mi o litery "c" i "z", ale mnie się już w oczach mieni ;)

    Kolina, sprawdź każdą literę, odległości i porównaj z tymi fotkami:
    wcn.pl/archive/52_0640?q=1+grosz+1923
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 5 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Kolina. #28715

    Dzięki za linka, naprowadziłeś mnie na kolejny trop, który wskazuje, że to może być oryginał. Zwróćcie uwagę na górną część literki S z wyrazu grosz na monetce z WCN i mojej. Aha, w paincie można tę fotkę lepiej obejrzeć...
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 5 miesięcy temu #28718

    Powiem tak; Jeśli to fals to powinien trafić do muzeum; byłby to fals doskonały...
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 5 miesięcy temu #28721

    Jak dla mnie jest okej,wyglada na oryginał, chociaż już widziałem takie kopie ze mózg się lasuje nie Valkiria:)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 5 miesięcy temu #28724

    Majac monete w rece to kwestja kilku sekund, natomiast z takiej jakosci fotek ciezko jest w 100% stwierdzic, poczatkowa wydawalo mi sie ze jest ok ale z tych nieco lepszych zdjec jestem na NIE - niestety.
    Rowniez nie podoba mi sie litera C, cyfry w dacie, i wszystko to co pisalam w poprzednim wpisie.

    Nie ma co gdybac - zobaczymy co panowie z PCGS z nia zrobia ;)

    Tak czy inaczej fajny watek , fajna moneta i fajna lekcja pokory ... aby nie oceniac monet na goraco :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 5 miesięcy temu #28733

    nie do końca to było moją intencją (czy ta konkretna moneta jest fałszywa czy nie).
    Nie na tym się koncentruję.
    Nie to mnie zaniepokoiło, gość ma stronę z monetami i sprzedaje coś takiego za 5 €, ja rozumiem Holandia może się najarał, ale chyba nie, aż tak.
    A co do PCGS, NGC, mam kilku ulubionych sprzedawców i często zaglądam do nich zobaczyć co nowego sprzedają. Jeden z nich wystawił na 10 min. monety WMG w slabach tychże firm (z b.wysokimi notami) z opisem fals błąd PCGS, NGC. Szybko je zdjął. Bo co by się stało z rynkiem gdyby i im nie można było już ufać?
    a tak na marginesie nie kupuję trumienek
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 5 miesięcy temu #28739

    Nie bardzo rozumiem dlaczego wszyscy dybią na tą monetę, byle by była fałszywa... Ba, kolega Orion zaneguje zapewne pozytywną ocenę PCGS, byleby trochę dołożyć dziekciu do beczki miodu... Ja coraz bardziej jestem pewien, że to autentyk, a żeby cię Orion "pocieszyć" to niedawno za 30€ kupiłem 20 kilka sztuk polskich monet, same pierwsze stany, między innymi złotówkę 1929 wycenioną na ms 65 właśnie przez PCGS... Zapewne fałszywka! Bo przecież niemożliwe, żeby wszyscy Holendrzy tak jarali.... Pragnę cię uświadomić, że oprócz Polaków mało kogo obchodzą polskie blaszki, no chyba, że bardzo stare, reszta to dla nich śmieci.
    • Offline
    • Oklaski: 8

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 5 miesięcy temu #28741

    Wyślij monete do PCGS to ci wyceni jak da ze oryginał słowa nie powiem, widziałem juz takie kopie ze byś nie pomyślała ze to kopia dlatego nie powiem ci ze to oryginał i tyle, sprawa zamknięta jak wróci z pcgs to sie pochwal.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 4 miesięcy temu #28755

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 4 miesięcy temu #28756

    Biorąc pod uwagę nagonki na PCG czy GCN, teraz zacznie się na PCGS i NGC.....
    A ja myślę tak, że z polskimi firmami gradingowymi jest jak z sędziowaniem w łyżwiarstwie figurowym - oni dają oceny tylko za wartość techniczną ( monety ).
    A amerykanie dokładają do tego ( patrz-odejmują ) za wrażenia artystyczne.....lol
    Generalnie uważam, że tu i tam monety oglądają tylko ludzie, którym się płaci za ilość i jakość wykonanej pracy ( tzw.komunistyczny akord ), i chyba nie uważacie, że osoba taka mając wątpliwości spędzi kilka godzin na badaniach laboratoryjnych np. 10 groszy II RP by sprawdzić, czy jest fals czy nie.......
    Ile razy przytaczane były przykłady opisanych książkowo falsyfikatów, które PCGS i inni pakowali do slabów, bo zbyt trudnym było sprawdzenie zdjęcia z książki z gradowaną monetą.......
    Dlatego jeszcze raz powiem - TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKO OD FANTASTYCZNYCH STANÓW ZACHOWANIA pojawiających się z nikąd...... to chyba jedyny ratunek
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: 1 grosz 1923 próba z King's Norton 10 lat, 4 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #28757

    przez lata dorwac ladnego osta graniczylo z cudem i nagle taki wysyp menniczych sztuk i to nie tylko w warszawie ale i na ebayu - tylko debile mogli sie na to zlapac totalna ignorancja i nie znajomosc tematu.

    www.coinpeople.com/index.php/topic/34338...cgs-beware-of-fakes/
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.22 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information