Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: ECU bez nominału - Lillehammer 1994 - pomoc

    • Offline
    • Oklaski: 0

    ECU bez nominału - Lillehammer 1994 - pomoc 9 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Snort. Powód: Dodanie zdjęcie #29511

    Witam, posiadam taką monetę.
    Znalazłem w internecie wzmianki o tej serii lecz o dokładnie takiej jak ta niewiele - w tym żadnego zdjęcia.
    Jeśli ktoś mógłby mnie uświadomić cóż to za stop, ile tego było i ewentualnie oszacować wartość będę wdzięczny.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 2
    Monety to to co Tygryski lubią najbardziej :)

    Odp: ECU bez nominału - Lillehammer 1994 - pomoc 9 lat, 6 miesięcy temu #29512

    Zerknij tutaj:
    books.google.pl/books?id=NUg1HUZt5OEC&am...U%201994&f=false
    strona 500 pozycja X#17 ECU
    bimetal mosiądz (brass ?) / miedź
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: ECU bez nominału - Lillehammer 1994 - pomoc 9 lat, 6 miesięcy temu #29513

    Dzięki za szybką odpowiedź, to powinno być to, choć trochę dziwi mnie nadal kolor mojej monety (żółta) i skłonność do rysowania się - mosiądz aż tak delikatnym stopem nie jest.
    Kiedyś natrafiłem na informację że część z nich była platerowana złotem - jak można to sprawdzić - kwasem?
    • Offline
    • Oklaski: 2
    Monety to to co Tygryski lubią najbardziej :)

    Odp: ECU bez nominału - Lillehammer 1994 - pomoc 9 lat, 6 miesięcy temu #29514

    "skłonność do rysowania się"

    ponieważ jest "proof" :) wybita stemplem lustrzanym i na tym widać każda skazę i każda kolejna rysa zmniejsza jej wartość.

    Takie "pseudomonety" niemożna nawet palcem tykać tylko powinny leżeć w kapslu i się kurzyć :)

    "część z nich była platerowana złotem"
    raczej nie , a jeśli nawet to wartości to nie podnosi.

    Ze srebra jest 25ecu a ze złota 200ecu
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: ECU bez nominału - Lillehammer 1994 - pomoc 9 lat, 6 miesięcy temu #29515

    W takim razie dzięki raz jeszcze, kiedyś natrafiłem na informację że był to plater, ale nie była potwierdzona, dlatego wolałem zapytać.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.16 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information