Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: J AVMILLER plakieta Jozefa Pilsudskiego

    • Offline
    • Oklaski: 0

    J AVMILLER plakieta Jozefa Pilsudskiego 9 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Kraczuss. Powód: Zdjecia sie nie wgraly ;) #29541

    Witam prosylbym o wycene tej o to plakiety ale takze o informacje na jej temat. Jak widac na zdjeciu znajduje sie napis :
    Fur Besondere Verelienste
    im deutsch-polnischen Krieg
    wurde dem Funker
    Hellmut Brumme
    am 27.9.39 dieser Order
    verliehen
    A.O.K.
    Z tylu napis :
    Nakladem Towarzystwa Popierania Tworczosci Polskiej w Warszawie.
    i numerek 1.
    Przedmiot kupilem na jednym z Flomarktow w niemczech.
    Pozdrawiam i prosze o informacje ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: J AVMILLER plakieta Jozefa Pilsudskiego 9 lat, 6 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Paweł_Nowak. #29542

    www.artinfo.pl/?pid=galleries&sp=off...p;id=20518&lng=1

    old.rempex.com.pl/?nodeid=337&_aph_g...wna_tresc_prod_new=0

    allegro.pl/j-pilsudski-ogromna-plakieta-...-30-i4612582419.html

    Sam napis po polsku mniej więcej oznacza (trzecie słowo to pewnie nie Verelienste, a Verdienste):

    "Za szczególne zasługi w wojnie polsko-niemieckiej, radiooperatorowi/radiotelegrafiście (nie jestem pewien czy o taką funkcję chodzi) Helmmutowi Brummenowi 27.09.1939 r order ten został przyznany. "
    Podpis A.O.K jest dla mnie tajemniczy :-)

    Inny słowy moim zdaniem mogło być tak, że wyżej wspomniany Helmmut Brummen zasłużył się na początku wojny i chcąc go odznaczyć wykorzystano zrabowaną/skradzioną plakietę aumillera - ręcznie wykonując napis na awersie.
    Nie wiem natomiast jak taki napis może wpłynąć na cenę.

    EDIT:

    Poszperałem i A.O.K to pewnie Armeeoberkommando czyli dowództwo armii - pytanie której - opis z anglojęzycznej wikipedi en.wikipedia.org/wiki/Armeeoberkommando
    Za tę wiadomość podziękował(a): Kraczuss
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: J AVMILLER plakieta Jozefa Pilsudskiego 9 lat, 6 miesięcy temu #29543

    Z tych linkow co podales tylko na jednym jest zdjecie odwrotu i napis jest wypukly u mnie jest 'wklesly' czy to ma jakies znaczenie ? Wiek czy cos? I interesujaca jest wybita 1. Moze to oznaczac ze ta plakieta zostala wybita jako pierwsza?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp: J AVMILLER plakieta Jozefa Pilsudskiego 9 lat, 6 miesięcy temu #29544

    Wybity nr może zapewne oznaczać nr plakiety. Co do reszty pytań - kolekcjonerem plakiet nie jestem więc nie odpowiem - linki wyrzucił mi google po wpisaniu "aumiller Józef Piłsudzki" - tutaj moja wiedza się kończy :-). WCN wystawia plakiety na aukcjach, może oni mogliby coś więcej powiedzieć albo ktoś inny z tego forum :-).
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.18 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information