Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Bliźniacze monety

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Bliźniacze monety 15 lat, 8 miesięcy temu #6794

    Witajcie.
    Przeglądam forum (może niezbyt dobrze) lecz nikt nie podaje faktu, że istnieją bliźniacze monety. Posiadam ich kilka. Na czym polega ich \"braterstwo\"? W katalogu Popularnym Monet Polskich (Adam Suchanek, Artur Kurpiewski), pod hasłem \"GRUDNIOWY BUNT ROBOTNICZY 1970r. czytamy [...na obrzeżu napis: NARODOWY BANK POLSKI...] Ja posiadam dwie bliźniacze monety, na jednej awersem do góry napis, a na drugiej rewersem do góry. Czy to jest błąd? Czy takie monety nie powinny posiadań informacji zamieszczonej w katalogu? A może ja mam podróbkę? Czekam pilnie na odpowiedź.
    Pozdrawiam
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Bliźniacze monety 15 lat, 8 miesięcy temu #6797

    witaj
    a o jakich monetach mówisz? 2 zł? czy sreberkach? i gdzie przeczytałeś, że istnieją 'bliźniacze' monety?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Bliźniacze monety 15 lat, 8 miesięcy temu #6798

    Mówimy o 2 zł. Nigdzie nie przeczytałem. Ja te monety posiadam
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Bliźniacze monety 15 lat, 8 miesięcy temu #6825

    Będzie łatwiej o nich pogadać jak wrzucisz fotki, bo ja również niesłyszałem o monetach \"bliźniaczych\".
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Bliźniacze monety 15 lat, 8 miesięcy temu #6836

    Grudniowy Bunt Robotniczy 1970r. Data wydania 2000. Napis: Narodowy Bank Polski, można przeczytać raz trzymając monetę awersem do góry, raz rewersem. Jeżeli posiadasz taką monetę, zwróć na to uwagę. Fotki nie zrobię, bo i tak nie będzie widać.
    Załączniki:
  • Odp:Bliźniacze monety 15 lat, 8 miesięcy temu #6839

    masz na mysli to że napisy NBP są umieszczanie w pod kątem 180 stopni jeden do drugiego na rancie???

    Tak jest praktycznie na kazdej monecie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Bliźniacze monety 15 lat, 8 miesięcy temu #6841

    Nie!
    Może napiszę powoli bo niektórzy mają problem z czytaniem.

    Napis \"Narodowy Bank Polski\" wybity jest \"normalnie\" raz na stronie awersem do góry, raz rewersem do góry. Rant monety (2007 i 2008) ma tylko skrót \"NBP\" i naprzemiennie jest umieszczany oddzielony gwiazdkami lub kropkami. Tu mamy do czynienia z całą nazwą i tylko raz!!!
    Pozdrawiam
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Bliźniacze monety 15 lat, 8 miesięcy temu #6851

    Waldunio17 napisał:
    Rant monety (2007 i 2008) ma tylko skrót \"NBP\" i naprzemiennie jest umieszczany oddzielony gwiazdkami lub kropkami. Tu mamy do czynienia z całą nazwą i tylko raz!!!

    z tym się zgadzam
    ale myślę, że to czy apis narodowy... jest tak czy siak to czysty przypadek
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Bliźniacze monety 15 lat, 8 miesięcy temu #6852

    Gdyby to był przypadek,,,monety z takim przypadkiem kosztowałyby majątek!!!
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Bliźniacze monety 15 lat, 8 miesięcy temu #6891

    Waldunio17 napisał:
    Nie!
    Może napiszę powoli bo niektórzy mają problem z czytaniem.

    Napis \"Narodowy Bank Polski\" wybity jest \"normalnie\" raz na stronie awersem do góry, raz rewersem do góry. Rant monety (2007 i 2008) ma tylko skrót \"NBP\" i naprzemiennie jest umieszczany oddzielony gwiazdkami lub kropkami. Tu mamy do czynienia z całą nazwą i tylko raz!!!
    Pozdrawiam


    Normalna rzecz:)
    NBP porostu to zmieniło.
    Dlatego jestem zwolennikiem holderów bez dodatkowego miejsca na patrzenie się w rant. Wiadomo, że starsze monety np: Zygmunt i Sienkiewicz maja czysty rant a potem jest cały napis a teraz tylko skrót, wszystko jasne...
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Bliźniacze monety 15 lat, 8 miesięcy temu #7041

    W katalogu Fischera jest o tym.
    Nic szczególnego - część monet ma napis w stronę awersu, część w stronę rewersu.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.24 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information