Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1

TEMAT: bardzie weryfikacja

    • Offline
    • Oklaski: 0

    bardzie weryfikacja 15 lat, 6 miesięcy temu #7888

    Nie jestem pewien czy dobrze trafiam z tematem, ale zastanowiła mnie pewna moneta wystawiona na aukcji internetowej:

    allegro.pl/item469570550_szara_perla_pal...dyna_na_allegro.html

    Odrobinę interesuję się tą serią - posiadam czarną, żółtą i błękitną perłę (2006-2008) z Palau, wydane w ilości sztuk 2500, wiem o białej z 2005 emitowanej przez Mariany Płn. w ilości 1990 sztuk.

    Czy ktokolwiek słyszał kiedykolwiek o szarej? Dubel z 2007 roku, w ilości 5000 sztuk, o którym nic nie wiadomo, nie widać go nigdy nie było w żadnym sklepie...

    Może jeszcze uda się uratować czyjeś ciężkie pieniądze...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:bardzie weryfikacja 15 lat, 6 miesięcy temu #7889

    Bardzo ciekawa sytuacja z tą \&quot;monetą\&quot;. Perły z Palau wydaje prywatna firma z Liechtensteinu. Owa szara perła teoretycznie też należy do tego samego cyklu, co perły z Liechtensteinu, jednak została wybita przez inną, szwajcarską mennicę na zamówienie rosyjskiego banku i cały nakład trafił do Rosji, a ponieważ rosyjskie prawo zakazuje wywozu jakichkolwiek monet poza granicę RF bez zgody, tylko pojedynczym egzemplarzom udało się przedostać na zachód i na tej aukcji jest właśnie jeden z nich.<br><br>Edytowany przez: romek, w: 2008/10/29 22:30
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:bardzie weryfikacja 15 lat, 6 miesięcy temu #7892

    Chylę czoła i podziwiam wiedzę.

    To bardzo ciekawe, choć zagmatwane nieco, że rosyjski bank zamawia w Lichtensteinie monety z Palau, gdzie swoją drogą walutą jest USD... Skąd można pozyskać taką wiedzę? (tak już poza tematem) Mi nie udało się nawet wiele ustalić na temat MG Bank of the Republic of Palau... ;-)

    Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:bardzie weryfikacja 15 lat, 6 miesięcy temu #7900

    Tommy81pl napisał:
    Mi nie udało się nawet wiele ustalić na temat MG Bank of the Republic of Palau... ;-)

    MG Bank to po części ściema - pełna nazwa: Melekeok Government Bank, ale rząd Palau pozbawił go licencji 17. grudnia 2002 roku. Waluta na monetach z Palau również jest fikcyjna - jedyną prawną walutą w tym państwie jest dolar amerykański (USD) emitowany wyłącznie przez rząd Stanów Zjednoczonych i żadna moneta nominowana w USD nie może zostać wybita bez zgody amerykańskiego departamentu finansów, głosowania w senacie, izbie reprezentantów oraz osobistego podpisu prezydenta (tak wygląda emisja każdej amerykańskiej monety, nawet kolekcjonerskiej). Palau nie ma zgody od USA na bicie własnych monet nominowanych w USD, a swojej waluty nie posiada, więc ten napis \&quot;dollars\&quot; oznacza \&quot;wirtualną\&quot; walutę, która nie jest nigdzie zarejestrowana ani akceptowana.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.14 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information