Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Denary Toruńskie od 19 lutego 2010 roku

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Denary Toruńskie od 19 lutego 2010 roku 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Kroghot. #16311

    Witam co sądzicie o tych dukatach lokalnych. Z tego co wyczytałem mogą być ciekawe, zwłaszcza ten srebrny(mały nakład i ciekawa technika).

    Denary Toruńskie - Toruń


    Czas obowiązywania: 2010-02-19 - 2010-06-24

    Organizator: Mennica Polska, Muzeum Okręgowe w Toruniu



    Nominał: 7 Denarów Toruńskich
    Materiał: bimetal
    Nakład: 30 000 sztuk
    Średnica: 27 mm


    Nominał: 777 Denarów Toruńskich
    Materiał: srebro oksydowane Ag 500
    Nakład: 1 000 sztuk
    Średnica: 38,61 mm


    19 lutego 1473 roku w Toruniu na świat przyszedł jeden z najbardziej znanych na świecie Polaków. Z okazji rocznicy narodzin Mikołaja Kopernika, Mennica Polska i Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowały niestandardową akcję promującą miasto. Jest to emisja dukata lokalnego o nazwie Denary Toruńskie, nad którą patronat honorowy objął Prezydent Miasta Torunia - Pan Michał Zaleski.

    Wizerunek Mikołaja Kopernika, który znalazł się na Denarach, został przygotowany według rekonstrukcji XVI-wiecznego portretu astronoma, wykonanej w 1989 r. przez prof. Józefa Flika. Obraz znajduje się w Muzeum Okręgowym w Toruniu.

    Na uwagę zasługuje technologia wykonania Denarów Toruńskich. Po raz pierwszy w historii mennictwa polskiego dukaty lokalne zostały wybite techniką amerykańską! Aby obejrzeć drugą stronę Denara należy obrócić go do góry, a nie - tak jak dotychczas - w poziomie.

    czekam na waszą opinie
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Denary Toruńskie od 19 lutego 2010 roku 14 lat, 2 miesięcy temu #16312

    alignment - stepel odwrocony
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Denary Toruńskie od 19 lutego 2010 roku 14 lat, 2 miesięcy temu #16567

    2010 odpuszczam bo szkoda sił i zdrowia. Emisja jedna za drugą i wysokie nakłady. Chodzi mi o obiegowe, srebrne mnie nie interesują bo wole lustrzanki. Jak tak patrzę to już wkrótce cała Polska (miejscowości)od Bałtyku po Tatry będzie miała swoje zastępcze.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.13 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information