Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj

TEMAT: Monety Lokalne

    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #5643

    nie!
    Leonardo był Polakiem!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #5652

    taaa

    a Maria Curie była kobietą. :))))))
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 11 miesięcy temu #5655

    od 5.07.08 do 15.0908 w Suwalkach będzie emisja Suwali. Istnieje mozliwośc ich zamówienia.
    Więcej pod tym adresem: www.rokis.suwalki.pl/suwal.htm

    W bytomiu natomiast od 7.07.08 bedzie można nabyc \&quot;kwartnik bytomski\&quot;. Więcej ttuaj: www.bytom.pl/pl/10/1214209467/4<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/27 21:49
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 10 miesięcy temu #5704

    Dziś w Łebie miała być wielka sprawa czyli promocja dukatów Łeb 7 i Łeb 4.

    Efekt działań firmy emitującej - 60 oklejonych słupów oraz 2 (dwa) punkty akceptujące, ale bez żetonów (a to lokalny potentat zatrudniający mnóstwo ludzi i co tu ukrywać dosyc bogaty).

    Jutro ma byc po południu namiot mennicy etc, ale...

    Widziałem Łeb-y i muszę przyznać ładne i bardzo ładne ;-) Będa fajną pamiątką ;-/0

    Kalendarium imprez w mieście: www.kalendarz.leba.eu/day.php?date=20080628

    A i wykazu punktów akceptujących brak.

    Pisze to, bo nie ukrywam że jestem zadowolony z tego, że mojej emisji Funty Łebskie dają sobie radę ;-)
    a cała akcja promocyjna jednak lepiej zrobiona ;-)
    Jest 25 punktów akceptujących, ludzie wiedzą, rozpoznają już przed przyjazdem do Łeby.

    Cóż,zrobie jutro zdjęcia pod namiotem, zobaczymy co sie będzie działo.
    MZ
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 10 miesięcy temu #5711

    Teraz w tym calym zgiełku żetonowym trudno się połapac co jest co:):):).........jeszcze Now mennica będzie.........to już szczyt............

    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...;<br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/29 14:57
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 10 miesięcy temu #5716

    Się śmiej. Do końca roku mojej emisji powinno byc jeszcze 6 monet, w tym jedna seria 4szt.

    I wszystkie będa numerowane na rancie, czyli kontrola nakładu rozwiązana.
    Do tego jeszcze naprawde niewielkie nakłady 10-20k i swoją nisze każdy będzie miał zagwarantowaną.

    A Łeb-ów nie ma, są 3 punkty akceptujące ;-) ale bez towaru ;-)

    A 8-mego lipca będxzie w mieście \&quot;coś\&quot; :-) i możliwe, że zrobi się Mennica Łebska.

    Wiadomo - obiegówki nikt nie zleci, ale pamiątkowe czy żetony - prosze bardzo.

    MZ
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 10 miesięcy temu #5718

    NO i jeszcze tego brakuje:). To wtedy nic ylko odpusty robic i medaliki sprzedawac. Nie uażasz, zę tego typu żetony bite prywatnie pzrez domorosła mennicę to biznes na krótką metę???

    Mennica Polska - to mowi samo za siebie, nawet za kilka alt ludzie będa bardziej przychylni ich emisjom niż żeotnom bliżej nieokreslonego pochodzenia.
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 10 miesięcy temu #5906

    Nominał: 4 Myto puławskie
    Metal: stop NG
    Stempel: zwykły
    Średnica 27,00 mm
    Nakład 20 000 (Mennica Polska)
    Emsja 11 lipca 2008


    Nominał: 4 Mateusze
    Metal: mosiądz
    Stempel: zwykły
    Średnica: 27,00 mm
    Nakład: 30 000
    Producent: Mennica Polska S.A.
    Emisja: 15 sierpnia 2008<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/07/05 15:41
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 10 miesięcy temu #5963

    Mówili przed chwilą w teleexpressie, ze dzis po Wyspiarze w Świnoujściu trzeba bylo stac nawet, uwaga 5-6 godzin....... Ile jest w tym prawdy moze wypowie sie ktos z forumwiczów kto może stal w owej kolejce. Czy rzeczywiście aż tak gęsto bylo?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 10 miesięcy temu #5976

    W świnoujściu rzeczywiście było strasznie , jak zobaczyłem kolejkę to od rzazu zrezygnowałem , ale tylko dlatego że miałem już kilkanaście wyspiarzy . Oprócz stoiska mennicy wymiany można było dokonać w kilkunastu punktach handlowych , jednak tam wymiana uzależniona była od dokonania zakupów co powodowało że wyspiarze były troszeczkę droższe .
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 10 miesięcy temu #5999

    No to neizla jazda, ale swoje zrobił napewno sezon wakacyjny i duża liczba turystów tam pzrebywających, a poza tym doskonała promocja tego żetonu. Od dawna na forach, stronach związanych ze Świnoujściem trąbiono o nich. Reklama dźwignią handlu. :)
    • rambix
    • rambix

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 10 miesięcy temu #6246

  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 10 miesięcy temu #6248

    Ten drugi link do złotka to jeszcze pół biedy i nie żeotn lokalny:), ale co do pierwszego to już totlane dno i 5 metrów mułu. To ta Doręczeniowa Poczta w RYbniku, emitująca już wsześniej inne wynalazki. Cóz myslenie najwidoczniej boli i ludzie to kupują.
    • rambix
    • rambix

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 10 miesięcy temu #6256

    chodzi mi o to że te fryderyki to kopia francuskiej monety no chyba, że źle widzę.
    nie wiem dokładnie jak sie robi monety, ale oni chyba na zywca zrobili odcisk wizerunku cos dodali i puścili w obieg jako żeton lokalny.
    Sam sie nabrałem i kupiłem jurandy, a to przez ilośc ofert w aukcji:

    allegro.pl/item399184857_szczytno_ortels...dow_2008_gladki.html

    To w sumie tez nic nie warte jak nie wydane przez Mennice Polską (wsadzę do kapsla i sprzedam za parę złotych więcej).
    Przydałby sie jakiś katalog z żetonami lokalnymi wydawanymi przez MP S.A. ma ktoś jakiś link?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 10 miesięcy temu #6257

  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 9 miesięcy temu #6296

    Pracuję właśnie nad katalogiem żetonów emitowanych zarówno pzrez Mennicę, ajk i inne podmioty gospodarcze nazwijmy:). Pod koneic tego tygodnia uakze się na IKM.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 9 miesięcy temu #6299

    Tak sobie myślę - że też nie mozna tych wszystkich emisji do jednego worka wrzucać.
    Te ze Szczytna - jeśli mozna nimi płacić - spełniają kanony monety zastępczej. Jako ciekawostka - monety posrebrzane - które mają być wydane imiennie - i każda moneta ma mieć swoją historię aktualizowaną na stronie www.
    Tak samo pojawiające się co jakiś czas monety z \&quot;Mennicy Łebskiej\&quot; - myślę, że śmiało mozna pochwalić. Pierwszy był Funt łebski - bardzo ładny bimetal ( chyba jako pierwsi zrobili bimetal w zastępczakach)sieć dystrybucji to ponad 30 placówek handlowych - przyjmujących monetę. Ostatnio wyszły Łeby z Mennicy Polskiej - przeszedłem się po Łebie i nie znalazłem miejsca oplakatowanego znakiem honorowania łeb na wymianę ( może mam słaby wzrok ;(()
    Teraz Mennica Łebska wydają Jakobi i funta dominikańskiego - jako jedyni mają monety numerowane na rancie ( jak ktoś będzie ciekawy mogę wsadzić fotkę) - jest to na pewno przedsięwzięcie komercyjne - ale nie oszukujmy się Mennica Polska też nie jest instytucją charytatywną.

    Natomiast osobną pozycją jest Rybnik - który wydaje medaliki co tydzień, czy dwa. Tworzą być może serię \&quot;milion znanych europejczyków\&quot; ;)))), Chopiny, straussy i inne cuda. Sam nieopatrznie nabyłem kilka sztuk - jak ktoś jest chętny - sprzedam po cenie zakupu - na priva.
    jako ciekawostkę dokładam fotkę( o ile wejdzie) medalików z Krakowa i Wieliczki - można je kupić w automatach - takich jak na kawę - wrzuca się 6 zł i wyskakuje żetonik. I nikt nie udaje czegoś innego niż jest - ot taka pamiątka dla turystów.


    I jeszcze jedno - Piotrze - jakbyś potrzebował zdjęć zwykłych i srebrnych ( średniej jakości) - daj znać.
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 9 miesięcy temu #6416

    Czy gdzieś można sprawdzić jaka jest cena emisyjna monet srebrnych wybijanych dla miast??
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 9 miesięcy temu #6434

    Kilka dni temu w regionalnej sandomeirskiej gazecie \&quot;Echod Dnia\&quot; Ukazał się artykuł pt. \&quot;Sukces sandmierskiego goworka\&quot;.

    Całośc można pzreczytać tutaj:
    www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AI...POWIAT0109/412999291

    Od połowy lipca jestem w Sandomierzu, stąd pochodzę i zjechałem na wakacje.

    Moge wyrazic swoje zdnaie na ten temat, bo wiem i widze jak promocja Goworka w Sandomeirzu wygląda naprawdę. BYłem podczas jego emisji 25.05.08, promocja wyglądała w ten sposób, ze ustawiono namiot mennicy i ot tyle tego całego. Spzredały się wszystkie bo można było podchodzic kilkukrotnie i kupowac niemalze hurtem. Nie mam tutaj absolutnie zastrzeżen do mennicy bo oni tylko biją owe żetony. Stoisko było ozbaczone i widoczne, takze mennica momi zdnaime wywiązała się z \&quot;obowiązku\&quot; - jeśli o obowiązku tu można mówić.

    Zastrzeżenia moge meić i mam do firmy DM, która to niby administruje emisje owego dukata, oraz do sandomierskiegho wydziału promocji miasta. promocja sandomierskiego goworka pozostawia bardzo wiele do życzenia.

    Odpowiedni marketing i promocja w obecnych czasach nie powinna się ograniczac do 2-3 marnych plakatów na rynku Starego Miasta i 2 artykułów w lokalnej gazecie. Z prmocji zętonu lokalnego można było zrobić naprawde duża atrakcję turystyczna, któa tego dnia przyciągnełaby na sandomierski rynek naprawdę dużo ludzi.

    Goworkiem niby można było płacic w punktach gastronomicznych na terenie starówki, lecz praktycznie żaden z nich nie był w żaden sposób oznaczony.

    Cóż odpowiedniej promocji i marketingu emitenci i administratorzy na przyszłośc powinni sie uczyć chociażby od firm administrujących emisją \&quot;Jeleni\&quot; w Jeleniej Górze.

    ...........A moze ja sam zajmę sie w przyszym roku administracją sandomeirskiego goworka :):):) hehe, czuję zę zrobiłbym to o wiele lepiej, bo trudno chyba firmie z Warszawy administrowąc emisją na odległość, a może się mylę????<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/08/06 12:11
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 9 miesięcy temu #6439

    To jeszcze ja dorzucę swoje trzy grosze. Odwiedzilem Sandomierz może dwa tygodnie przed końcem obiegu Goworka. Przy wejściu na rynek rzuciły mi się w oczy dwa punkty oklejone naklejką \&quot;Tu honorujemy..\&quot;. Informacja turstyczna i kawiarnię- dystrybutora monet. Kupieł tam przedostatnie 10 sztuk. Po 2 miesiącach akcji. A poza tym nie znalazłem żadnych innych punktów z Gowrkami. Czuję się współwinny tego sukcesu...

    Za przykład powinno stawiać się Nałęczów. Tam w prawie każdym sklepie można było zaopatrzyć się w Nałęczki, lub chociaż poczytać o nich w specjalnym folderze, a nie jak w Sandomierzu jego kserze.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.40 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information