Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Monety Lokalne

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7562

    Pewnie tak, taki znalazłem opis w internecie
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7564

    Panowie i Panie - jeśli chcecie informacje i zdjęcia - to polecam tę stronę:
    www.dukat-lokalny.pl/index.php?option=co...35&Itemid=73
    Jest to niestety strona komercyjna - ale za to ze zdjęciami doskonałej jakości - i w miarę średnio aktualna.

    Zaskoczyła mnie strona Mennicy Polskiej - która - chyba poraz pierwszy ma zawartość w zakładce zapowiedzi:
    www.dukatlokalny.pl/zapowiedzi.html
    i niezłe archiwum - ale bez sreber i złota.
    www.dukatlokalny.pl/archiwum.html

    Pozdrawiam wszystkich miłośników zastępczaków :)))
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7565

    MIDAS napisał:
    Zaskoczyła mnie strona Mennicy Polskiej - która - chyba poraz pierwszy ma zawartość w zakładce zapowiedzi:
    www.dukatlokalny.pl/zapowiedzi.html
    i niezłe archiwum - ale bez sreber i złota.
    www.dukatlokalny.pl/archiwum.html

    W zakładce zapowiedzi juz kiedyś coś było;)
    a są w archiwum info o zlotych i srebrnych, ale bez zdjęcia, pewnie dlatego, że w większiości przyupadków jest takie samo jak \"miedziaków\"
    ale stronka dukat-loklalny.pl też jest niezła
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7566

    Niestety wizerunków srebra i złota nie ma na stornce mennicy, dlatego, ze emitent bardzo często szybko zabiera produkty i menica nie jest w stanie ich skatalogować.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7571

    jednym z elementów produkcji monet jest dokładne skatalogowanie, zarówno do celów ustalenia czy efekt końcowy jest zgodny z założeniami jak i dla celów reklamacyjnych i promocji.

    Jak MP nie daje fotek to oznacza tylko że nie chce im się ich umieścić.
    Mają wszystko ;-)


    MZ
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7585

    Marcin ma rację, należy oddzielić żetony \"Rybnickie\", które nigdy nei znajdują się w obiegu od pozostałych.

    Marcin zwracam honor i pozdrawiam serdecznie
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7588

    Widzieliście ceny monet lokalnych z katalogu Fischera . Poszli na całość. Najtańszy miedziak 20 zł. Kazimierze 1 i 2 edycja 30, , 3 przetaki 50, 4 przetaki 30, 5 cidrów też 30 itd. No, bardzo ciekawie. Myślę, że w stosunku do ubiegłego roku to właśnie zastępczaki odnotowały największe procentowe wzrosty. Co ciekawe, ogromna większość nie ma jeszcze roku :).
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7589

    Oczywiście zdaje sobie sprawę, że cena w katalogu to jedno a rzeczywista to już inna historia.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7738

    pamiętacie aferę, że NBP nie chciał wydać monety z Wałęsą? I Gdańsk postanowił ją wydać w formie dukata lokalnego. Tu więcej informacji o tym wydarzeniu: wiadomosci.onet.pl/2701,1849667,okoliczn...arzenie_lokalne.html
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7739

    :):) jak powiedzieli tak zrobili, :) Ale PiS się będzie bulwersował, pewnie idąc za cosem wydadzą, żeton z Bliźniakami.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7743

    Super informacja tylko mogli się postarać i zrobić jakiś projekt monetki a nie pyknęli postać ze zdjęcia :)<br><br>Edytowany przez: bartek, w: 2008/10/23 23:19
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7776

    Brawo Gdańsk tylko przyklasnąć.
    Nie zbieram monet loklanych, ale dla Pan Prezydenta zrobię wyjątek.
    Już mamy oferty na allegro jak szybkość
    www.allegro.pl/item466659308_talary_gdan...;<br>Edytowany przez: arvelag, w: 2008/10/24 22:43
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7788

    Numizmatyczna Agencja Prasowa ma przyjemność poinformować, że:
    Dnia 27. października 2008 roku na terenie miasta Olesna rusza akcja promocyjna oleskich dukatów lokalnych - &amp;#8222;Michałów&amp;#8221;, wydanych z okazji 800. rocznicy założenia miasta przez Henryka Brodatego.

    Nominał - 4 Michały, nakład - 20 000 sztuk, metal - mosiądz, średnica - 27 mm. Czas obowiązywania - od 27. października 2008 roku do 20. stycznia 2009 roku.

    Ponadto 10. listopada 2008 roku rozpocznie się dystrybucja 40 Michałów, nakład - 500 sztuk, metal - srebro próby 500, średnica - 38,61 mm.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7798

    Nie zrobię wyjątku i nie kupię monet.
    Dla mnie Wałęsa od pewnego okresu swojego życia jest 0.

    Był agentem, zrobił kilka złych rzeczy pod naciskiem gdy był Prezydentem, przyznał się do tego a teraz zaprzecza...Nawet nie przeczyta książki o sobie wydanej przez znakomitych historyków, nie spotka się tylko zarzuci, że IPN jest Pisowski i najlepiej do spalić....<br><br>Edytowany przez: Golden, w: 2008/10/25 20:03
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7799

    No i się Pan ze swoimi przekonaniami wpieprzył do naszego ogródka.

    To nie jest forum gorących zwolenników obecnego Prezydenta - nie znoszę mamlającego w gębie kluski gościa wielkości średniego psa i nie piszę o tym.

    To nie jest forum gorących zwolenników ojca przedsiębiorcy z Torunia - jego siejącej nienawiścią radiostacji - ich również nie znoszę - i też o tym nie piszę.

    To nie jest forum agitacji tej, lub innej opcji politycznej ani swoich przekonań.

    Nienawidzę bobrów - no nie znoszę po prostu futrzaków - ale pokonałem swoje obrzydzenie - i kupiłem 4 suwale ( z bobrami). Bo to jest dział poświęcony monetom zastępczym. !!!!!!!!!!

    Nie wiem - kto dla Pana jest autorytetem, ale :
    1. W Polsce - ktokolwiek zrobi coś fajnego, dobrego dla kraju - zaraz znajdzie się tłum życzliwych i obrzuci go gnojem - taki tu lokalny obyczaj.
    2. A taki Piłsudzki - jak Pan dobrze poczyta - to dowie się, że miał podpisaną lojalkę u Niemców. Jak by Pan żył w czasach międzywojennych - to takiej monety z Piłsudzkim jakby pan do ręki nie wziął - miałby Pan spore problemy - by przeżyć.
    3. i jeszcze jedno:
    Dlaczego teczka Pana Kaczyńskiego została sfałszowana - bo tak oświadczył Jarek - i koniec??????
    a reszta teczek jest prawdziwa - bo tak oświadczył ten sam jarek?????

    Proszę nie odpowiadać na ten post - tylko poszukać forum odpowiedniego dla Pana

    Z wyrazami szacunku
    m.
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 6 miesięcy temu #7801

    Jesteś wielki MIDAS, zatem tym wątkiem ucianamy wszelkie inne polityczne.

    Żeby nie robi bałąganu zakłądam w dziale tematy pozanumizmatyczne temat polityczny, bo sądzę, ze wiele osób zacznie pisać tutaj.

    Zatem tematy polityczne w tym wątku będa kasowane, o polityce piszemy TUTAJ.

    www.katalogmonet.pl/index.php?option=com...amp;amp;id=7800#7800
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 5 miesięcy temu #8198

    Witam!
    Mam pytanie, gdzie można wybić dukaty lokalne poza MW.
    Jaka mniej więcej cena wybicia 1000szt monet o średnicy srebrnej 10zł?
    Prosiłbym o pomoc,
    Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 5 miesięcy temu #8199

    Golden napisał:
    Witam!
    Mam pytanie, gdzie można wybić dukaty lokalne poza MW.
    Jaka mniej więcej cena wybicia 1000szt monet o średnicy srebrnej 10zł?
    Prosiłbym o pomoc,
    Pozdrawiam

    Takie rzeczy się ustala indywidualnie. Nie zapomnij o doliczeniu od kilkuset do kilku tysięcy zł za projekt (projekt to nie tylko rysunek, ale też model plastelinowy, potem model gipsowy, których rzeźbienie zajmuje wiele, wiele, wiele godzin).
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 5 miesięcy temu #8201

    dokąłdnie dlatego tez im wiecej sztuk tym cena jendostkowa niższa. Sadże że zamówienie 1.000 sztuk słabo by się kalkulowało.
    • Offline
    • Oklaski: -1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 5 miesięcy temu #8205

    fah napisał:
    Golden napisał:
    Witam!
    Mam pytanie, gdzie można wybić dukaty lokalne poza MW.
    Jaka mniej więcej cena wybicia 1000szt monet o średnicy srebrnej 10zł?
    Prosiłbym o pomoc,
    Pozdrawiam

    Takie rzeczy się ustala indywidualnie. Nie zapomnij o doliczeniu od kilkuset do kilku tysięcy zł za projekt (projekt to nie tylko rysunek, ale też model plastelinowy, potem model gipsowy, których rzeźbienie zajmuje wiele, wiele, wiele godzin).



    Nie jest tak jak myślisz;)Naprawdę jest łatwiej, powiem za jakiś czas co wyszło.
    Pozdrawiam
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information