Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Monety Lokalne

    • zywy87
    • zywy87

    Monety Lokalne 16 lat, 2 miesięcy temu #863

    Witam a gdzie mozna nabyc takie monety lokalne np. we wroclawiu Krajcary wie ktos
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat, 2 miesięcy temu #865

    teraz to tylko pewnie allegro zostaje ale warto pytac też w dobrych sklepach numizmatycznych. Patrzec tylko jak ceny będa rosły :):):).
    A tak poważniej to sądzę, że z każdym rokiem wartośc kolekcjonerska tych numizmatów będzie rosła, zwłaszcza kiedy ich emisje będa kontynuowane. Prawdopodobnie inne maista także zaczną emitowac te monety.
    Znalazłem oświadczenie NBP z lipca dot. tych właśnie \"monet\" - któych wg prawa monetami nie powinniśmy nazywac.


    A to oświadczenie wydane przez NBP:

    data publikacji: 2007-07-06


    W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dot. emisji \"lokalnych pieniędzy\" Biuro Prasowe NBP informuje:

    Zgodnie z Konstytucją RP, ustawą o NBP oraz ustawą o denominacji złotego prawo emisji pieniądza (znaków pieniężnych) przysługuje wyłącznie Narodowemu Bankowi Polskiemu.
    Polskie przepisy nie przewidują możliwości wydawania pieniądza lokalnego, rozumianego jako prawny środek płatniczy.
    Odrębną kwestią jest możliwość podejmowania różnych inicjatyw zmierzających do produkcji żetonów i bonów towarowych. Ich inicjatorzy nie powinni jednak działać w sposób, który mógłby wprowadzić w błąd ich odbiorców, co do prawnego charakteru takich inicjatyw, w szczególności przypisywania im przymiotu pieniądza rozumianego jako prawny środek płatniczy.

    W związku z powyższym używanie sformułowania \&quot;pieniądz lokalny\&quot; lub \&quot;własny pieniądz\&quot; może wprowadzać w błąd odbiorców żetonów i bonów, co do ich prawnego charakteru.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/02/04 00:17
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat, 2 miesięcy temu #914

    .....jednak z tego co widze, a allegro to monety się rozchodza, sądze, ze jak z kazdym sezonem będa do akcji dołączały kolene miasta to może to byc niezły interes
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 16 lat, 2 miesięcy temu #1604

    Ale muszą się wziąć skąs na tym Allegro! Czy to można w informacji turystycznej kupić czy gdzie???
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat, 2 miesięcy temu #1610

    w danym mieście gdzie są emitowane można je dostac, pewnie w jakimś biuze promocji itd itp.
    Mówili dzis w telewizji, ze w wakacje Ustrzyki będa miały monety lokalne: Biesy i Czady
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat, 2 miesięcy temu #1630

    Przepraszam, zę post pod postem.
    Kupiłem dzisiaj 20 sztuk 4 Kazimierzy, po 8 zł/szt. Jesc nie wołają, a nakałd zachęca do zakupu. 20.000 sztuk.
    Patrząc np na monety o tym nakałdzie sprzed 2 lat, któe teraz schodza po 50 zł, mam nadzieję, ze za 2-3 lata 4 kazimierze dadzą na sobie zarobic:). Poza tym ładna monetka
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Monety Lokalne 16 lat, 2 miesięcy temu #1633

    Piotr_k84 napisał:
    Przepraszam, zę post pod postem.
    Kupiłem dzisiaj 20 sztuk 4 Kazimierzy, po 8 zł/szt. Jesc nie wołają, a nakałd zachęca do zakupu. 20.000 sztuk.
    Patrząc np na monety o tym nakałdzie sprzed 2 lat, któe teraz schodza po 50 zł, mam nadzieję, ze za 2-3 lata 4 kazimierze dadzą na sobie zarobic:). Poza tym ładna monetka


    Jaka Piotrek monetka - przecież to jest nie godne nazywania moneta jak to mi napisał jeden człowiek ;)

    Cytuje:

    Długo trwał dialog z Mennicą dlaczego oni nazywają to \&quot;żetonem pełniącym funkcję bonu towarowego\&quot; a nie monetą. mennica wyjaśniła mu to w ten sposób: \&quot;moneta jest prawnym środkiem płatniczym w całym kraju a te żetony nie\&quot;. Wynika to z ustawy gdyż tylko NBP ma prawo emisji prawnych środków płatniczych a te żetony nie są emitowane przez NBP. Są formą środka płatniczego ale tylko w honorowanych punktach na terenie emitującego je samorządu terytorialnego. Dlatego pełnią funkcję bonu towarowego a nie prawnie obowiązującej monety.

    Źródła:
    www.katalogmonet.pl/ciekawostki/katalog_monet_lokalnych_11.html
    www.numipedia.pl/index.php?title=Pieni%C4%85dz_lokalny
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat, 1 miesiąc temu #1666

    Raz się żyje, dzisiaj dokupiłem jeszcze 20 sztuk, widzę, że 4 Kazimierze jeszcze kilka dni temu ledwo schodizły po 8 zł a dziś coraz śmielej po 9-11zł. Nakąłd 20.000 więc licze że w ciągu roku powinny dac na sobie trochę zarobic. Emisje o takim nakłądzie sprzed 2-3 lat osiągają ceny 60-80 zł/ sztukę.
    Eh pożyjemy zobaczymy:)
    • Filip70
    • Filip70

    Odp:Monety Lokalne 16 lat, 1 miesiąc temu #1675

    Piotr_k84 Ale o jakie Kazimierze Ci dokładnie chodzi? Proszę o odpowiedź
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat, 1 miesiąc temu #1913

    o 4 Kazmierze mosiężne

    NO i 3 merki poleciały 100 pękło:

    odpowidnio 95, 105 i 109 zł.
    Ciekawe jak zakończą się inne aukcje któe trwacją, to jest po prostu fenomen, niezła promocja miatsa:):)


    allegro.pl/item326297599_3_merki_jurata_2006.html
    allegro.pl/item327300115_3_merki_jurata_2006.html
    allegro.pl/item327392587_3_merki_jastarn...psza_inwestycja.html


    Jeszcze pytanie, w osttanim numerze Newsweeka jest artyuł dotyczący promocji róznych miast. W jedynm z akapitów pisza m.in, ze w wakcje Świniujście wydało własną \&quot;monetę\&quot; lokalna o nazwie wyspiarz, któy byl równy 7 zł. Czy wam coś na ten temat wiadomo???<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/03/14 17:27
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 16 lat, 1 miesiąc temu #1952

    W wakacje 2008 dokładnie w lipcu świnoujście wyda dopiero wyspiarze cena śię zgadza tylko nakład już znany . Dodaję cytay z lokalnego portalu
    Seria &amp;#8222;Latarnie Morskie&amp;#8221;
    W Świnoujściu nastąpi debiut unikalnej serii dukatów lokalnych &amp;#8222;Latarnie Morskie&amp;#8221;. Pierwszym z serii jest dukat z latarnią morską położoną w Świnoujściu, najwyższą latarnią nad Bałtykiem (68 m). W tym roku Mennica Polska S.A. wybije 4 dukaty lokalne związane z latarniami morskimi we wspomnianym już Świnoujściu, Słupsku, Ustce i Jastarni.

    Nowością zastosowaną w tej serii jest technologia bikolorowa, która jest wykorzystywana w biciu polskich monet obiegowych o nominałach 2 zł i 5 zł. &amp;#8222;Latarnie Morskie&amp;#8221; oprócz wersji bikolorowej będą emitowane w wersji srebrnej i złotej. Dodatkową atrakcją w przypadku srebra jest zastosowanie cyrkonii imitującej światło z latarni morskiej.

    Wersje stopowe każdego dukata będą emitowane w nakładzie 14 tys. szt., srebrne w nakładzie 500 szt., złote w nakładzie 100 szt.<br><br>Edytowany przez: raf661, w: 2008/03/18 16:38
    Załączniki:
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat, 1 miesiąc temu #2131

    DUkatów lokalnych czuję , ze będzie dużo w tym roku i z roku na rok będzie ich przybywac:):). W tym roku jak się dowiedziałem z lokalnej gazety, w Sandomierzu emitowany będzie dukat lokalny o nazwie \&quot;Gworek\&quot;.

    Inne o których wiem:

    -Karpacz
    -Zamośc
    -Roztocze

    Przysyłajcie wszelkie informacje o nowych emisjach.

    Wesprzecie tworzenie nowego artykułu.

    A tu wizerunek awersu Wyspiarza.

    <br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/03/25 16:25
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 16 lat, 1 miesiąc temu #2142

    W tym roku również Jelenia Góra będzie emitowała monety lokalne - Jelenie.
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat, 1 miesiąc temu #2284

    Jak wam się podobają nowe wizerunki dukacików??? Jako jako lokalny patriota:) oczywiście uznam, ze najłądniejszy jest Sandomierz:).

    Ale ciekawy jestem chyba najbardziej tych Wyspiarzy Świnoujskich
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #2429

    5 kwietnia 2 edycja Kazimierzy:

    www.kazimierzdolny.pl/news/ii_emisja_duk...kazimierzy/1329.html

    Na allegro wysyp aukcji IIedycji 4 Kazimierzy. Az dziwne, że I edcja osiąga niższe ceny niż II.

    Oto wizerunek (zdjecie z jednej z aukcji)

    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #2450

    Kórnicki Ośrodek Informacji i Wydawnictw będacy gospodarstwem pomocniczym UM w Kórniku bedzie dystrybuował dukat lokalny wybity przez Mennicę Polską \&quot;4 kórniki\&quot;. Zainteresowanych odsyłam do dystrybutora Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #2456

    Stary nie musisz pisac tego w kilku postach, wiemyże zależy CI pewnie na sprzedazy tych żetonów ale wychamuj. Jeśi masz wizerunki to wklej je do postu
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #2540

    Monety z Zamościa mają się zwać: Sześciogroszem zamojskim.
    Z tego co mi wiadomo ich nakłady to:
    miedzioniklowe - 50.000
    srebrne - 500
    złote - 100,
    a ceny emisyjne:
    miedzionikiel - 6,00 zł / sztuka/
    srebrna - 160,00 zł / sztuka/
    złota - 1.800,00 / sztuka/
    Co do wizerunku to nie bardzo jest jeszcze znany.

    Co do monetek roztoczańskich czyli tzw. Gryfinów
    to emisja planowana jest na 1 Maj, a ceny:
    gryfin złoty: 2.100 zł; nakład 100 szt
    gryfin srebrny 220 zł; nakład 1000 szt
    gryfin miedziano - niklowy 5 zł, nakład 40.000 szt
    Projekt wizerunku na załączonym obrazku :)
    Będzie to chyba pierwszy dukat lokalny o nominale takim samym jak moneta obiegowa (5 ;)) na co zgodę Mennicy Polskiej wyraził NBP.
    <br><br>Edytowany przez: lewyfan, w: 2008/04/09 14:38
    Załączniki:
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #2625

    NO i uaktualnienie dorzucone do artykuł&amp;#8364; o dukatach, zerknijcie na wizerunki Biesów i czadó z Ustrzyk. Mnie się bardzo podobają.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #2715

    Wiem, że to nie ten dział ale może jest ktoś chętny na wymianę \&quot;monet\&quot; lokalnych?
    dukat za dukat lub jakiś inny ustalony przelicznik by się znalazło?

    Pytanie do Piotr_k84: jesteś z Sandomierza jak wnioskuję po wypowiedziach ( ładne miasto przyznam:) ) czy wiesz może w jaki sposób i gdzie można dostać będzie \&quot;Wasze\&quot; dukaty lokalne? Czy była jakaś opcja zamówień dla ludzi z innych części kraju? bo nie mogę się doszukać jakichś informacji w tym kierunku.

    Pozdrawiam<br><br>Edytowany przez: lewyfan, w: 2008/04/14 23:51
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information