Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Monety Lokalne

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3288

    Czy ktoś z Was się orientuje jaka była/jest cena emisyjna Srebrnych Dukatów Rybnickich??
    GCN wystawia komplet w Gradingu za 490zł.
    www.allegro.pl/item345243094_dukaty_rybn...ng_komplet_4szt.html
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3293

    zerknij kilka postów wyżej gadlaiśmy o dukatach rybnickich, zę to prywatna inicjatywa, bite przez prywatną pocztę doręczeniową w Rybniku.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3313

    Piotr_k84 napisał:
    zerknij kilka postów wyżej gadlaiśmy o dukatach rybnickich, zę to prywatna inicjatywa, bite przez prywatną pocztę doręczeniową w Rybniku.


    To wyżej czytałem ale nic o cenie emisyjnej nikt nic nie wspominał...
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3335

    Jest chyba jeszcze jedna nowa moneta 4 prusy Poznania
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3341

    Dostałem dzisiaj w swoje ręce 4 jelenie i muszę stwierdzić, że jest to piękna moneta... poprawka piękny żeton, choć ten rewers mógłby być bardziej dopracowany
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3342

    Odnośnie Prusów poznańskich zweryfikuję, pracuję juz nad uaktualnieniem artykułu dot. nowych emisji i lada dzien dołożę informacje.

    Z tego co patrze na zdjeciach to rzeczywiście mogliby ten rewers dopracowac, bo trochę źle się komponuje.

    Heh wczoraj w TV wspomnieli o Jeleniach, był metariał o \"wojnie\" Jeleniej Góry i ZŁotowa o jelenia w herbie. Władze Jeleniej Góry nadmieniły i pokazały, ze Jelenia Góra wygrywa te walkę gdyż mają.......nową \"walutę\" 4 Jelenie. Co reklama to reklama.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3344

    Piotr_k84 napisał:
    Odnośnie Prusów poznańskich zweryfikuję, pracuję juz nad uaktualnieniem artykułu dot. nowych emisji i lada dzien dołożę informacje.

    Z tego co się orientuję to prusy podobnie jak i szelągi to też monety prywatne reklamujące antykwariaty-sklepy numizmatyczne w Poznaniu. Odszukałem ten drugi i wiem, że żeton dają stałym klientom. A co do prusów to wiem, że chyba slowacka mennica je wybijała. Mennica w Kremnicy.<br><br>Edytowany przez: Eothain, w: 2008/05/05 21:12
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3345

    Masz rację to prywatne inicjatywy
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3346

    A w tym katalogu monet lokalnych to znajdują sie tylko monety wybijane przez MW i żetony lokalne wybijanie przez prywatnych właścicieli, czy tylko to pierwsze?
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3347

    W tym na naszy portalu??? Znajdują się i oficjalne bite przez MW jak i prywatne inicjatywy. MUsimy jakoś te bite prywatnie oznaczyc, aby uniknąc niepotzrebnych rozczarowań:):)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3451

    Dzień Dobry Panowie i Panie
    To mój pierwszy post - jestem tu świeżynką.

    Chciałbym wypowiedzieć swoje zdanie n temat monet lokalnych. Myślę, że przydałoby sie oddzielić te robione przez mennicę, od tych tłuczonych pokątnie w garażach. Moja propozycja nazwy dla tych drugich to PIENIĄDZ PRYWATNY. Nakład takich monet jest poza kontrolą - jeśli emitent mówi że jest ich 2000, to oznacza, że jest ich CONAJMNIEJ 2000. Do monet prywatnych zaliczyłbym: Fryderyki, szeligi,prusy, dukaty rybnickie, reńskie, Krajcary wrocławskie, Puckie Detki,Gdańskie denary ( z Rybnika ;(((), gryf słupski,mosiny i pewnie wiele innych.

    Największymi naciągaczami są allegrowicze z grupy NUMICARD - tłuką na jakiejś prasce - niby po 100 stuk \&quot;próbnych\&quot;denarów gnieżnieńskich, Talarów krakowskich, i inych wynalazków
    www.allegro.pl/item358376425_20_denarow_...no_proba_denary.html
    żądając za okazje po 140 złotych od sztuki.

    Nie oznacza to jednak, że pieniądza prywatnego nie warto zbierać - część monet jest bardzo ciekawa pod względem artystycznym ( sam zamówiłem Fryderyki), a na przykład Mosiny z poszczególnych lat upamietniają ciekawe osoby, wydarzenia (jeśli ktoś będzie chciał - to przybliżę). Natomiast nie jest to pieniądz, który powinien interesować inwestora. Dukaty rybnickie - które chodziły po 50zł za komplet - przed chwilą sprzedano za 26.

    mam pytanie:
    Kórnik wydaje monetę o nominałach 4 i 40. Emisja zaczyna się 15 maja. Obecnie jedyny sposób na nabycie - to obecnoć w Kórniku 24 maja - na kórnickim podzamczu - na lokalnym święcie - będzie można kupić monetkę. I tu moje pytanie - czy ktoś z Was będzie tam obecny - bo miałbym romans ?????
    Aha moneta srebrna kosztuje 160 złotych.

    uch jak na pierwszy post chyba wystarczy - rozgadałem sie jak kołchoźnica na polu ;)))
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3462

    Mnie niestety w Kórniku nie będzie:) Ale do tego co napisałeś to przychylam się, należy dobrze rodzielic blaszki prywatne, których \&quot;emitent\&quot; nie daje żadnej gwarancji nakładu, od żetonóe bitych przez Mennicę.
    • Darko262
    • Darko262

    Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3482

    Zauważyłem kolejne na allegro 4 Jantary z Łomży.
    To daje mi na mojej liście 19 dukat lokalny w tym roku?
    Czy to już zbyt wiele ?
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3484

    I będzie pewnie jeszcze więcej. Wiadomo, każde miasto chce się wypromować, toteż wydaje \&quot;monety\&quot;.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3485

    Łomża 4 jantary - nakład 50000szt
    40 jantarów - nakład prawdopodobnie 300 sztuk cena około 200 złotych, uff te już mam zamówione :)
    człowiek nie nadąży,

    ktoś ma dostęp do Goworków - bo też nie mogę się nigdzie załapać na zapisy???? ( jestem chętny na 1 srebrną i 2 zwykłe - w zamian mogę coś na wymianę - albo kaska)
    - ja już naliczyłem 20 miast

    na przyszły rok - wiem już na pewno bedzie Tczew i Kłodzko
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3486

    NO ja planuję zakręcici się koło Goworków, gdyż pochodze z Sandomierza a 25.05 tam będe, ale coś czuję, ze nie będzie ąłtwo je dostac.
    Od jutra będę starał się je załatic drogą trohcę mniej oficjalną ale nie jestem do końca przekonany czy coś zdobędę.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3490

    A dziś rano w radiu mówili o funtach (chyba), że będą w Łebie. Podobno są destrukty z nazwą Leba zamiast Łeba.
    szukam czegoś więcej...
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3491

    Ciekawe tylko czy prywatne czy pficjalne bite pzrez Mennicę, daj znac jak będziesz coś więcej wiedział.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3492

    już mam! część to oficjalne ale ktoś prywatne też bije!
    więcej: pomorze.naszemiasto.pl/turystyka/aktualnosci/850821.html
  • Odp:Monety Lokalne 16 lat temu #3495

    Niezła masówka:)

    Pewnie ktoś pzredsiębiorczy podczepił sie pod inicjaywe mennicy i władz łeby i chcąc wprowadzic zamęt wybije trochę prywantych blaszek
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information