Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Monety Lokalne

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8892

    Piotr_k84 napisał:


    ps. do wyższych postów - monety to nie są. Ja proonuję \"dukaty lokalne\" nazwa wymyślona dla całej akcji przez Mennicę Polską w 2006. MOdyfikacje typu \"Monety zastępcze\" \"Pieniądze lokalne\" wprowadziły w późniejsyzm czasie firmy, które także na dali popularności produkcji mennicy zaczęł bić swoje.

    Ani nie są to monety ani pieniąze


    To tak po linii służbowej: istnieje w orzecznictwie określenie \"średnio wyrobiony konsument/odbiorca\" i tego się trzymajmy.
    Co oznacza, że Dukaty Lokalne niech sobie MP bije, a ja robie Pieniądze Lokalne.
    Średnio wyrobiony załapie, niewyrobiony dokona wymiany na zł. Nie wypowiem sie o jakości hasła promocyjnego Dukat Lokalny, ale...

    MZ
    • diamencik
    • diamencik

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8894

    MIDAS napisał:
    Nie wiem, czy zmiana wątku po 27 stronach jest najlepszym pomysłem, a na pewno nie najnowszym.

    A czemu nie? To byłaby tylko zmiana tytułu wątku - czyżby jakieś obawy?

    umówmy się, ze są to monety i tyle, a czy są to monety, tokeny, czy żetony to już wedle prywatnego uznania.

    Nie wg własnego uznania. Co jest pieniądzem w Polsce i kto go może emitować jest prawnie uregulowane. Wszystkie dukaty lokalne to nic innego jak żetony, tokeny.
    Nazwa miejskie tokeny promocyjne - przenicowała mnie na lewą stronę :)))) gratuluje iście Miodkowej fantazji.

    - To, jak sama napisałam górnolotne określenie....
    - Czyżbz krawiec....
    - a jak Cię przenicowałam na drugą stronę to masz... \&quot;odnowę biologiczną\&quot; za darmo.<br><br>Edytowany przez: diamencik, w: 2008/12/30 00:47
    • diamencik
    • diamencik

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8896

    Marcin_Zyla napisał:

    To tak po linii służbowej: istnieje w orzecznictwie określenie \&quot;średnio wyrobiony konsument/odbiorca\&quot; i tego się trzymajmy.
    Co oznacza, że Dukaty Lokalne niech sobie MP bije, a ja robie Pieniądze Lokalne.
    Średnio wyrobiony załapie, niewyrobiony dokona wymiany na zł. Nie wypowiem sie o jakości hasła promocyjnego Dukat Lokalny, ale...

    MZ


    W pryzpadku twojej firmy lepszą promocją byloby określenie \&quot;Emisje lokalne\&quot; - poważne nazewnictwo a niekolidujące z prawem a wszyscy mogliby być zadowoleni.

    Wszystkich klientów/odbiorców trzeba szanować jednakowo i raczej trzeba uczyć, bo tym też się renomę firmy buduje a w konsekwencji zyskuje nowych klientów, nieprawdaż?<br><br>Edytowany przez: diamencik, w: 2008/12/30 01:01
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8900

    Otóż to, ja na każdym kroku staram sie ludziom uzmysłowić, że nie sa to ani pieniadze ani monety.

    Dla laika to jeden kij, czy nazwie to moneta czy żetonem, bonem towarowym czy inaczej. Ale społeczestwo należy edukować.

    Gdyby w Polsce była monarchia i Twoja firma dostałaby z nadania prawo bicia monet ( czyt. pieniędzy) to wtedy mógłbyś to tak nazwać. ( odsyłam do lektury nt. mennic dawnje Polski). A tak jak narazie w POlsce prawo emisji ma tylko NBP - i niech tak pozostanie.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8907

    Trochę sami się mieszacie w tym co jest monetą a co nie. Jeżeli mogę w sklepie w Gdańsku płacić Wałęsą w określonych dniach to dla mnie jest to jakaś tam moneta.
    Moneta to nie jest blaszka , która ma orzełka , jest to pieniądz. Archeolog jak wykopie jakieś tam blaszki to nie powie \&quot;wykopałem bony towarowe\&quot;
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8908

    Moneta &amp;#8211; przeważnie metalowy znak pieniężny. Dawniej kawałek metalu o określonym składzie i wadze, opatrzony znakiem emitenta. Emitent gwarantował umowną wartość monety.

    To fragment z wikipedii.Moim zdaniem lokalne ... cokolwiek to jest - spełnia te wymogi.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8909

    Moneta &amp;#8211; przeważnie metalowy znak pieniężny. Dawniej kawałek metalu o określonym składzie i wadze, opatrzony znakiem emitenta. Emitent gwarantował umowną wartość monety.

    To fragment z wikipedii.Moim zdaniem lokalne ... cokolwiek to jest - spełnia te wymogi.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8913

    A moim zdaniem nie spełnia, bo takie \&quot;coś\&quot; nie jest pieniądzem a tak jest w wikipedii.

    Ale co ja tam wiem - internet kłamie :)

    Do kilkujadka:

    Archeolog jak wykopie żeton powie żeton a jak monetę powie moneta. Są przecież sławetne żetony do domów publicznych i jakoś ich nikt monetami nie nazywa a przecież można było nimi zapłacić za usługę :)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8922

    Każdy ma na pewno swoje zdanie i nic tego nie zmieni.
    Ale np. zamkniesz oczy i ktoś włoży tobie
    MIDAS napisał:
    kawałek metalu o określonym składzie i wadze
    , a ty oczywiście powiesz że to żeton 3 misie ? :)
    Bez urazy ale dla mnie jest to jakaś tam moneta ale nie pieniądz.<br><br>Edytowany przez: kilkujadek, w: 2008/12/30 13:55
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8923

    Każdy ma na pewno swoje zdanie i nic tego nie zmieni.


    Tutaj zgodzić się nie mogę - sam wiele razy byłem w błędzie i zdanie zmieniałem :)



    Ale np. zamkniesz oczy i ktoś włoży tobie
    kawałek metalu o określonym składzie i wadze, a ty oczywiście powiesz że to żeton 3 misie ? :)


    Niekoniecznie o to chodzi.
    Mogę mówić tylko za siebie: ja w takim wypadku na pewno nie będąc pewnym nie określałbym z góry co to jest lub z zastrzeżeniem, że nie mam pewności. I raczej archeolog znajdując blaszkę nie będzie się upierał, że to antyczna moneta nie będąc tego pewnym.


    Bez urazy ale dla mnie jest to jakaś tam moneta ale nie pieniądz.


    Urazy nie wnoszę :)

    Moneta, ale nie pieniądz - tego nie pojmuję ???


    Poza tym idąc tym tokiem, monetą możemy nazwać:

    - medal a nikt tego nie robi.
    - żeton do zabawki w wesołym miasteczku
    - każdy okrągły kawałek metalu który ma coś tam \&quot;wytłoczone\&quot;<br><br>Edytowany przez: xallax, w: 2008/12/30 16:51
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8931

    No moim zdaniem żetony do domów publicznych - to żetony zastępcze, tak samo jak żetony do kasyn oficerskich...

    Ale powoli dyskusja zmienia się w:
    Ile diabłów zmieści się na czubku szpilki.

    A ja bym wolał w tym watku poruszać tematy dotyczące wyglądu monety/żetonu/tokena, jej emisji, dystrybucji, postaci na niej uwiecznionych itd.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8951

    Zgadzam sie z Tobą Midas
    • Offline
    • Oklaski: 4

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8954

    panowie mam do kupienia 4 kurniki gdzie mohe się dowiedzieć czegoś więcej na temat tej monety??:)
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8955

    O kurnikach możesz poczytać na www.dukat-lokalny.pl. Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8989

    Szum medialny wokół Funtów Zakopiańskich zrobił swoje.
    Na allegro już po 70 zeta w opcji Kup teraz
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8991

    Reklama dźwignią handlu ! Jakoś miałem nosa w grudniu- Wałęsę komplet zakupiłem za 16zł , a funty za 36zł
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #8999

    słchajcie w jakim katalogu 2008 bądz 2009 znajde wszystkie monety jakie wyszły w obieg głównie chodzi mi tu o regionalne ?? z góry dzięki za wpisy
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #9000

    bite przez Mennicę są w najnowszym katalogu Fishera.
    Kto wie mozę w przyszłym roku powstanie osobny katalog Mennicy Polskiej:)
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #9002

    Do katalogu Parchimowicza na 2009 r jest dodany dodatek poświecony monetom zastępczym.
  • Odp:Monety Lokalne 15 lat, 4 miesięcy temu #9016

    Czy ma ktoś może już \&quot;fizycznie\&quot; najnowsze emisje dukatów tzn 2 żetony powiatu Kępińskiego: Bralinki, Łęki i Baranki???

    Ja narazie na żywo widziłem tylko Bralinki i powiem, że prezentują się bardzo ładnie.

    Poza tym każdy żeton to także duża dawka nowych informacji, o któych dotychczas człowiek nie wiedział.
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information