Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona

    • Eothain
    • Eothain

    Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #15839

    ** Ten wątek jest dyskusją do artykułu: Nowe monety NBP - Szwależer Gwardii Napoleona **
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #15843

    odnosnie srebrnej 10 zlotowki to moim zdaniem nie jest to najladniejsza moneta z tej serji naklad kosmos 100 000
    co do ceny to tez mozemy juz powiedziec ze bedzie to 100zl
    ludzie i tak kupia bo kto nie kupi jesli ma pozostale z tej serji?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #15845

    Husarza - XVII wieku emisja 2009 kupilam za 65zl z przesylka !!!
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #15846

    Nakład kosmiczny,cena też :( :( :( :( :(
    Dobrze że już odpuściłem sobie nasze lustrzanki ;)
    Husarza ja kupiłem w tamtym roku z notą PR-70 za 74 zł a oni cenę wywoławczą mają 73 zł :( :( :(
    Coś nie haalo.....
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #15853

    Szwoleżer chyba powinno być ;) Poprawione
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #15855

    Podoba mi się moneta,jak już zbieram serię to szwoleżera też trzeba mieć. :)
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #15856

    JARAS napisał/a:
    Podoba mi się moneta,jak już zbieram serię to szwoleżera też trzeba mieć. :)

    ;) powiedzmy :unsure:
    Ja też tak sądziłem do póki NBP nie zrobiło takiego"przekrętu" :( (chodzi o licytacje)
    Ale każdy zrobi jak chce,ja sobie odpuściłem już :dry:
    Nie powiem,ma coś w sobie ta moneta ale....... ;)
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #15858

    Ja nie odpuszczę kupię w sprawdzonym sklepie,wole dać trochę więcej niż znosić tą paranoję NBP.
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #15860

    ........ i z 100 zł nie popuszczamy??? ;) ;) ;) :silly:
    przy nakładzie 100 tys! :(
    no ale każdy robi jak uważa :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #15865

    JARAS napisał/a:
    Ja nie odpuszczę kupię w sprawdzonym sklepie,wole dać trochę więcej niż znosić tą paranoję NBP.


    tylko ze to niczego nie zmienia ze kupujesz w sklepach bo one biara od NBP po takiej samej cenie za jaka odbiorcy indywidualni
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #15869

    To okazuję się że każdego NBP robi w konia.Może z wyjątkiem wielkich firm,które mają jakieś układy ale one muszą też zarobić.Ty szaraku płać! Albo nie zbieraj.
    • Offline
    • Oklaski: 12

    Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu #15871

    Ja osobiście i tak wolę rycerza ciężkozbrojnego (według mnie jest naprawdę najlepszy jak do tej pory z całej serii). I niestety to prawda, że jak ktoś już zaczął serie, to dziwnie by jej ie skończyć...
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu #15875

    Agleh czy za każdą cenę, zważywszy jakie są wielkości emisji??
    • Wilk
    • Wilk

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu #15877

    Dwie pierwsze monety z tej serii były bardzo ładne. Mam do nich sentyment. Bawiłem się w bractwa średniowieczne i już mi tak zostało. Husarz też może być. Obecna moneta ze szwoleżerem nie podoba mi się. Na projekcie srebrnej i złotej monety koń jest jakiś dziwny. No ale to tylko moje zdanie.
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu #15886

    Wilk napisał/a:
    Na projekcie srebrnej monety koń jest jakiś dziwny.


    Koń rozdziawił paszczę ze zdziwienia/strachu, położył uszy po sobie i mówi do szwoleżera:
    - Stary, gdzie my się pchamy?! Tych z NBP musiało porypać i to zdrowo!
    ;)
    • Offline
    • Oklaski: 14

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu #15893

    lego napisał/a:
    Wilk napisał/a:
    Na projekcie srebrnej monety koń jest jakiś dziwny.


    Koń rozdziawił paszczę ze zdziwienia/strachu, położył uszy po sobie i mówi do szwoleżera:
    - Stary, gdzie my się pchamy?! Tych z NBP musiało porypać i to zdrowo!
    ;)

    Z lekką nutką dekadencji...... ;) :silly: :silly: :laugh: :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 12

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu #15897

    Wilk napisał/a:
    Dwie pierwsze monety z tej serii były bardzo ładne. Mam do nich sentyment. Bawiłem się w bractwa średniowieczne i już mi tak zostało. Husarz też może być. Obecna moneta ze szwoleżerem nie podoba mi się. Na projekcie srebrnej i złotej monety koń jest jakiś dziwny. No ale to tylko moje zdanie.

    Wilku, ja z tego samego względu jak Ty bardzo lubię dwie pierwsze monety :)
    lynx co do ceny to oczywiście są granice (na pewno nie dam za nią więcej niż 100zł) a w tym przypadku nakład jest i tak za duży, więc mało mnie obchodzi już jaki będzie, bo to jedna wielka paranoja, postaram się zebrać tę serię tylko dlatego bo mi się strasznie podoba, a moim głównym nurtem i tak będą najlepsze ze wszystkich obiegówki II RP!
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu #15901

    Agleh, sam mam ten problem. O ile można naprawdę odpuścić większość sreberek, to jednak są serie, które zwracają naszą uwagę i które chcielibyśmy skompletować, nawet po tym co wyczynia NBP. U mnie jednak opór okazał się stanowczo bardziej radykalny... Być może kiedyś powrócę do sreberek, ale na dzień dzisiejszy raczej nic z tego nie będzie. Właśnie o to mi chodziło potępiając poczynania NBP, że za bardzo zniechęcił ludzi. Ja z pewnością do nich należę, a chyba nie jestem jedyny.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu #15903

    problem w tym ze wszystkie monety z kontynuowanych seri maja naklad 100 000
    w NBP dobrze wiedz ze wiekszosc z nas i tak je kupi by nie miec luk w kolekcji.
    obnizyli nieznacznie naklady tematow indywidualnych z obayw ze moga sie nie sprzedac a nam wmawiaja ze wychodza naprzeciw oczekiwania kolekcjonerow :laugh: :laugh: :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Nowe monety NBP - Szwoleżer Gwardii Napoleona 14 lat, 3 miesięcy temu #15904

    Otóż to! Dlatego ja sobie postanowiłem, że nie dam się "wpuścić w kanał" i nie będę tak grał jak oni tego chcą. Za jakiś czas zobaczę co z tym zrobić, ale na tą chwilę mówię: NIE!
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.37 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information