Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie

    • Eothain
    • Eothain

    Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #15943

    ** Ten wątek jest dyskusją do artykułu: Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie **
    • Wilk
    • Wilk

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #15981

    Moim zdaniem najbrzydszy polski banknot. Jakiś taki ubogi. Wygląda jak zlepek kilku zdjęć. Widać, że projektanci się nad nim nie męczyli długo.

    Ciekawe ile wyniesie jego końcowa cena? ;) To jest pytanie retoryczne oczywiście.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #15982

    zgadzam sie i jeszcze ten naklad 120 000 hitem to on nie bedzie :(
    • Wilk
    • Wilk

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16141

    Poszedł za 50 zł. Ehh...
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16146

    Wilk napisał:
    Poszedł za 50 zł. Ehh...


    Wilku wiedziales od samego poczatku jak tylko pojawila sie informacja z kolekcjonera o cenie minimalnej i maksymalnej ze bedzie to 50zl tylko nam nie mow ze probowales sie oszukiwac i pocichu liczyles ze moze jednak bedzie to mniej ;)
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16147

    Ja zgadzam się z kolegą wilkiem banknot graficznie słaby, odpuszczam sobie. Ciekawe jaka będzie cena teraz na szwoleżera :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16150

    jak to jaka ? liczysz na inna niz maksymalna :silly:
    • Wilk
    • Wilk

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16151

    Valkiria napisał:
    Wilk napisał:
    Poszedł za 50 zł. Ehh...


    Wilku wiedziales od samego poczatku jak tylko pojawila sie informacja z kolekcjonera o cenie minimalnej i maksymalnej ze bedzie to 50zl tylko nam nie mow ze probowales sie oszukiwac i pocichu liczyles ze moze jednak bedzie to mniej ;)


    Wierz mi, nawet po cichu nie liczyłem :)
    "Ehh..." - ciężko wzdycham bo zainteresowanie produktami NBP mimo takich cen utrzyma tego dziwoląga Kolekcjonera. Nie padnie na pewno.
    • Wilk
    • Wilk

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16152

    mcrc napisał:
    Ciekawe jaka będzie cena teraz na szwoleżera :)


    Nie ma cudów, będzie max.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16153

    :)
    co do kolekcjonera to obawiam sie ze niestety masz racje :(
    troche sami jestesmy sobie winni ale i NBP wykorzystuje nasza slabosc nie liczac sie z niczym i nikim dba o wlasne interesy
    czy powinie im sie noga...
    narazie nic na to nie wskazuje.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16154

    Szczerze jak go zobaczyłem pierwszy raz to pomyślałem: " Jakie obrzydliwe". W ogóle mi się nie podoba.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16155

    Co do grafiki to rzeczywiście słaba (choć po pierwsze: może to po prostu rzecz gustu, po drugie: może jak będziemy mieć go w rękach to będzie się lepiej prezentował niż na zdjęciu). Ale sama postać Chopina jest znakiem towarowym o zasięgu międzynarodowym i o tym warto pamiętać. Jakieś dwa tygodnie temu w Newsweeku był artykuł jak duży potencjał mają towary z tym nazwiskiem (lub wizerunkiem) - i nie chodzi tu jedynie o wódkę. Do tego pamiętacie plotki mówiące, że Japończycy przebywający w Polsce podczas XIII Konkursu Chopinowskiego rzucili się na złotą monetę z Chopinem (mimo, że nie byli numizmatykami) i wykupili sporą część tego niewielkiego nakładu (5oo sztuk). Nie chcę przez to powiedzieć, że banknot z nakładem 120 tys odniesie też tak spektakularny sukces, ale jedynie, że może znaleźć się na niego sporo chętnych zagranicą. Prędzej czy później pojawi się on na japońskim Ebayu, chopinomania w Japonii jest irracjonalna (zresztą nie tylko w Japonii bo w ostatnich latach dołączają się do niej i Chińczycy i Koreańczycy). Fryderyk wiecznie żywy - jak Elvis..
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #16156

    To zaczyna przypominać farsę...

    lazik38 masz zupełną rację jeżeli chodzi o znak firmowy jakim jest wizerunek i nazwisko Chopin (nie wspominając o muzyce). Praktycznie większa część Azjatów ma na jego punkcie hopla ;)
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16163

    Wilk napisał:
    mcrc napisał:
    Ciekawe jaka będzie cena teraz na szwoleżera :)


    Nie ma cudów, będzie max.


    To ja chwilowo podziękuje, jak dla mnie jest wart max 80zł i za tyle go kupię :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16165

    na allegro widzialam po 57zl sa tacy co kupuja po 5 sztuk
    wiec naklad z pewnoscia sie rozejdzie i bez inwazji malych zoltych ludzikow ;)
    japonczycy maja hopla nie tylko na punkcie Chopina ale i na Henryka Wieniawskiego ...

    ... na punkcie niebieskich oczow i wszystkiego co europejskie rowniez ;)
    • Wilk
    • Wilk

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16167

    Shiopan no ongaku wa kawaii desu! (Muzyka Chopina jest piękna) - mawiają Japończycy. Na japonistyce bez przerwy wałkowaliśmy ćwiczenia gramatyczne z Siopan'em (tak wymawiają jego imię = Siopan) w roli głównej.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16168

    mcrc napisał:
    Wilk napisał:
    mcrc napisał:
    Ciekawe jaka będzie cena teraz na szwoleżera :)


    Nie ma cudów, będzie max.


    To ja chwilowo podziękuje, jak dla mnie jest wart max 80zł i za tyle go kupię :)


    czy znasz jakas monete kolekcjonerska III RP ktorej cena rynkowa jest nizsza niz emisyjna ? bo ja nie

    wiec jesli ustala cene na 100zl to watpie bys kupil ja za 80zl
    wysoko nakladowe monety nie beda zyskiwac szybko na wartosci ale zeby spadly ponizej emisyjnej to nie uwierze ;)
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16169

    Stówa za szwoleżera to pewne 100%.Tak więc cena sklepowa będzie w granicach 105-120 zł. Na koniec roku znowu NBP wyda zestaw lustrzanek z roku 2010, które im będą zalegać w skarbcu.
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16183

    No i proszę jak banknocik ładnie schodzi na Allegro.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Banknot kolekcjonerski z Chopinem na aukcji w internecie 14 lat, 3 miesięcy temu #16193

    Przyjrzałem się dziś zdjęciu banknotu,ma coś w sobie,mi się podoba i kupie 1 sztukę do kolekcji.Tak myślę że część nakładu zostanie sprzedana w Azji.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information