Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 100 rocznica Harcerstwa Polskiego

    • Eothain
    • Eothain

    100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18099

    ** Ten wątek jest dyskusją do artykułu: 100 rocznica Harcerstwa Polskiego **
    • Offline
    • Oklaski: 0

    100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18100

    wreszcie jakaś ładna dwójeczka
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18101

    Eothain wyprzedziles mnie doslownie o 5 minut wlasnie mialam wklejac linka ;)

    obie monety bardzo ladne trzecia moneta w tym roku ktora naprawde przypadla mi do gustu
    • Eothain
    • Eothain

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18102

    ;) a dwójeczka też bardzo mi się podoba
    • Offline
    • Oklaski: 8

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18105

    Zgadzam się w zupełności. postarali się :)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18106

    Bylam dzielna i nie kupilam w "protescie" przeciwko obecnej sytuacji (czytaj naklady i system kolekcjoner) kilku oststnich emisji ale chyba sie poddam bo monety naprawde ciekawe i chce je miec mimo wszystko. Byc moze juz doszlam do mometu kiedy bardziej zalezy mi na kolekcjonowaniu niz na niezlej inwestycji jaka jeszcze kilka lat temu byly lustrznki III RP (do roku 2008)
    A co moi szanowni koledzy sadza trzymacie sie twardo czy pocichu podkupujecie sreberka ;)
    Lynx przyznaj sie ;) wywolalam Cie do tablicy bo bardzo podobnie podchodzilismy do tematu :)

    czekam na wasze opinie !
    • Eothain
    • Eothain

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18107

    Stwierdziłem, że nie będę się bawił w jakieś weryfikacje i "licytowanie" sreberek. Po dwójki nadal chodzę do NBP, ale za to co można kupić sreberko, wolę mieć w kolekcji jakąś wiekową monetę.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu Ostatnio zmieniany: przez Valkiria. #18108

    Eothain napisał:
    Stwierdziłem, że nie będę się bawił w jakieś weryfikacje i "licytowanie" sreberek. Po dwójki nadal chodzę do NBP, ale za to co można kupić sreberko, wolę mieć w kolekcji jakąś wiekową monetę.


    To prawda ceny sreberek nie rozpieszczaja ale odzaluje ta stowe miesiecznie po 10 latach i tak zwroci sie z nawiazka mimo wysokiej ceny i nakladu.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18110

    To pomyśli ile da Ci zwrotu, jeśli to tak rozpatrujemy kupno zabytkowej monetki po tych 10 latach ;) Nie mówię już o samej satysfakcji z posiadania takiego cuda. Ja ostatnio zakupiłem sobie takiego oto "zabytka":
    p3253305.jpg
    • Offline
    • Oklaski: 3

    100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18112

    Podoba mi się 10 jest dopracowana,jedyne do zarzucenia to barwy naszej flagi,ale może to być wina zdjęcia.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18113

    nie no oczywiscie ze tak zgadzam sie chodzilo mi tylko o to ze w persektywie kilku lat nawet na drogich i wysokonakladowych sreberkach nie da sie stracic.

    a co to za cudo Borsuk cos z bialej afryki ?
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18114

    Denar Masuda I z dynastii Ghaznavidów - tereny dzisiejszego Afganistanu
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18116

    Witaj Valkiria:)
    Skoro mnie przywołałaś to i jestem;) Nie, nie zmieniłem zdania. Do tej pory nie zarejestrowałem się na kolekcjonerze i nie kupiłem ani jednej lustrzanki, a z emisji 2010 roku mam wszystkie GN-y, które oczywiście traktuję jak monety obiegowe (niestety, nie trafiłem na żadne tegoroczne "zwykłe" obiegówki). Życie nauczyło mnie konsekwencji i cierpliwości. To nie jest tylko protest, to również z jednej strony pragmatyzm a z drugiej czysta i chłodna kalkulacja. W obecnej chwili co innego bardziej mnie "rozpala";)))
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18117

    Gratuluje wytrwalosci ja oczywiscie w kolekcjonerze nie mam zamiaru sie rejstrowac jesli kupie to na ebayu od swojego starego sprzedawcy.
    Pozdrawiam.

    Ps.

    a jak podobaja Ci sie wizerunki ?
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18118

    Szczerze mówiąc, to żadna z dotychczasowych emisji mnie nie "powaliła". Z GN-ów faktycznie najciekawsza może być 100. rocznica Harcerstwa Polskiego. Zwierzaki tradycyjnie wkomponowały się w całość serii, z tym, że nietoperz wydaje się o tyle ciekawy, iż jest jakby najbardziej dynamiczny. Szwoleżer - 2 zł w normie, a 10 zł chyba najmniej udana z dotychczas wyemitowanych z tej serii.
    A tak a propos. Ktoś wcześniej pytał się na forum o najładniejsze 10 zł. Moim faworytem jest 10 zł z 2005 roku "Wystawa światowa Expo 2005 Japonia Aichi z Fr. Chopinem". Ma wszystkie atuty i jest pod paroma względami niepowtarzalna.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18119

    z tego rocznych emisji podobaja mi sie najbardziej
    Vancouver,nietoperz no i ta ostatnia 100 lecie Harcerstwa
    Szwolezer zdecydowanie najgorsza moneta z calej serii
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18120

    Moim zdaniem najładniejszą monetą z tego roku jest Katyń, w rzeczywistości prezentuje się dużo lepiej niż na zdjęciach
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18121

    O gustach się nie dyskutuje. Ja podałem swoje zdanie i je umotywowałem, a każdy może mieć swój osąd.
    • Offline
    • Oklaski: 12

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 14 lat temu #18122

    Ktoś gdzieś, kiedyś tu na forum pisał, że jakiś kolekcjoner zgłosił pomysł wybicia monety z Enigmą i dostał za to pakiet tych monet (Gn, Ag, Au) w prezencie, czy to prawda?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:100 rocznica Harcerstwa Polskiego 13 lat, 11 miesięcy temu #18249

    Podano szczegóły aukcji:

    Termin rozpoczęcia: 17-05-2010 08:00
    Termin zakończenia: 19-05-2010 15:00
    Cena wywoławcza: 76 zł
    Cena maksymalna: 80 zł
    Skok ceny: 1 zł
    Nakład: 50 000 sztuk
    Liczba monet przeznaczonych do sprzedaży: 49 000 sztuk
    Limit liczby monet kupowanych przez jednego użytkownika indywidualnego: 5 sztuk
    Limit liczby monet kupowanych przez jednego użytkownika instytucjonalnego: 3 500 sztuk
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information