Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: CO DALEJ Z POLSKĄ NUMIZMATYKĄ???

  • CO DALEJ Z POLSKĄ NUMIZMATYKĄ??? 14 lat temu #18211

    ** Ten wątek jest dyskusją do artykułu: CO DALEJ Z POLSKĄ NUMIZMATYKĄ??? **
    • Offline
    • Oklaski: 0

    CO DALEJ Z POLSKĄ NUMIZMATYKĄ??? 14 lat temu #18212

    Gdy zacząłem zabawę z monetami 2zł NG, to pod bankiem kolejka ustawiała się już kilka godzin przed otwarciem. Teraz idąc następnego dnia po emisji dostanę monety bez problemowo. NBP popełnia wielki błąd sprowadzając wielkość i częstość emisji do nakładu ulotek z pizzeri. Nabycie takiej dwójki w nakładzie grubo ponad milionowym niema nic z kolekcjonerstwem, staje się rutyną i można by je porównać z nabyciem prasy codziennej ale nawet gazety wychodzą w mniejszych nakładach. PROSIMY NBP! WYDAWAJCIE ZDECYDOWANIE MNIEJ OKOLICZNOŚCIOWYCH DWÓJEK I O MNIEJSZYCH NAKŁADACH! DAJCIE KOLEKCJONEROM NUTKĘ EMOCJI POD BANKIEM. JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO. Do euro jeszcze daleko.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:CO DALEJ Z POLSKĄ NUMIZMATYKĄ??? 14 lat temu #18213

    CO DALEJ Z POLSKA NUMIZMATYKA??? a raczej z lustrzankami III RP ?
    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i chyba trudno cokolwiek przewidziec tymbardziej w sytuacji kiedy NBP tak radykalnie szachuje nakladami.
    Gdyby ktokolwiek wiedzial CO DALEJ bylby bardzo szczesliwym czlowiekiem a przytym bogatym ;)
    Jesli NBP nie wycofa sie z bardzo niskich nakladow w 2011 inwestorzy zapewne powroca i cala historia sie powtorzy czy wraz ze wzrostem cen niskonakladowych sreberek pojda w gore monety o wysokich nakladach trudno powiedziec moim zdaniem tak ale nie beda to jakies niewiarygodne skoki mysle ze i kolekcjonerzy i inwestorzy wyciagneli stosowne wnioski po ostatnich doswiadczeniach.

    Zeby zakonczyc jakims optymistycznym akcentem GORZEJ JUZ BYC NIE MOZE ;)
  • O:CO DALEJ Z POLSKĄ NUMIZMATYKĄ??? 14 lat temu #18214

    Pietrek104, GNy są monetami obiegowymi, a nie kolekcjonerskimi. Chcesz mieć rzadkie dobro to zainteresuj się innymi monetami. Te są w dobrych nakładach, chociaż mogłyby być w większych, byłyby lepiej dostępne.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:CO DALEJ Z POLSKĄ NUMIZMATYKĄ??? 14 lat temu #18217

    scisle obiegowe to tak do konca to one nie sa OKOLICZNOSCIOWE tak
    i dla porownania na Ukrainie odpowiedniki GNow sa w nakladach 50 000 ;)
    w PRLu naklady okolicznosciowek oscylowaly w granicach 2mln szt.
    mysle ze naklady do miliona jak na polskie warunki sa wystarczajace a na ebayu gdzie nie ma podkategori tak jak na allegro np. Polska od 1918 - 1939 , PRL itd. az roi sie od GNow i jesli nie jest ktos nimi zainteresowany musi wertowac strony jedna po drugiej bo czasami sie zdaza ze trzy stony z rzedu to same GNy :(

    oczywiscie zgadzam sie ze spelniaja one role monet obiegowych ale chyba nie o to chodzi ;)
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O:CO DALEJ Z POLSKĄ NUMIZMATYKĄ??? 14 lat temu #18218

    No cóż, według mnie okres, gdy polską numizmatykę trafił szlag można chyba bez kozery nazwać 'epoką monet kolekcjonerskich IV RP'. Bez żadnych podtekstów politycznych :D
    Mnie osobiście niewiele to obchodzi, bo ze sreber podenominacyjnych interesują mnie tylko królowie (temat zamknięty) i zwierzęta, które co roku sobie za stówkę czy sto pięćdziesiąt mogę nabyć.
    I też trochę nie mogę zrozumieć tego płaczu i lamentu wokół całej sprawy. To już nie ma ciekawych motywów z czasów PRL chociażby? Ochrona środowiska to jakby "prequel" serii 'Zwierzęta Świata". Trafienie niedźwiedzia z 1983 w d. dobrym stanie jest trudniejsze od kupna jelonka z 1997. Bo i nakład wtedy był 2*mniejszy i stany zachowania też są zupełnie inne. Poza tym są inne motywy: zabytki, sławne postacie, monety papieskie, mały i duży :D tryptyk, królowie i żołnierz polski również kontynuowane w 10zł po denominacji....
    Macie już wszystko, że płaczecie nad tym, że NBP wydał szwoleżera w 100 tys nakładzie i po sto ileś tam zł?? Straszne...
    Powoli mam już dość tego jojczenia. NBP sam się złapał na tym, że zalał się swoim własnym towarem i za kilka lat wszystko wróci do normy jak było ok 2006 r. Wyluzujcie i cieszcie się, że możecie taniej uzupełnić ubytki w kolekcji.
    • Offline
    • Oklaski: 4

    O:CO DALEJ Z POLSKĄ NUMIZMATYKĄ??? 14 lat temu #18220

    Ja moze zabrzmi to dziwnie ale sie ciesze !!!!. Ja jestem kolekcjonerem dośc młodym zaczałem zbierac monety pewnie ja wiele innych osób od tzw. boomu numiznamtycznego czyli emisjii Sokola i :P , dalem sie nabrac na łatwy zarobek i kupilem pozniej i sybirakow i marzec po kilka sztuk patrzylem przez pryzmat zarobku ale mnei to wciągneło. Patrzac od strony kolekcjonerskiej dzisiaj jest super.
    Wszyscy płaczecie jak to jest zle bo nakaldy po 100 tysiecy ale zwródzcie uwage jak pospadały ceny monet starszych na dzien dzisiejszy nie sztuka jest kupic stare monety za polowe tego co bylo przy górce ja sie osobiscie bardzo ciesze im dłuzej bedzie sie działo dziadostwo tym mniej bedzie spekulantow a i ceny ciagle beda spadac co za tym idzie straca na tym tylko sklepy a prawdziwi kolekcjonerzy moga sobie spokojnie uzupelniac zbiory i czekac na lepsze czasy które i tak przyjda :P najlepszym przykladem jest moj ostatni zakup trybunal konstytucyjny z patyna za 80 zlotych .Tak wiec normalnośc wróci ale jak juz wszyscy wyzej pisali wszystko nagle znow skoczy do gory a pozniej znow zacznei sie plakanie ze to wszystko wina banku centralnego .Wina tej calej sytuacji ktora mamy jest wina tylko i wylacznie sklepow spekulantow ktorych nie zadawalal zysk rzedu kilku procent to teraz maja to co sami wywołali pozdrawiem serdecznie pewnei bede krytykowany lecz prosze zwrócic uwage ze kazdemu z nas chodzi o to zeby byo lepije milej nocy :)
  • O:CO DALEJ Z POLSKĄ NUMIZMATYKĄ??? 14 lat temu #18224

    Valkiria napisał:

    i dla porownania na Ukrainie odpowiedniki GNow sa w nakladach 50 000 ;)


    W takich nakładach to odpowiednikami już raczej nie są. Pewnie są trzymane tylko w kolekcjach, a w obiegu ich w ogóle nie można spotkać.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.18 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information