Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Badanie składu chemicznego monety w NGC

    • Eothain
    • Eothain

    Badanie składu chemicznego monety w NGC 13 lat, 11 miesięcy temu #18530

    ** Ten wątek jest dyskusją do artykułu: Badanie składu chemicznego monety w NGC **
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Badanie składu chemicznego monety w NGC 13 lat, 11 miesięcy temu #18531

    Bardzo fajna sprawa i bardzo pomocna.
    Posiadacze 5 groszowki 1923 z brazu beda sie teraz mogli
    wykazac i potwierdzic autentycznosc swoich monet ;)
    Co do "scratch resistant" to nie mam przekonania kapsle Quadrum firmy Leuchtturm tez mialy sie nie rysac ;)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Badanie składu chemicznego monety w NGC 13 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #18532

    Jest tylko jeden mały haczyk a mianowicie cena - 70$ od monety. Czy nadal wydaje Ci się droga Walkirio że to fajna sprawa ;) Poza tym nie wiadomo jak to sobie poradzi z grubszą patyną. Dyskusja na forum allegro trwa i zdania są podzielone. Jedno co może się udać to zakupienie takiego wynalazku przez którąś z firm numizmatycznych i robienie takiej analizy na rodzimym podwórku za mniejszą kasę.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Badanie składu chemicznego monety w NGC 13 lat, 11 miesięcy temu #18533

    Cena rzeczywiscie nie jest zachecajaca ale nikt tez nie bedzie analizowal tanich i pospolitych monet.
    Chodzi tu raczej o monety probne i unikaty co do ktorych sa watpliwosci a te zazwyczaj osiagaja bardzo wysokie ceny wiec to 70 dolarow nie powinno stanowic az takiego problemu.
    Wezmy na przyklad takie 5 groszy jesli by ktos potwierdzil jej autentycznosc to z cala pewnoscia sprzedala by sie za kilka tysiecy zlotych czym wiec jest 70 zielonych ;)
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O:Badanie składu chemicznego monety w NGC 13 lat, 11 miesięcy temu #18534

    Valkiria napisał:
    Weźmy na przykład takie 5 groszy jeśli by ktoś potwierdził jej autentyczność to z cala pewnością sprzedała by się za kilka tysięcy złotych czym wiec jest 70 zielonych ;)
    Tak, tylko 'odwaga' sprzedających takie 'unikaty' zwykle szybko się kończy gdy trzeba ponieść jakieś wydatki na potwierdzenie ich słów :D A nuż to nie jest brąz tylko ciemna patyna powstała w wyniku leżenia monetki w specyficznych warunkach? Nie mówiąc choćby o przesłaniu zdjęć w dużej rozdzielczości :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Badanie składu chemicznego monety w NGC 13 lat, 11 miesięcy temu #18535

    ja tam sie na to pisze bo musze wkońcu zacertyfikowac moją 20 groszy 1923 absloutnie menniczą z błędem na "2" w 1923 i uszkodzeniem na "r" w rzeczpospolita a to jest oewnie raczej unikacik i warto było by miec pewnosc co do orginalnosći nie prawdaz?
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O:Badanie składu chemicznego monety w NGC 13 lat, 11 miesięcy temu #18536

    20 groszówki mennicze nie są jakoś specjalnie rzadkie, końcu to najliczniejsze monety II RP. Myślę, że nie użyli tam innego stopu jak niklu. Zawsze możesz oddać ją do gradingu NGC z ładnym MS będzie warta parę stówek.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Badanie składu chemicznego monety w NGC 13 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez hagane. #18537

    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Badanie składu chemicznego monety w NGC 13 lat, 11 miesięcy temu #18541

    Valkirio, tutaj większość bytuje na innych stawkach niż w UK ;) bo żyjemy już nie wiem w której RP (III a może IV lub V :laugh: ) i 70$ to w sumie jednak znaczący koszt.
    Nie wiem jaka jest skuteczność i dokładność tej metody. Czy są jakieś opracowania stricte naukowe, potwierdzające niezawodność tej metody?
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Badanie składu chemicznego monety w NGC 13 lat, 11 miesięcy temu #18547

    Drogi przyjacielu Lynx ja nie twierdze ze 70$ to tanio
    twierdze tylko ze w porownaniu z cenami monet ktore dzieki takiej ekspertyzie moga osiagnac drakonskie ceny to zaden wydatek
    wieksze prowizje od sprzedazy na ebayu zaplacisz od monety sprzedanej za 700 funtow.
    Stawki w UK moze i sa inne ale koszt utrzymania itd. to tez inna bajka.
    Pozatym z tego co gdzies mi sie przewinelo to w polsce tez mozna zrobic podobna ekspertyze.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    O:Badanie składu chemicznego monety w NGC 13 lat, 11 miesięcy temu #18553

    Droga Valkiro, jakże miło przeczytać Twoje słowa :laugh:
    Wracając jednak do meritum, znam osoby które za 5-6. krotną sumę muszą w naszym "przedziwnym kraju" przeżyć cały miesiąc. Cóż, komercja kosztuje a zwłaszcza, gdy chce się spełniać i rozwijać swoje pasje ;) Pozostaje tylko płakać i płacić :blink:
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:Badanie składu chemicznego monety w NGC 13 lat, 11 miesięcy temu #18555

    Nikt kto musi za 5-6 krotnosc tej sumy przezyc caly miesiac nie bedzie zlecal takiej ekspertyzy.
    To tak jak by posiadacz malucha plakal ze ktos musi serwisowac za duze pieniadze mercedesa.
    Jesli kogos stac nie wiem na jakies proby technologiczne to z pewnoscia stac go bedzie na taka ekspertyze.
    Komercja komercja ale taka ekspertyza to fantastyczna sprawa
    o ile rzeczywiscie to sprawdzone i nie podwazalne ja tyle wiem ile bylo napisane w artykule.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.23 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information