Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Najnowsze „okazje” numizmatyczne ze świętym Janem Pawłem II

    • Eothain
    • Eothain

    Najnowsze „okazje” numizmatyczne ze świętym Janem Pawłem II 10 lat temu #29028

    Już niedługo błogosławiony Jan Paweł II zostanie ogłoszony świętym Kościoła Katolickiego. Wielu z nas będzie w jakiś sposób przeżywać ten dzień. Niektórzy będą chcieli mieć jakąś pamiątkę z tej okazji. I właśnie na takie pamiątki powinniśmy zwracać szczególną uwagę, zwłaszcza jak ich reklama wypada nam z gazety i głosi o niezwykłej rzadkości danego numizmatu. Niesieni głębokimi uczuciami religijnymi nie dajmy się oszukać ludziom, którzy tylko liczą na nasze potknięcie.

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Najnowsze „okazje” numizmatyczne ze świętym Janem Pawłem II 10 lat temu #29029

    Niestety, cenę monety 500 zł uważam za przejaw bandytyzmu ze strony NBP. O ile złota 8 gramowa ma jakieś odzwierciedlenie w kruszcu, o tyle 1 kg przeceniono 3 krotnie.......czy aż taki jest koszt wybicia ??????
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Najnowsze „okazje” numizmatyczne ze świętym Janem Pawłem II 10 lat temu #29033

    nie samym kruszcem żyje człowiek :) niska limitacja to i cena wyższa - nie porównujmy cen monet kolekcjonerskich do cen czystego kruszcu bo to trochę tak jakbyśmy narzekali w sklepie odzieżowym, że nam bawełnę 3x drożej chcą sprzedać :) Mnie interesuje bardziej czym się różnią medale wybite przez Skarbiec od medali wybitych przez Skarbnicę - jedne są piętnowane a drugie wręcz przeciwnie - a to dokładnie tak samo wartościowe produkty.. troszkę mi tu wieje stereotypami...
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: Najnowsze „okazje” numizmatyczne ze świętym Janem Pawłem II 10 lat temu Ostatnio zmieniany: przez joziu. #29034

    Przede wszystkim producent - Skarbiec Mennicy Polskiej to produkty Mennicy Polskiej S.A. i te produkty można przynajmniej nazwać medalami, Skarbnica Narodowa to produkty, których producent jest przemilczany i osobiście dla mnie bardziej opisowe jest nazywanie ich - medalikami.
    Są jeszcze produkty Mennicy Papieskiej, która również istnieje na rynku chwil kilka. Również w tym przypadku trudno powiedzieć kto jest producentem tych wyrobów.
    Osobiście nie kupię żadnego z produktów trzech wymienionych firm.Jeśli już skupię się na prawdziwych monetach - czy to polskich, czy też obcych emitentów i oczywiście nie tych, które obce są tylko z nazwy, np. bite w Polsce monety na koncesji kupionej od Niue Island.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information