Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Numizmatyczne „naj”

    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Numizmatyczne „naj” 9 lat, 10 miesięcy temu #29314

    naj_1Największa, najmniejsza, najdroższa…, te i inne rekordy numizmatyczne chciałbym zaprezentować w niniejszym artykule. Przeróżne rekordy, nieraz przedziwne ustanawiają ludzie, swoje „naj” ma również przyroda, geografia i wiele innych dziedzin. Dążenie do osiągniecia lub po prostu bycie tym wyjątkowym daje ogromną satysfakcję z posiadania takiego ewenementu, czy dokonania czegoś, czego dotąd nie zrobił nikt. Zapraszam więc do przeglądu „naj” w numizmatyce.

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 2
    Monety to to co Tygryski lubią najbardziej :)

    Numizmatyczne „naj” 9 lat, 10 miesięcy temu #29315

    "Jak za pomocą jednego ważenia, ze 100% pewnością wskazać worek z fałszywymi monetami?"

    Myślałem nad rozwiązaniem i przypomniała mi się matematyka z liceum :) mieliśmy podobna zagadkę.

    Bierzemy z I worka 1 monetę z II worka 2 monety itede III - 3, IV - 4 , V - 5, VI - 6 monet i ważymy wszystkie razem.
    1+2+3+4+5+6=21
    Jeżeli wszystkie monety byłyby prawdziwe to ich waga powinna być 21 * 8 g = 168 g ale jak wiadomo w którymś worku są fałszywki ważące po 9 g.

    Musimy sprawdzić jaki wynik podaje waga po zważeniu 21 monet.

    Jeżeli wychodzi że monety ważą 169 g - fałszywki są w I worku ponieważ 20 x 8 g + 1 x 9 g = 169 g

    Wystarczy porównać różnice między tym ile powinny ważyć oryginały a ile pokazuje waga.

    Jeżeli waga pokazuje 174 g - fałszywy jest 6 worek (174-168=6)
    6x9g+15x8g=174g

    Przyznam sporo nad tym główkowałem.
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: Numizmatyczne „naj” 9 lat, 10 miesięcy temu #29316

    Super - BRAWO. :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.13 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information