Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
Podpowiedź:
Aby rozpocząć nowy wątek w tym dziale, przejdź do dowolnego artykułu na stronie, a następnie napisz wiadomość (komentarz) pod jego treścią. Wątek zostanie automatycznie rozpoczęty w tej kategorii forum i przypisany do danego artykułu.
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pieniądz a propaganda

    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Pieniądz a propaganda 8 lat temu #29789

    donbas_1Nie od dziś wiadomo, że pieniądz można wykorzystywać propagandowo. Właściwie był on tak wykorzystywany od początku swojego istnienia. Władcy podkreślali na nim swój majestat, chwalili się odniesionymi zwycięstwami czy przypieczętowanymi traktatami.

    Współczesny pieniądz niewiele się pod tym względem różni. Nasza historia pokazuje, jak można wykorzystywać pieniądz propagandowo. Jako przedmiot pożądania z pewnością trafi on w ręce wielu osób, którzy zaznajomią się z jego wizerunkiem.

    Więcej...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Pieniądz a propaganda 8 lat temu #29790

    Z tego co mi wiadomo, żetoniki ze zdjęć pełnią oczywiście rolę propagandową, ale nie pełnią funkcji pieniądza. Nie można za nie niczego kupić w sklepie, nie są również oficjalną walutą na okupowanych przez samozwańcze "republiki" terenach. Moim zdaniem autor pomieszał trochę pojęcia umieszczając w jednym worku separatystyczne republiki, a państwo nieuznawane na arenie międzynarodowej, aczkolwiek spełniające kryteria państwowotwórcze jakim jest Naddniestrze, gdzie ruble naddniestrzańskie są pełnoprawnym środkiem płatniczym na terenie kraju i nieoficjalnie są również wymienianie na terenie Mołdawii i Rumunii. (notabene motety te zostały wybite nie w Rosji, jak sugeruje Autor, lecz w Polsce).

    Piszę to ponieważ ogólnie jestem przeciwnikiem mącenia ludziom w głowie takimi żetonikami, które można za dość spore pieniądze kupić na All. , a które nie mają i nie będą miały ŻADNEJ wartości numizmatycznej, nie znajdą się nigdy w żadnych katalogach itp. Są to tylko prywatne emisje nastawione na szybki zysk, których nie warto promować na tej stronie.
    • Offline
    • Oklaski: 12
    js.

    Odp: Pieniądz a propaganda 8 lat temu Ostatnio zmieniany: przez joziu. #29791

    W którym fragmencie artykułu wyczytał Pan, że owymi "rublami" można gdziekolwiek płacić? Ja takiego zapisu nie znalazłem. Są natomiast takie: "pozostałe pamiątkowe ruble" i "monety z walutą rosyjską", a to nie jest równoznaczne z zapisem oficjalny środek płatniczy. OK, monety to może za duże słowo, ale jeśli są ich amatorzy, to jak by ich nie obrzydzać będą one częścią, jednak numizmatyki.
    Co do ich promocji. Przeczytał Pan artykuł i okrzyknął - PROMOCJA. Ja uważam, że to tylko informacja w formie ciekawostki i tak należy ją traktować.
    W stwierdzeniu, że nie znajdą się nigdy w żadnych katalogach też można doszukać się nieścisłości. Czy na pewno? W katalogu colnect.com/pl/coins/series/country/6792-Emisje_Fantazyjne znajdzie Pan dziesiątki podobnych "żetoników".
    Pozdrawiam
    Załączniki:
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.26 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information