Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Obiegówki z 1990

    • Modsog
    • Modsog

    Obiegówki z 1990 15 lat, 1 miesiąc temu #10103

    Witam!
    Chciałbym zasięgnąć Waszej opinii w sprawie w/w obiegówek. Ostatnio jakoś korci mnie do zakupu wszystkich monet (od 1 gr do 1 zł) z roku 1990. Wiadomo 1-sze bite monety w "wolnej Polsce", orzełek w koronie, menniczy stan itd ma swoją cenę, którą sprzedawcy na pewnym serwisie aukcyjnym (dla zatajenia nazwy: A.l.g.o.pl :D ) wyceniają na ok 100-130 zł.
    Nie wiem jak zachowa się rynek monet złotówkowych po wejściu do strefy euro (szybko to nie nastąpi), ale ciekaw jestem Waszych opinii na ten temat.
    Warto czy nie warto?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Obiegówki z 1990 15 lat, 1 miesiąc temu #10114

    Najprawdopodobniej, poleci na łeb :)
    A obecne obiegówki będą kosztowały tyle co popularny PRL.
    To samo tyczy się nie tylko obiegówek.

    Ale to tylko moje zdanie.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Obiegówki z 1990 15 lat, 1 miesiąc temu #10116

    Pierwsze to były o ile pamiętam 50 i 100 zł z 1990. Resztę wypuścili w 1995 razem z innymi rocznikami. Moim zdaniem szkoda pieniędzy, to wciąż są monety obiegowe - lepiej próbować je zebrać indywidualnie powinno być taniej. A rynek będzie taki jak po przejściu z PRL do III RP. Oczywiście to tylko moje zdanie
    • Modsog
    • Modsog

    O:Obiegówki z 1990 15 lat, 1 miesiąc temu #10117

    Indywidualnie to je zbieram, naszło mnie to podczas przebierania groszówek z kufla. Spośród koło tysiąca znalazłem tylko 2 z 1990 parę z 1991 i dalej a reszta to głównie 200_.
    W sumie to racja, lepiej przeznaczyć tą kasę na sreberko z jaszczurką.
    Pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:Obiegówki z 1990 15 lat, 1 miesiąc temu #10118

    chyba, że będziesz chciał zostawić wnukom w spadku... za sto lat monety w stanie menniczym będą sporo warte:P
    no ale równie dobrze można zbierać takie "perełki" ja stara dobra pralka frania. twoja rodzina za kilkanaście pokoleń niezłą kasę mogłaby za taki rarytas dostać:P
    • Eothain
    • Eothain

    O:Obiegówki z 1990 15 lat, 1 miesiąc temu #10119

    Ja też najpierw poszukałbym w obiegu. Bardzo fajne monety i w ładnym stanie można wyciągnąc z brudnych łap obiegu :)
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.19 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information