Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Sybiracy

  • Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1054

    No miło nam oznajmic, ze jako pierwszy portal numizmatyczny pokazaliśmy wizerunki SYbiraków. NBP opublikował je dzisija około południa.
    Jak wam się podobają?
    10zł była chyba najdłużej z całej trójki oczekiwana.
    Ja jestem na miło zaskoczony. Złotko jest także nad wyraz piękne.
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1055

    Fajne.NG przypomina Katyn z 1995.Dziwne ze niepodali daty emisji-28 Marzec dla ng.Pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1056

    Szczerze mówiąc, to moneta 2 zł jest średniej urody. Pomysł (bezimmienny tłum) nawet fajny, ale wykonanie gorsze. Rzeczywiście jest jakieś nawiązanie do monety \&quot;Katyń Charków Miednoje\&quot;.<br><br>Edytowany przez: R.Tymiec, w: 2008/02/13 15:09
  • Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1058

    po dłuższym przyjrzeniu sie podzielam waszą tezę, ze nawiązuje trochę do monety Katyń.
    A co sądzicie o nakałdach? jeszcze rochę a Sokół będzie w lidze niskonakłądowych:)

    135.000 dla Sybirakó 10zł
    118.000 dla Rocznicy Marca 10zł.

    Szok

    ps. jedynym wyjściem na to aby monety nie zalegały w bankach jest ich popularyzacja i wysyłanie za granicę. Ale nie sądze aby mimo takich nakałdów zalegały. Cena \&quot;Rocznicy Marca\&quot; może spaśc do okołoemisyjnej, ale Sybiracy myślę, ze w dniu emisji będa utrzymywac się na poziomie 200zł. A jak Wz to widziecie?<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/02/13 16:26
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1059

    Nakłady są kosmiczne. Widać, że NBP chce skorzystać na wzroscie zainteresowania monetami i zwiększa nakłady monet (szczegolnie srebrnych) sciągając wiecej pieniędzy z rynku. Z drugiej strony to racjonalne zachowanie w stryacji, gdy zaraz po emisji monety osiągały ceny 100-200% wyższe.
  • Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1061

    Dokłądnie NBP zwęszyło koniunkturę, w łątwy sposób chce sciągnąc nadmiar gotówki z obiegu. W ten sposób chcą pokrzyżowac plany spekulanów. Ale pomino tego nie sądze, zęby cena Sybiraków jakoś drastycznie spadła.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1066

    Ładna moneta i też mam ją w planach zakupu.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1080

    Witam!
    Moneta w swojej prostocie jest piękna! Ale ten nakład!!!
    Aż musiałem sięgnąć po okulary, czy cyferki mi się w oczach nie mnożą! Jedynym plusem, jest to, że jak pójdzie się kilka dni po emisji to nadal ta moneta będzie w NBP.
    Pozdrawiam!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1083

    No nie był bym tego taki pewien,czy moneta będzie po kilku dniach od emisji jeszcze w NBP.Zapomniałeś już co było z sokołem?A na Allegro ludzie kupują każde ilości bez względu na cenę która waha sie od 169zł do 238zł(10zł) a cena 100 złotówki www.allegro.pl/item308160937_sybiracy_100_zl_au_900.html dochodzi nawet do 1199zł!!!!
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1084

    Ja mam szczęście mieszkać w takim mieście, że jak trzeciego dnia po emisji poszedłem to też dostałem Sokoła...
  • Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1086

    KIep84 napisał:
    No nie był bym tego taki pewien,czy moneta będzie po kilku dniach od emisji jeszcze w NBP.Zapomniałeś już co było z sokołem?A na Allegro ludzie kupują każde ilości bez względu na cenę która waha sie od 169zł do 238zł(10zł) a cena 100 złotówki www.allegro.pl/item308160937_sybiracy_100_zl_au_900.html dochodzi nawet do 1199zł!!!!


    Rocznica marcna spadła już do okołoemisyjnej ale sybiracy byli juz w okolicach 250zł i nie sądze aby spadła do okołoemisyjnej. Srebreko powinnko się zatrzymac w granicach 150-180zł. A złotko tez sądze , ze spadnie trochę z pułapu 1200zł ale nie dużo
    • PrzemekTe
    • PrzemekTe

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1089

    Ja myślę, że wysoka cena się utrzyma ze względu na masę nowych ludzi, którzy po boomie związanym z sokołem postanowili ulokować pieniądze w monetach. Na pewno poniżej 200 złotych nie zejdzie. Ja na pewno zaopatrzę się jeszcze w kilka sztuk tej monety.

    Co do wyglądu: jak dla mnie moneta jest bardzo ładna i ma swój urok. Myślę, że celowo jest dosyć prosta co ma nawiązywać do surowości Syberii, widać też nawiązanie designem do \&quot;Katynia\&quot;. Pewno jest też, że cenę tej monety wywinduje na maksa cyrkonia. Chyba jeszcze nie było monety z kamieniem, przy której wzrost ceny w stosunku do ceny emisyjnej nie wyniósłby kilkaset procent. Jak dla mnie murowany HIT, a jej wygląd tylko jej w tym pomoże.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1104

    Wszystkiemu moim zdaniem są winne media które robią szum wokół monet. Ludzie którzy nigdy nie zbierali a mają pieniadze zaczynają kupować po kilkanaście monet.W ten sposób ceny rosną bo zaczynaja się spekulacje.Tak samo było z sokołem.Ja jak zwykle kupie w sklepie internetowym i dołącze do kolekcji sreberek.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1119

    Masz racje JARAS wszystko przez media. Wczoraj nawet w lkalnym radiu rozpocząl się konkurs w którym można wygrać sokoła kilka 20 i 2. Świat powariował. A ludzie zwiedzeni łatwym zyskiem kupują (na allegro kto kupił 40 czy coś około tego egzemplarzy Sokoła 20 zł - no toż jest chore).
  • Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1120

    Teraz jedyną możliwościa powrotu do normalności będzie to jak wielu \&quot;pseudonumizmatyków\&quot; nakupowało w przedsprzedaży sybiraków po 240zł, a teraz umoczą i to dużą kase. Może to będzie kubłem zimnje wody.
    Ale znając polski naród, coś czuję, ze ten boom potrwa jeszcze do końca roku, ludzie w 2009 będe trochę ostrożniej podchodzic do tego.

    Spójrzcie tylko sybiracy jeszcze nidawno byli po 230-250 zł a dziś można już na 169 zł kupic. I na ty poziomie powinna dociągnąc do emisji.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1125

    Witam
    Na wstępie chciałbym sie z wszystkimi przywitać bo jeste nowy :) A co do sybiraków to mi osobiscie podoba sie złotko. No ale srebro też ładne. A co do NG to taki sobie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1127

    Piotr_k84 napisał:
    Spójrzcie tylko sybiracy jeszcze nidawno byli po 230-250 zł a dziś można już na 169 zł kupic. I na ty poziomie powinna dociągnąc do emisji.


    spokojnie można już kupić Sybiracy 10 zł KupTeraz 140 zł :)... inne w przedsprzedażach też ceny lecą w dół... jest już kilka dziesiątek, których jeszcze nie ma, a ich ceny spadły poniżej 100 zł<br><br>Edytowany przez: sderrek, w: 2008/02/15 10:02
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1163

    witam
    prawdę mówiąc spodziewałem się czegoś więcej po \&quot;sybirakach\&quot; moneta jak zauważyli niektórzy prosta w formie i treści, dodam jeszcze, że cyrkonia wbita u dołu nie za bardzo do mnie przemawia, nie wiem czy to ma być kwiat paproci w otchłani leśnej czy bryła lodu(vide arctowski) ogólnie 3+ za pomysł, ja widziałbym to wkomponowane jakoś bardziej przemyślnie a nie tylko aby było(nawiasem mówiąc cyrkonia ratuje wartość tej monety-bez niej za wysoko by nie poszła)
    NG prosta, wręcz prostacka w formie, nigdy nie byłem na Syberii ale czy naprawdę są tam tylko drzewa? jeśli tak to niech będa drzewa :)
    to moje subiektywne odczucia, wiele osób z pewnością ich nie podzieli , no cóż :)
    sprawa nakładu-myślę, że czas ostudzić spekulacje bo handlarze psują rynek i samą ideę numizmatyki albo zbieramy albo handlujemy, chyba, że sprzedajemy jedną dwie sztuki w celu zdobycia nakładów na kolejne walory, a nie kupna nowego auta, czekam na czasy, w których nakłady były niższe, a wartość monety nie była sztucznie pompowana przez popyt
    p.s.
    mała prośba do admina(z całym szacunkiem), przed wrzuceniem postu na stronę można skorzystać z Worda, który poprawi wszystkie literówki i błędy, to potrwa chwilę, a jaki efekt...nie żebym był złośliwy, po prostu tak poważna funkcja zobowiązuje, a z mojej strony to tylko mała rada:)
    pozdrawiam wszystkich forumowiczów
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1182

    dobrze że są kosmiczne bo chce se taką kupić
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Sybiracy 16 lat, 2 miesięcy temu #1184

    NG (bo te kolekcjonuje i tą omówię) nie podoba mi się. Też od razu skojarzyłem z Katyniem, ale tu jest chyba gorsze wykonanie. No i nic oryginalnego. Nie wiem czego się spodziewałem, może Sybiraków spinających się pod górę, czy czegoś w tym guście, ale jestem zawiedziony. Moneta będzie szybko zapomniana.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.27 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information