Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nietoperz - kolejny zwierzak z serii

  • Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 15 lat temu #10542

    Zaledwie wczoraj była emisja srebrnej jaszczury a NBP juz mówi o emisji nowego zwierzaka. Na NBP News pojawiło się zdanie, że w przyszłym roku na monecie z serii "Zwierzęta Świata" będzie NIETOPERZ.

    Ciekawe czy to tylko luźne słowa czy już wstępnie ustalony plan emisyjny????
    • Eothain
    • Eothain

    O:Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 15 lat temu #10543

    Nietoperz byłby ciekawy na monecie. Ciekawe co z tego wyjdzie...
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 15 lat temu #10545

    niedawno przeglądajac jakies forum dosc sporo mówiło sie ze nie nietoperz a ryś ma być następny, w chwili obecnej w Polsce jest ok 200 osobników wiec jest to gatunek ściśle chroniony. Moim zdaniem ryś jest o wiele ciekawszy niz latająca mysz :P
    • Modsog
    • Modsog

    O:Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 15 lat temu #10546

    Tylko, że ryś był już w 1979 na 100-złotówce z ochrony środowiska. A NBP jakoś nie powtarza się z tymi motywami w zwierzętach świata. Oczywiście wszystko jest możliwe :D
    • Eothain
    • Eothain

    O:Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 15 lat temu Ostatnio zmieniany: przez . #10547

    www.nbpnews.pl/pl/akt/wiadomosci/21-04-0...urka-moneta-promocja
    W przyszłym roku w ramach serii ukaże się moneta z wizerunkiem nietoperza.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 15 lat temu #10548

    "Gacek" sądzę, że będzie ciekawy.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 15 lat temu #10550

    Ciekawe czy będzie do góry nogami :silly:
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 15 lat temu #10551

    Najprawdopodobniej tak oczywiście o ile nie będzie to wizja lotu, ale zawsze można obrócić monetkę o 180 stopni i już :)
    • Eothain
    • Eothain

    O:Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 15 lat temu #10552

    A może odwrotka to będzie :)
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 15 lat temu #10593

    A nie lepsza by była z Batmanem? Prezes Skrzypek wspomina coś o funkcji edukacyjnej tych monet. Proponowałbym numizmat z bajecznie kolorowym awersem (orzełek w tampondruku!!!) i z hologramem przedstawiającym Batmana biegnącego za Jokerem (na końcu go łapie) na rewersie. Taki Batman łatwiej trafiłby do wyobraźni przedszkolaków i gimnazjalistów niż jakiś gacek. No i nakład 350 tys., żeby dla każdego starczyło :S
    A tak na serio, to ważniejsze od tematyki są dla mnie ciekawa wizja plastyczna (np. uważam, że jaszczurka GN jest bardziej udana niż sreberko), no i rozsądny nakład - mam nadzieję, że w granicach 80-90 tys., choć to chyba nierealne...
    • Modsog
    • Modsog

    O:Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 15 lat temu #10661

    krzysztof.jarzabek napisał:
    No i nakład 350 tys., żeby dla każdego starczyło

    Żebyś się nie zdziwił... w końcu zaczęło się to od sokoła, nakład początkowao miał być ~50 tys. Dopiero masowy szał ludzisk wykupujących srebro w przedsprzedarzy za kosmiczne ceny i idące za tym zwiększone zamówienia w NBP spowodowały rozciągnięcie nakładu do już wiadomego. A, że NBP im więcej wybije tym więcej zarobi to im w to graj. W końcu srebrne dwudziestki nie walają się im w magazynach :D
    Z jaszczurem na szczęście już tak nie było i wątpię, żeby kiedykolwiek było. Jedyne co mnie śmieszy to miny właścicieli sokoła kupionego za np 300-400 złotych (choć im pewnie nie jest do śmiechu, zwłaszcza gdy liczyli na zysk z poźniejszej sprzedaży). Za 10 lat im się pewnie zwróci :silly:
    BTW, właśnie wyłożyłem 190zł za tego ptaszka z NGC 69 i tak gdybym licytował byłoby w sumie taniej ale nie chciało mi się już czekać. Już dawno napalałem się na tą monetkę;)
    Pozdr!
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 15 lat temu #10666

    Nie sądzę, żeby nakłady kiedykolwiek wróciły już do takich poziomów - chyba że ze względu na specjalne okazje, np. Euro 2012.
    Nakłady monet w 2008 roku były wynikiem nie tyle zwiększonego zainteresowania ze strony osób zbierających monety, co raczej z mocnymi spadkami na GPW. Ludzie wycofywali środki z funduszy akcji i gdzieś je musieli wsadzić - padło akurat na monety. Co prawda górki-dołki na giełdzie są zjawiskiem cyklicznym (ca. 5-6 lat dla 1 cyklu), ale wiele osób nie mających żadnego pojęcia o numizmatach bardzo boleśnie odrobiło tę lekcję i sporo czasu upłynie, zanim ponownie popełnią taki błąd (a jestem zdania, że w końcu popełnią, ale już raczej nie z monetami).
    Jednym słowem - sądzę, że nakład netoperka będzie się kształtował w okolicach 95-100 tys., i będzie jednym z wyższych przyszłorocznych (wiadomo - zwierzaki). 80-90 tys. to tzw. wishful thinking.
    A sokół z wysoką notą NGC nie powinien byc złą inwestycją (hmmm, nie jestem do końca przekonany do używania terminu "inwestycja" w stosunku do monet, w końcu chodzi nam chyba głównie o frajdę, prawda?), choć ja bym aż tyle nie dał.
    Pomysleć, że rok temu taka sama trumienka kosztowałaby w okolicach tysiaka :laugh:
    • krzysztof.jarzabek
    • krzysztof.jarzabek

    O:Nietoperz - kolejny zwierzak z serii 14 lat, 11 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #11212

    Nie będzie gacka, będzie podkowiec mały. Link do info o zwierzaku:
    Podkowiec mały (Rhinolophus hipposideros)
    W komunikacie NBP jest błąd w łacińskiej nazwie nietoperza (brakuje "h" na początku 2. wyrazu) :P

    Edyta: komunikat ma już prawie miesiąc, ale jestem spostrzegawczy...
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.26 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information