Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jaszczurka Zielona

    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu Ostatnio zmieniany: przez macca. #10533

    tak jak mowilem moze to moje subiektywne odczucie ale...
    oczywiscie nie dotyczy to pozostalych mniej intratnych monet, byc moze dla firm majacaych abonament taka jaszczurka to powetowanie strat z pozostalych monet.

    GiGGsy
    'Większość starych sklepów numizmatycznych prowadzi sprzedaż monet po cenach emisyjnyc'

    Wiekszosc firm (w szczegolnosci ze stron www) dopiero od tego roku wprowadzila darmowe abonamenty, ale z drugiej strony czesc z nich w umowach ma klauzule ze klient jest zobowiazany do zakupu wszystkich monet (np srebrnych) 2009. Wiadomo dlaczego. No nie wiem moze sa stacjonarne sklepy, ktore nie lupia stalych klientow ale ja takich nie znam i nie widzialem.

    GiGGsy
    'Ja osobiście kupuję monety w normalnym sklepie numizmatycznym za cenę emisyjną i nie muszę wstawać o 3 rano i stać 5 - 6 godzin w kolejce'

    Jesli masz na oku takowy chetnie przyjme jakis kontakt, abym mogl kupic jaszczurke w cenie emisyjnej albo okolo-emisyjnej

    i tak jak pisalem troche mnie irytuje takie popieranie przez nbp posrednikow,

    borsuk1977
    pewnie i tak tez jest ze w abonamencie taniej, powiedz jeszcze, na ktory rok takie upusty stosowali. Jednak z roznych przyczyn (tez szkoda mi kasy) nie chce kupowac wszystkich sreberek, nie interesuje mnie np rocznica bankowosci centralnej, moneta ani ladna, stutysieczna, ktora za 1-2 od emisji bedzie warta mniej niz kruszec, troche to niekolekcjonerskie ale nie bede kasy wyrzucal w bloto
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu #10534

    A i jeszcze jedno, w związku z tym, że NBP zniszczył rynek i po przekalkulowaniu doszedłem do wniosku, że bardziej opłaca się kupować na allegro - najczęściej po lub poniżej ceny emisyjnej - jak się dobrze poszuka i poczeka to i z darmową przesyłką się zdarzy ;) Jaszczurki pewnie to nie będzie dotyczyło ale przy takim nakładzie to wszystko jest możliwe.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu #10535

    tak tez z jaszczurka zrobilem, za 110 kupilem z odbiorem osobisty jakies pol roku temu:), tak pewnie robi kazdy bardziej kumaty czlowiek, liczacy sie choc troche z groszem, ale po prostu chcialem wyrazic niezadowolenie z polityki nbp
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu #10536

    Podobnie jak Borsuk mam abonament w e-monety i śpię spokojnie .:)
    • Offline
    • Oklaski: 0
    numizmatyka dla inwestora, inwestuj w srebrne monety blog

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu #10538

    Brawo dla borsuka za mądrą wypowiedź. Ja już od roku kupuje wszystko monety jakieś 3 miesiące po premierze. Dużo taniej od ceny emisyjnej, taka prawda ceny lecą w dół mocno zwłaszcza teraz. A co do polityki nbp to jestem w 100% za, wreszcie monety w cenach dla zwykłych ludzi, czyli złomu. Numizmatyka to hobby dla zwykłych ludzi a nie pralnia kasy dla mafii ;)
    A tak w ogóle, gdzie się zniknęło miejsce na podpis, kiedyś miałem taki wypasiony a teraz nic.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu #10540

    to zapytam inaczej czy polityka rzucenia na oddzial nbp bo 300-1000 monet dla klienta indywidualnego jest rozsadna... bo moim zdaniem to kpina, i jeszcze jedno ile kosztowal dajmy na to abonament na rok 2007??
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu #10544

    nie wiem ile kosztował na 2007 ja korzystałem tylko w 2008 z abonamentu i póki co zrezygnowałem, bo szkoda zdrowia z tymi emisjami. Za srebrny od kwietnia 2008 do końca roku zapłaciłem 85 zł. Tyle, że jak pisałem abonament wydaje się obecnie mieć sens w stosunku do monet złotych jedynie. Zresztą w ubiegłym roku wyszło jak pamiętacie złote 50 zł na rocznicę niepodległości i nawet posiadacze pełnego abonamentu nie dostali monetki ze względu na ... no właśnie na co?
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu #10646

    A nie wiecie można jeszcze w Krakowskim oddziale NBP dostać jaszczurki GN?

    Bo się wybieram na weekend.
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu #10649

    jaszczurek juz nie ma, i nbp krakow jest czynny od pon-pt 7.45-13 (zreszta wszystkie oddzialy sa czynne podobnie)...
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu #10650

    Wiem jak jest czynny
    Piątek to już weekend :)

    Dzięki za informajcę.
    • bobolo
    • bobolo

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu #10655

    ale można się popytać w PKO.
    ja dzisiaj dostałem ostatnią (ale nie jestem z krakowa :-))
    • Eothain
    • Eothain

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu #10657

    Ale nie wiem czy Ci się uda w ten piątek załatwić cokolwiek bo:

    Dni wolne od pracy w NBP w 2009 r.:

    * 1 stycznia - Nowy Rok
    * 12-13 kwietnia - Wielkanoc
    * 1 maja - Święto Państwowe
    * 3 maja - Święto Trzeciego Maja
    * 11 czerwca - Boże Ciało
    * 15 sierpnia - Wniebowzięcie NMP
    * 1 listopada - Wszystkich Świętych
    * 11 listopada - Święto Niepodległości
    * 25-26 grudnia - Boże Narodzenie
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu Ostatnio zmieniany: przez macca. #10797

    w rzeszowskim nbp jest jeszcze 2zl jaszczurka... no prosze jednak
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu #10805

    W ełckim PKO również widziałem jeszcze wczoraj jaszczurki 2 zł NG. Niestety w Ełku sreberek nie było wcale w PKO i musiałem kupic u handlarza za 120 zł
    • Modsog
    • Modsog

    O:Jaszczurka Zielona 15 lat temu Ostatnio zmieniany: przez . #10807

    120 to i tak dobra cena, w Katosach w dzień emisji stał gościu przed NBP i po 125 za sztukę spylał dla tych, którym w kolejce się nie chciało stać :D.
    • Offline
    • Oklaski: 2

    O:Jaszczurka Zielona 14 lat, 9 miesięcy temu #11895

    post po "latach": W lubelskim NBP są jeszcze Gn`y jaszczurka ;)

    a pamiętam, że na okoliczność emisji były kolejki, kłótnie, walki itd. nawet zwierzątka nie mają już wzięcia...czas ciąć nakłady bo niedługo zabraknie im szyby w okienku żeby te zaległe gnioty wystawiać do sprzedaży.... :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:Jaszczurka Zielona 14 lat, 9 miesięcy temu #11926

    Ostatnio jak byłem w NBP-ie zalegał za szybą prawie cały rocznik 2008 i chętnych nie było w sumie po co skoro na allegro 40% taniej można nabyć ;)
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.28 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information