Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej

    • Eothain
    • Eothain

    95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12017

    Mamy wizerunki nowych monet NBP.




    Stop Ag 925
    Stempel lustrzany
    Średnica 32,00 mm
    Masa 14,14 g
    Nakład 50 000
    Data emisji 05-08-2009
    Cena emisji: 58 zł




    Stop Nordic Gold
    Stempel zwykły
    Średnica 27 mm
    Masa 8,15 g
    Data emisji 03-08-2009

    Folder

    Interesująco zapowiada się nakład tej monety.
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12019

    już widze te kolejki pod oddziałami NBP i znów sprytni inwalidzi matki z dziećmi i.t.p. aby szybciej i więcej zakupić! B) Na allegro ceny przedsprzedaży powalają przebitka prawie 100% :woohoo: ciekawe czy znajdzie sie jakaś mądra głowa i wprowadzi limity zakupu?
    • Offline
    • Oklaski: 5

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12020

    a jeżeli chodzi o monetki to wyglądają całkiem przyzwoicie moim zdaniem to jedne z lepsiejszych w ostatnim czasie jakie wydała mennica
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #12021

    Jeśli taki będzie nakład to widze że w NBP ruszyli głową i zaczęli myśleć. Pożyjemy i zobaczymy czy wytrwają ;)
  • O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Piotr_k84. #12024

    A dlaczego w Mennicy??? Mennica tylko produkuje a emisjami monet zarządza NBP.

    Swojhą drogą jak krótka jest ludzka pamięć, jeszcze nie tak dawno był płacz i zgrzystanie zębów kiedy to ludzie przepłącali 100 i więcej % w przedsprzedaży a tu Kadrowa prawie 2 x droższa.

    Aż boję się pomyśleć co będzie z 20 zł Likwidacja Getta, a tym bardzije z lustrzankami emitowanymi 2-3 lata temu.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12026

    Poprawiłem, no tak pisałem szybko i sie zagalopowałem.
    • andrzejj
    • andrzejj

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12041

    "Na allegro ceny przedsprzedaży powalają przebitka prawie 100%"

    Już ceny poszybowały w dół

    już można zakupić ZA 79,99 ZŁ a cena emisyjna 58 zł czyli zarobek 21,99 zł + koszty transportu

    ludzie będą sprzedawać na allegro poniżej ceny jeszcze w sierpniu.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12043

    Kto w ogóle wpadł na tak poroniony pomysł by tak nagle, z głupia frant, świętować 95. rocznicę? Kaczucha chce się kombatantom podlizać i kazał Skrzypkowi upłynnić nadmiar srebra, czy co? Ni w kij, ni w oko taka rocznica, bo poza faktem, że okrągła, razi ten pośpiech, by czasem nie poczekać do 100. rocznicy. Co następne? 27. rocznica powołania rządu Olszewskiego?

    Wrrr......
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12044

    To jest forum numizmatyczne a nie polityczna hucpa na prezydenta, od tego są inne portale. A swoją drogą kolega strasznie wybiórczo podchodzi do tego typu rocznic na monetach. Jakoś nie zauważyłem oburzenia na monetę poświęconą 65 rocznicy Powstania w Getcie czy 65 rocznicę lkwidacji Getta w Łodzi, że o Powstaniu Warszawskim nie wspomnę.
    • Eothain
    • Eothain

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12045

    Dokładnie. To jest forum NUMIZMATYCZNE. Polityki w to nie mieszajmy.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12046

    Hucpa? nadinterpretacja. Getta, wojna i powstania mają swoje monety co 5. lat. A tu tymczasem biorą się za całkowicie nowy temat. Trudno oczekiwać, by za pięć lat robili powtórkę z rozrywki i porywali się na setną rocznicę I Kadrowej, prawda? Oczywiście że nie, bo będzie to idealny czas na monetę upamiętniającą piętnastolecie Polski w NATO :D
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #12047

    Za 5 lat to sie może wiele wydarzyć, a co do monet to przypuszczam że wydadzą udział Polaków w I wojnie światowej lub coś podobnego, gdzie znajdzie się i miejsce dla I kadrowej lub samych Legionów. Poza tym kto powiedział, że te monety maja być co 5 lat? Czy to jakiś zapis wynikający z ustawy, jeśli tak to proszę o namiary. Jako politologa z wykształcenia bardzo mnie to interesuje.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12048

    Jak na politologa, masz nadzwyczajny, prawniczy wręcz talent do nadinterpretacji :) Nie napisałem, że okolicznościowe "mają być co 5 lat". Acz ciężko uwierzyć, by w przyszłym roku nie wyszło 30-lecie Solidarności, choć mieliśmy już 20- i 25-lecie, oraz pięciolecie śmierci JP2. Czasami te tematy są ogrywane z częstotliwością zegara atomowego, ot co. Trochę mnie to martwi, bo oznacza, że w planie emisyjnym coraz mniej miejsca na ciekawe tematy, a coraz więcej rutyny i nudy.

    -"który rok mamy?"

    -"2015"

    -"a, to jedziemy 70. rocznicę zakończenia II Wojny, 35-lecie Solidarności....a, no i dorzućcie 195. lat Bankowości Centralnej"

    Tego naprawdę chciałbym uniknąć. Jest niewiele tematów, których nie trzeba odgrzebywać co każdą pięciolatkę - malarze, badacze i zwierzaki to praktycznie wszystkie ze starszych. Cieżko uwierzyć, by polska muzyka rozrywkowa się rozkręciła, a jazda polska to najwyżej jeszcze 2 lata pomysłów.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12049

    Rocznic na monetach nie unikniemy bo to "łatwy" temat. Niemniej jednak wolę 95 rocznicę wymarszu I Kadrowej (jako coś nowego, nie neguje tutaj tego, że lepiej by to bicie wyglądało w 100 rocznicę - zniesmaczyła mnie po prostu sama argumentacja) niż co 5 lat oglądać wojny i powstania.
    • Eothain
    • Eothain

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12055

    Jak wrażenia po emisji?
    Właśnie wróciłem do domu. Żeby dostać monetę w NBP w Poznaniu trzeba było stać w kolejce prawie dwie godziny (przynajmniej ja tyle czekałem). Ten czas wynagradzały miłe dyskusje o popularności polskich monet za granicą, o nakładach i projektach. O godzinie ósmej wydano 200 numerków. Chyba około 9,00 znowu wydano numerki, ale pewien nie jestem.
    Podobno do Poznania trafiło 500 monet.
    Ogólnie miła atmosfera, zupełnie inaczej niż na Korzeniowskim czy sokole.
    A jak było w innych miastach?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12056

    W Łodzi podobno pierwsi stali już od wczoraj. O 5:00 rano miałem już 68 numerek. Monetę kupiłem ok 8:45, więc szło dość sprawnie, w stosunku do tego czego nasłuchałem, jak było przy poprzednich emisjach. Przez 8:00 ludzi było sporo. Myślę, że spokojnie ponad 1.000. Pierwszy raz stałem w czymś takim i nie wiem, czy jest sens zarywać pół nocy, żeby zaoszczędzić 30 złotych (na Allegro można kupić po 89 złotych)
    • andrzejj
    • andrzejj

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12058

    W Warszawie stało się 1,5 godziny , limit monet 10 zł - 2 szt , 2 zł brak.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12059

    W Katowicach o godzinie 10 nie było już ludzi.
    Ja kupiłem monetę przed godz.13 bo rano nie mogłem jechać.
    Podobno w Katowicach pierwsi debile stali już od godziny 1 w nocy
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12060

    Monetę kupiłem w Banku przed godziną 13, a już o godzinie 15 opyliłem ją na allegro za 95,00 zł :laugh:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    O:95. rocznica wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej 14 lat, 9 miesięcy temu #12063

    Byłem w banku w poznaniu o 11nastej i miałem numerek 410 dawali po jednym sreberku w kolejce czekałem 30min :laugh: , po perypetiach w sklepie numizmatycznym (podobno dostali tylko 30% zamówienia :angry: ) wróciłem do banku o 12:30 i czekałem około 20 min ale już bez numerków :)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.31 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information