Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Słynni medalierzy

  • Słynni medalierzy 14 lat, 7 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Piotr_k84. #12400

    Pewnie niektórzy z Was kojarza tę serię poświęconą najwybitnieszym polskim artystom medlaierom - którzy byli równeiż genialnymi projektantami monet obiegowych, które obecnie zbieramy.

    W zeszłym roku wyemitowano zestaw poświęcony Stanisławie Wątróbskiej-Frindt. Obecnie trudno znaleźć go na aukcjach. jedyny, któy ostatnimi czasy przebył Allegro jest ten zestaw:

    allegro.pl/item736376065_zestaw_mennicy_...lscy_medalierzy.html

    Osiągnał cenę 200 zł (przy emisyjnej 140zł).

    W tym roku w październiku ukaże się drugi zesatw z serii, tym razem poświęcony Józefowi GOsławskiemu. Znamy go przede wszystkim jako autora "Rybaka" i "Mieszka i Dąbrówski".

    Ciekawostką w tym zestawie będzie medal, któy powstał z gipsu zrobionego przez artystę 70 lat temu - w 1939 roku. Przeleżał w jego pracowni dziesiątki lat, aby teraz być po raz pierwszy wybitym i pokazanym publicznośći.

    wrzesien.JPG


    Poza medalem w zestawie będzie również m.in duża replika(38,61 mm) znanego nam Rybaka.

    Jak wam się podoba wizerunek medalu? Wg. mnie dośc ciekawy, szczególnie bardzo dynamiczne wizerunki walczących żołnierzy. Tematyka martyrologiczna zresztą bardzo często przewija się w jego twórczości.
    Załączniki:
    • worldcoinsauction
    • worldcoinsauction

    O:Słynni medalierzy 14 lat, 7 miesięcy temu #12407

    artysta trafil w samo sedno noz w plecy
    swietna praca caly wrzesien 1939 oddaje ducha moim zdaniem
    niesamowite ze ta gipsowa praca przetrwala wojne a pozniej okupacje sowiecka w tamtych czasach za taki obrazek mozna bylo skonczyc w pierdlu
  • O:Słynni medalierzy 14 lat, 7 miesięcy temu #12413

    Kto wie moze w pracowniach znanych artystów leży jeszcze nie jeden model gipsowy, lub projekt ich prac. MOim zdaniem jeszcze jest wiele nieodkrytch prac medalierskich.

    Mnie powyższy medal podoba sie ze względu na dynamizm postaci i doskonałe uchwycenie tematu.
    • Eothain
    • Eothain

    O:Słynni medalierzy 14 lat, 7 miesięcy temu #12414

    Pięknie oddaje wydarzenia Września ten medal. Ciekawa jest również jego historia. Chyba skuszę się na ten zestaw. Piotrze, czy wiesz ile będzie kosztował? Czy będzie go można kupić na Coin Expo?
  • O:Słynni medalierzy 14 lat, 7 miesięcy temu #12415

    A będziesz Michale na Coin Expo w tym roku??? Jesli tak to się zapewne spotkamy, ale to inny temat:).

    Sądzę, że będzie dostepny - ja też bardzo chciałbym taki zestaw mieć, szczególnie że będzie tak tez piękna replika Rybaka z 1958 roku.

    Historia medalu rzeczywiście ciekawa, aż dziw że gips do niego w nienaruszonym stanie przetrwał tyle lat.
    • Eothain
    • Eothain

    O:Słynni medalierzy 14 lat, 7 miesięcy temu #12416

    Postaram się być na Coin Expo. I mam nadzieję się, że się spotkamy i pooglądamy różne ciekawostki :)
  • O:Słynni medalierzy 14 lat, 7 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Piotr_k84. #12561

    Poniżej znajdują się zdjecia modeli gipsowych, które po 70 latach posłużyły do wybicia tego medalu. Wg. mnie naprawdę duża ciekawostka - myślałem, że w medalierstwie i numizmatyce wszystko już odkryte a tu taka niespodzianka po 70 latach.

    ps. nie udało mi sie wkleić zdjęc dlatego podaję link do forum TPZN, gdzie wizerunki owych gipsów się znajdują:

    forum.tpzn.pl/index.php/topic,139.60.html
    Załączniki:
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.16 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information