Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Obiegowe 20 gr z 1998

    • damianbPL
    • damianbPL

    Obiegowe 20 gr z 1998 14 lat, 7 miesięcy temu #12655

    Witam !

    Czy ktoś zna może ilość szt. wybitych obiegowych 20 gr z 1998 roku ale z "grubymi cyframi" i "grubym orzełkiem" (standardowo cyfry i orzełek są cieniutkie, normalne).

    Jestem ciekaw czy jest to jakaś konkretna ilość, czy też destrukt.
    • Dodeq
    • Dodeq

    O:Obiegowe 20 gr z 1998 14 lat, 7 miesięcy temu #12656

    witam
    Jest to raczej destrukt, wydaje mi się że dużo tego jest w obiegu, jakiś czas temu miałem sam 2 takie sztuki - nic specjalnego.

    Tak samo na 20 groszy często występują nadlewy w napisach (część literek pogrubiona- również znaczne ilości jak na obiegowe monety, w miesiąc znalazłem u siebie takich "pare")
    • damianbPL
    • damianbPL

    O:Obiegowe 20 gr z 1998 14 lat, 7 miesięcy temu #12664

    Dodeq napisał/a:
    witam
    Jest to raczej destrukt, wydaje mi się że dużo tego jest w obiegu, jakiś czas temu miałem sam 2 takie sztuki - nic specjalnego.

    Tak samo na 20 groszy często występują nadlewy w napisach (część literek pogrubiona- również znaczne ilości jak na obiegowe monety, w miesiąc znalazłem u siebie takich "pare")


    Dzięki za informacje.

    Mam jeszcze pytanie: jakich jeszcze odmian monet obigowych z lat 1990 - do dziś można się spodziewać.
    Z jakimi odstepstwami od normy się spotkaliśie ?
    • Dodeq
    • Dodeq

    O:Obiegowe 20 gr z 1998 14 lat, 7 miesięcy temu #12672

    odwrotki (pełne 180 stopni są rzadkie), tak to możesz natrafić na skrętki, niedobicia, nadlewy i przesunięcia stempli (to również te rzadsze) oraz koncówka blachy (braki w metalu - np półksiężycowate wcięcie na brzegu monetki).

    Jedną z ciekawszych monetek jakie znalazłem masz w galerii -Destrukty/Ciekawostki - "1 grosz 2008 - dłuższe ząbki rantu"

    damianbPL może jeszcze coś ciekawego masz w swoim portfelu :)
    Pozdrawiam
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.13 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information