Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: NBP Plan Emisyjny 2010

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #16579

    • Wilk
    • Wilk

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #16580

    Tak coś czułem na początku tego roku, że seria miast Polski będzie liczniejsza. Myślę, że liczba monet tej serii jeszcze wzrośnie.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #16583

    Ja sie ciesze bo moje miasto Gorlice dostapi "zaszczytu" i pojawi sie na GNku :)

    a tak powazniej to chyba poszli po rozum do glowy i Grunwald bedzie wyemitowany jak nalezy ;)

    czy doczekamy sie jeszcze obnizenia nakladow ...?
    chyba jeszcze nie predko.
    • Wilk
    • Wilk

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #16584

    Przyznaję, że Gorlice to jest piękne miasto. Okolice też. Byłem tam z moją Żoną 2 lata temu. Z tej wyprawy właśnie pochodzi nasze zdjęcie, które mam w avatarze. Było zrobione w Żdynii (rzut beretem od Gorlic :) ) przed Watrą Łemkowską.

    Też się cieszę, że będzie więcej monet z tej serii. Nie ukrywam, że gdyby miało ich być więcej to bym się nie obraził.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #16585

    Zgadza sie Wilku Zdynia , Klimkowka (zalew) , najpiekniejsza i najbardziej dziewicza Radocyna ale i same Gorlice to ciekawe historie akcja Wisla . Najkrwawsza bitwa I wojny swiatowej odbyla sie pod Gorlicami. Dla numizmatykow bogate okolice kiedys Galicja masa monet austro-wegierskich , rosyjskich burzliwe dzieje nie chce tutaj nikogo zanudzac i odbiegac od tematu ;)
    • Wilk
    • Wilk

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #16588

    Moje miasto doczekało się monety, co prawda nie najładniejszej - Konin. Ale już tam nie mieszkam, teraz cieszę się z Katowic, ale to jeszcze nie jest 100% strzał w mój nowy gród.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #16591

    ja tez nie mieszkam juz w Gorlicach ale lokalny patryjotyzm umiera ostatni ;)
    mi moneta z Koninem sie podoba a swoja droga co to za pomnik?
    posag? wyglada troche jak swiatowid pewnie sie myle w kazdym badz razie bardzo slowiansko :)
    • Eothain
    • Eothain

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez . #16592

    • Wilk
    • Wilk

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #16594

    Archeolodzy sądzą, że pierwotnie było to właśnie przedstawienie bóstwa słowiańskiego.

    To jest "słup milowy" najstarszy drogowskaz w Polsce. Inskrypcja po łacinie została na nim wykonana w 1151 roku.
    Stoi w połowie drogi między Kaliszem i Kruszwicą.

    W sumie ten szlak z Kalisza na północ ma starszy rodowód. Jest to fragment starożytnego szlaku bursztynowego.

    pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82up_drogowy_w_Koninie
  • O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #16595

    Valkiria napisał:


    Valkiria, nie wklejaj ciągle linków do tej strony.

    Podawaj najlepiej stronę źródłową, czyli nbp.pl, na której są prawidłowe informacje. Tutaj nie ma np. wzmianki o tym, że usunięto z planu monetę 200 zł.

    Już lepiej napisać jakie zmiany zostały wprowadzone, żeby ludzie nie musieli skakać po stronach.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #16596

    ciekawa sprawa :) nigdy nie bylam w Koninie.
    niektorzy smieja sie z 2zlGN jasne nie jest to wielka numizmatyka ale role edukacyjno-promocyjna spelnia swietnie ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu #16597

    Tajniak napisał:
    Valkiria napisał:


    Valkiria, nie wklejaj ciągle linków do tej strony.

    Podawaj najlepiej stronę źródłową, czyli nbp.pl, na której są prawidłowe informacje. Tutaj nie ma np. wzmianki o tym, że usunięto z planu monetę 200 zł.

    Już lepiej napisać jakie zmiany zostały wprowadzone, żeby ludzie nie musieli skakać po stronach.


    Wedle zyczen Tajniak
    czy monetynews.pl to jakas konkurecja ?
    www.nbp.pl/home.aspx?f=/banknoty_i_monet...e/plan_emisyjny.html
  • O:NBP Plan Emisyjny 2010 14 lat, 2 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Tajniak. #16599

    Na tej stronie często są błędy w newsach lub informacje są niepełne. Lepiej po prostu podawać inne strony, które są dokładniejsze (i nie piszę tutaj o Numidii, ale np. o eurokolekcji, może też być numia, ale tam również niekiedy są błędy pomimo lepszego poziomu newsów). ;)
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: O:NBP Plan Emisyjny 2010 13 lat, 5 miesięcy temu #20353

Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.24 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information