Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
  • Witamy,
  • Ostatnia wizyta: Dzisiaj
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Karzimierz dolny

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Karzimierz dolny 16 lat, 2 miesięcy temu #1662

    co sadzicie o nowej formie sprzedarzy monet przez nbp
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Karzimierz dolny 16 lat, 2 miesięcy temu #1663

    Witam.Jak dla mnie to dobre rozwiązani nie mam czasu ani ochoty stac 10 h godzin w kolejce.Spekulantom nie !!!!!,niech zyje numizmatyka.Pozdrawiam
  • Odp:Karzimierz dolny 16 lat, 2 miesięcy temu #1664

    rozwiązanie to jest dośc rozsądne, aby jednak zapobiec spekulacjom powinno się wprowadzic własnie te zapisy i jednocześnie zmniejszyc ilośc monet dla sklepów numizmatycznych. To jedyne rozwiązanie, któe uzdrowi rynek. Jest jednak i minus tych zapisów, teraz łatwiej będzie namówic całą rodzine na zakup monet, bo nie musza stac w kolejce tylko podac swój PESEL.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Karzimierz dolny 16 lat, 2 miesięcy temu #1668

    mi sie wydaje ze NBP chce po prostu zarobic zapisy bede do 4 kwietnia a cene podadza w maju wiec cena moze byc wieksza niz \"normalnie\" ale moze byc tez wiekszy popyt jesli duzo osob sie nie zapisze ;]
  • Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 11 miesięcy temu #4882

    Dziwna trochę sytuacja, na stronach NBP jeszcze nie ma wizerunku monety Kazimierz Dolny/n Wisłą, a na stronie emonety.pl już jest. Pewnie na stronach NBP ukaze się jutro, a sklepy opublikowały wcześniej. Oto i one.

    Cena 20zł - 97zł



    Tutaj większe wizerunki: www.emonety.pl/product/1335_kazimierz-do...;<br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/02 19:18
    Załączniki:
  • Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 11 miesięcy temu #4883

    A tutaj dwójeczka



    Wizerunki moim zdaniem całkiem niegłupie, zarówno 20 jak i 2zł podobają mi się. Ahh gdyby tak wybili 20zł z Sandomierzem.:)<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/06/02 19:33
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 11 miesięcy temu #4884

    Piotrze ale Ty masz sentyment do tego Sandomierza :D


    Mi osobiście Kazimierz też się podoba.
  • Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 11 miesięcy temu #4888

    Piotr_k84 napisał:
    Cena 20zł - 97zł


    A najśmieszniejsze jest to, że na allegro już chodzą po 84 zł :)
  • Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 11 miesięcy temu #4893

    riko_2 napisał:
    Piotrze ale Ty masz sentyment do tego Sandomierza :D


    Mi osobiście Kazimierz też się podoba.



    Bo to moje miasto:):)

    ....Tajniak a e-num....na swojej stronie wciska po 109zł, niezły rozrzut:)
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 11 miesięcy temu #4897

    Przy Sokole stałem z żoną i córką pod bankiem w kolejce oczywiście bezskutecznie. Ci przedemną ( takie młode łebki licealiści lub coś z tej grupy wiekowej ) wchodzili i wychodzili ze swojej zbitej kolejeczki . Za mną stał facet z wyglądu widać że się mu nie przelewa z dobrobytu . I ten facet jakiejś przechodzącej paniusi która akurat bąkneła właśnie spekulanci - odpowiedział tak ( cytuję dokładnie ) \&quot; a co ci damulko kur.. przeszkadza że chę kupic tą gównianą monetę .
    Pytanie mam takie : odpowiedz mi kto to jest spekulant i proszę podaj przykłady z innych gałęzi naszej gospodarki . Przyznam szczerze że bardzo bym chciał poznać pojęcie spekulant w XXIw. w naszym kraju . Jak takich spekulantów odróżnić w gospodarce wolnorynkowej ? . Czasy komuny przeżyłem więc wtedy ze spekulantami się po prostu żyło . a jak dzisiaj należy rozumieć to pojęcie ?
  • Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 11 miesięcy temu #4905

    Przy tej monecie bez obawe spekulacji nie będzie, ale może wyjasnie jak ja rozumiem to pojecie, bo niejednokrotnie się nim posługuję.

    Otoż spekulacja w numizmatyce to szereg CELOWYCH działań majacych na celu drastyczny wpływ na cenę danej monety czy serii monet. Powoduje to szybki wzrost ceny numizmatu, znacznie pzrekraczający jej obecną wartośc rynkową. Tworzy się sławna bańka spekulacyjna, która szybko rośnie, rośnie i jeszcze szybciej spada. Wtedy dochodzi do masowej sprzedaży monet w strachu przed jeszcze większymi spadkami. W konsekwencji cena monet często spada poniżej ceny sprzed spekulacji.

    Spekulantem jest osoba, ktora CELOWO próbuje doprowadzic do wyżej opisanej sytuacji. Nie chce abyśmy jednka popadali w sprajnośc i każdego kto napisze \&quot;piękna moneta warta kupna, bo jej cena wzrośnie\&quot; traktowali jako spekulanta. Słowa spekulanta bardzo łatwo odórżnic od zwykłych pochwał monety. Spekulant będzie ciągne zachwalał pod niebiosa i wymyślal coraz to nowe historie, aby tylko zwrócic uwagę na daną blachę. Była taka sytuacja z Fahem (romek222), na jendmy z forów naskakiwano na niego gdyż pisał głównie w temacie o monetach wschodnich. Przczepiono mu łatkę skepulanta, co dla mnie jest wierutną bzdrua. Chłopak zna jeżyki wschodnie, dzielił się informacjami (także dla nas tłumczył plany Ukrainy i Nadddniestrza), a tu tak go potraktowano.

    Także prosze nie traktujmy każdej dobrej opini o monecie jako spekulacji bo popadniemy w jakas fobię, że każdy będzie się bał cokolwiek napisac.


    ps. Jako ciekawostkę podam, że spekulacje były już od dawien dawna, jedną z najgłośniejszych są spekulacje w Holandii w 17 wieku, kiedy to tak napędzono rynek, że za jendą cebulke rzadkiej odmiany tulipana można było kupic kamienice w Amsterdamie. To Ci spekulacja.


    Ok ale trochę sie rozpisałem, więc wróce do tematu. Na monety K. Dolny jak wiemy były zapisy. NBP miał sprzedawac monety tylko dla zapisanych osób. Wybił ile wybił i wiem, ze duża częsc osób, które złozył pisemną deklarację nie dopełni jej i nie odbierze moent. Ciekawe czy NBP będzie z tego wyciągac konsekwencje (nie sądze aby im się chciało w to bawic), czy mozę zleje te zapisy i bedzie bez zapisó sprzedawac jak leci.....a te zapisy były tylko dla nich jako rozeznanie.
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 11 miesięcy temu #5025

    podali oficjalnie wizerunki...
  • Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 11 miesięcy temu #5027

    NO właśnie widziałem, także nieoficjalne stały się oficjalnymi:)
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 11 miesięcy temu #5223

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 11 miesięcy temu #5626

    Zapisałem się na tą monetę (chyba jak każdy z nas) ale myślałem że my czyli zapisani chociaż wcześniej ją dostaniemy lub coś ? Więc nie czekając kiedy mam ją odebrać kupiłem sobie w banku (mogłem taniej na Allegro) a teraz przyszedł mail żebym się umówił z nimi gdzie mam odebrać monetę :) przecież ja jej już nie chcę-bo mam ! I co teraz ? mogą mnie zmusić do kupna ?
  • Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 11 miesięcy temu #5630

    No nie każdy, bynajmniej ja sie nie zapisalem i nie mialem takiego zamiaru. Czy moga CIę zmusic? hm dwóch miskow komorników do Ciebie raczej nie przyśla, ta karta zapisów t nie była wiążąca transakcja, nie miała charakteru umowy.
  • Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 10 miesięcy temu #6019

    Nawet nie wiedziałem, że promocja monet Kazimierz DOlny odbyła się z taką pompą:).
    www.nbportal.pl/pl/np/numizmatyka/aktual...z-dolny-w-kazimierzu
    • andrzejj
    • andrzejj

    Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 10 miesięcy temu #6036

    No ładnie naganiania na kopno monet...
  • Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 9 miesięcy temu #6475

    Ale to i tak chyba te monecie nic nie pomoże, jest to kolejna porażka naałdowa 2008 roku. cena jest i długo będzie poniżej emisyjnej, ale to i dobre bo dzięki temu wiele osób będzie sobie moglo na nia pozwoli i będzie to moze dla wielu począte przygody numizmatycznej.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Karzimierz dolny 15 lat, 4 miesięcy temu #8939

    To była piąta emisja w jakiej wziąłem udział i nawet nie wiedziałem, że trzeba się było zapisywać. Monety dostałem normalnie, bez zapisów. Nie było kłopotów.
    Wygląd mi się podoba, ale też nie do końca mogę ocenić, bo nie byłem w Kazimierzu, a myślę, że wygląd monety trzeba porównać z klimatem miasta.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.35 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information