Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198

    • Offline
    • Oklaski: -3

    Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez Niczek. #19385

    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 9 miesięcy temu #19386

    ladna moneta jak wiekszosc ostatnio wyemitowanych przez
    NBP szkoda tylko ze cala reszta zniecheca do ich kolekcjonowania
    czytaj CENA , system dystrybucji , nadmiar emisji albo jak to ktos kiedys trafnie okreslil sraczka emisyjna ...

    to kolejna moneta upamietniajaca solidarnosc srednio mamy jakas
    co 5 lat a ostatnimi laty nawet czesciej i nie wiem czy nie rozdrabniamy legendy na drobne ?
    • Offline
    • Oklaski: 26

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 9 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez ludojad. #19387

    obecne bicie monet kolekcjonerskich to nic innego jak "komerka" jest to produkt mający na celu wyciągnąć pieniążki z kieszeni klienta, nakłady nbp wynoszą tyle co tuvalu, liberii, wysp cooka, itp, itd razem wziętych i upamiętniają jeszcze większe bzdety typu 36, 5 rocznica czegoś tam... jest to taki sam produkt jak lady gaga
    samo wypuszczenie jednego nakładu gn wyciąga z obiegu około 2 000 000 zł, nbp nie bije srebrnych monet bulionowych bo po co kolekcjonerskie są lżejsze z gorszego stopu (jeden nakład to około 210 kg srebra oszczędności na stopie + 220 kg na różnicy wagi- 20 zł nakład 100 000) i dostają za nie więcej niż otrzymali by za monetę bulionową
    obecnie obserwuję przerzucenie zainteresowania "kolekcjonerów" III RP na monety międzywojnia- bo skoro nie mogą zapłacić 3 000 zł za szlak bursztynowy wydadzą go na piłsudskiego w trumience NGC.... i tylko im żal pewnie ... że traugutt nie ma oczków z cyrkoni, sobieski nie jest oksydowany i nie ma bursztynu... a na piłsudskim nie ma tampodruku z kasztanką... :P
    ps. a co do tych 10 zł to przypomina mi XXX LAT PRL
    • Offline
    • Oklaski: 10

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu #19396

    30 złotych. Kolejny dziki nominał, fajnie. W Sylwestra wypuszczą 3,14 zł bity w Nordic Goldzie z efektem kątowym i elipsoidalnym kształcie z tampondrukiem z okazji rocznicy obliczenia wartości liczby PI z dokładnością do 2699999990000 miejsc po przecinku.
    Zresztą nie kupuję tego co się nie przejmuję :)
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu #19398

    W styczniu wyemitują zapewne 23 zł na cześć podniesienia VAT-u do 23% ;)
    • Offline
    • Oklaski: 26

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez ludojad. #19401

    :silly: :lol: :silly: dobre !!!
    jak się bawić to się bawić ...
    ja słyszałem że w związku z ogromnym zainteresowaniem komercjonerów produktami nbp pan belonini we współpracy z kołem szwajcarskich gospodyń wiejskich postanowił wypuścić na dniach limitowaną serię scyzoryków szwajcarskich o nominale 7 ostrzy ;)

    ps. chodziło mi o osobę która doprowadziła do obecnej sytuacji, ale nie należy źle mówić o zmarłych, stąd zmodyfikowałem swoją wypowiedź, dzięki borsuk za zwrócenie uwagi
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu #19403

    Raczej Pan Belka, bo Pan Skrzypek zginął w Smoleńsku.
    Za tę wiadomość podziękował(a): Eug_Kos
    • Offline
    • Oklaski: 26

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez ludojad. #19417

    he he he ...
    nie dużo się pomyliłem wprawdzie nie nasza mennica i nie scyzoryk ale ...

    allegro.pl/item1176356214_super_hit_na_m...a_500_rockmenow.html
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez borsuk1977. #19420

    Jeśli uważasz, że oni są oryginalni to muszę Cię zmartwić bo takie "monety" już powstały w 2004 roku w Somalii: www.blackmountaincoins.com/c/BMC/GUITAR-COINS.html
    • Offline
    • Oklaski: 26

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez ludojad. #19421

    wiem motorki też widziałem chodzi mi o przeniesienie się tych koszmarków na rodzimy rynek :laugh: a z oryginalnością ma to tyle wspólnego co co założenie gaci na głowę jak się uczyć to od najlepszych ;)
    ps. poza tym borsuk musisz chyba sam przyznać że wizerunek orła w koronie na czymś takim budzi mieszane uczucia
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu #19422

    kto widział to:
    www.katalogmonet.pl/Ciekawostki/Czy-to-j...ustowe-medaliki.html

    niczemu się już nie zdziwi.
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu #19432

    komercja jak pod Giewontem ;)
    • Offline
    • Oklaski: 9

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu #19433

    Apropo 10 z tematu moneta bardzo ladna.

    A co do linka ktory zaprezentowal bartek to sa tam monety glownie z Ameryki ktore sa poprostu oblesne. Ale co do monet Polskich produkowanych przez NBP mysle ze nie jest zle. Potrzeba tez troche odmiany bo nasze kolekcje bylyby nudne. Oczywiscie sa przegiete wyjatki ale ogolnie ja produkcje polska oceniam na +.

    Pozdrawiam.
    • Offline
    • Oklaski: 119
    Nemo est mortalium, qui sapiat omnibus horis
    TPZN nr 46
    forum.tpzn.pl/index.php

    O: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu #19436

    Tego potworka z wulkanem to sam nawet posiadam...
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu #19466

    Ogólnie moneta ładna i pewnie dołącze ją do zbioru,bo gn odpuszczam jak dla mnie te puzle są brzydkie. Jeżeli chodzi o inne monety to australijskie wyglądją tak jakby je ktoś kalkomanią obkleił.
    • Offline
    • Oklaski: -58

    Odp: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu #19475

    Ech to tak już jest d ale fajne zmiany monetka tez fajna :) pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu #19611

    A jak Wam się podoba to co zostało z Sierpnia 1980 ...? .
    Otóż taki to Sierpień jak i ta niby moneta go upamiętniająca .
    Reasumując : NBP emitując monety robi z ludzi idiotów tak już od około 3 lat , ta moneta w koleżeńskim monopolistycznym tworze jakim jest fundacja Kolekcjoner ( monopolistyczna instytucja chyba wzięta żywcem z czasów PRLu i ówczesnych Pegeerów ) nie mająca nic wspólnego z kolekcjonerstwem. Dość powiedzieć, że właśnie od tej monety gdzie uwolniono ceny maksymalne ja oraa moi znajomi ( grupa liczyła 26 osób z których większość odbierała po 2szt monet srebrnych ) ... postanowiliśmy zaprzestać dalszego zbierania tych monet .
    A najbardziej wkurzył nas artykuł z Gazety Wyborczej , gdzie opisano cały ten proceder tworzenia monopolistycznego Kolekcjonera ...
    wyborcza.biz/biznes/1,101562,8184972,Fun...onetach__pensje.html
    • Offline
    • Oklaski: 151
    Numizmatyka uczy czytac znaki czasu.

    Odp: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu #19614

    popieram i przylanczam sie do mysli.
    • Offline
    • Oklaski: 107
    Pozdrawiam,
    Lynx

    Odp: Jak wam sie podoba 10 złotych Polski sierpień 198 13 lat, 8 miesięcy temu Ostatnio zmieniany: przez lynx. #19615

    Talary, cóż, o dwa lata za późno... Mnie to już nawet nie za bardzo chce się wchodzić na stronę z tegorocznymi lustrzankami. NBP postanowił kolekcjonerów co nieco wyedukować ekonomicznie ;) i chyba mu się to udało :woohoo:
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.42 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information