Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 65.rocznica powstania w getcie warszawskim

    • Offline
    • Oklaski: 0

    65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2230

    Nakład 145szt. BRAWO!! brawo i jeszcze raz brawo. To pozmniejszane nakłady heh
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2249

    szczeke zbieram z podlogi....
    • Offline
    • Oklaski: 6

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2250

    Dobrze ,że miałeś szczękę, moja wypadła przed Sybirakami.
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2251

    Ja też myslem ze to jakas pomyłka,ze patrze na sredince czy co,ale to szokujaca prawda,nakład jeszcze wiekszy,ehh NBP zabija Polską numizatyke :(<br><br>Edytowany przez: warszawa24, w: 2008/03/28 12:22
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2252

    i tak do konca roku!!! Sokół w tym roku ma najmniejsza emisje i bedzie mial! wiec jak nie patrzec Sokol jest inwestycja 2008 roku (jesli ktos dorwal po emisyjnej ) bauaahhaahahah
  • Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2259

    145.000 to już totalna porażka, jakby miały większą średnicę to bym uzywał jako podstawki pod piwko, przyjamnije można zaszpanowac, zę sie ma cenną podstawkę pod browarek.

    Niestety tak będzie epwnie do samego końca 2008, cho ktos przebąkiwał, ze przecieki z NBP mówią o tym, że od Herbeta bedzie mniej monet. .....ta pewnie obniżą do 120.000:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2261

    Jestem tego samego zdania, w tym roku nie możemy liczyć na powrót do nakładów z 2007.
    A jeśli nawet ktoś mówi , że będzie mniej to... hmm jest to pojęcie względne. Bo jeśli mniej od getta to co 120 tyś, a jak od marca to pewnie 110 tyś.
    Tak czy siak i tak tego będzie dużo
    Ja osobiście czekam już na rok 2009 i na przypuszczalne nakłady.
    A z tego roku to życzę sobie żeby chociaż ładne były te monety :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2263

    ludzie !!!
    nie martwcie się, te 145 tys. to nie jest jeszcze tak dużo ...

    przeczytajcie sobie ten fragment listu dotyczącego odpowiedzi NBP na duże nakłady monet:

    zaznaczam, że pozwoliłem sobie go skopiować od człowieka o nicku Ziemniok i mam nadzieję że nie będzie miał za złe jak dowie sie o tym szersze grono ludzi.

    \&quot;Przywołane przez Pana przykłady monet białoruskich czy ukraińskich nie są właściwym materiałem porównawczym przy ocenianiu wielkości nakładów, gdyż rynki numizmatyczne w tych państwach są w początkowym etapie rozwoju, podobnie jak był polski rynek kolekcjonerski we wspomnianym okresie przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych.

    Porównując wielkości nakładów monet kolekcjonerskich emitowanych przez NBP, pragniemy Pana ponadto poinformować, że - dla przykładu - Niemcy, państwo o uznanej pozycji na światowym rynku numizmatycznym, emituje srebrne monety kolekcjonerskie bite stemplem lustrzanym w ilościach rzędu 450 tys. szt. Podobna praktyka od dawna występuje również w wielu innych państwach mających duże tradycje kolekcjonerskie, jak na przykład Austria czy Szwajcaria.

    W celu lepszej oceny wielkości nakładów srebrnych monet kolekcjonerskich w cytowanych państwach poniżej podajemy uśrednione wielkości nakładów w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców:

    Niemcy - 4,87 szt.

    Austria - 6,11 szt.

    Polska - 2,08 szt. (2005 r.) - 1,68 szt. (2006 r.) - 1,48 szt. (2007 r.)

    Białoruś - 0,19 szt.

    Ukraina - 0,22 szt.

    Sposób ustalania przez NBP wielkości nakładu nie odbywa się według reguł, ale jest bieżąco dostosowywany do popytu i z tego właśnie względu wielkości nakładów w planie emisji na 2007 rok zostały zmniejszone, stosownie do zmniejszonych zamówień firm numizmatycznych.\&quot;

    pozdrawiam
  • Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2264

    NO to idąc rozumowaniem tego Pana z NBP, któy napisal te wypociny, jeśli na 2009 będzie dajmy na to (nierealne 10.000 zamówień to tyle tez wybiją??? Nie sądze.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2268

    witam!
    co tu pisac!? ten list to mozna sobie o tylek wytrzec! trzeba byc naiwniakiem i wierzyc w to ze NBP zmniejszy naklady (ja bylem i wierzylem ale...-to swoja droga;przyznaje sie bez bicia) te wypociny to typowa polska polityka ktora jest nie dojzala jeszcze w tym kraju! co z tego ze tam jakis Pan z posadka pisze list! jest takie powiedzenie: \&quot;gdzie 2 polakow tam 3 partie\&quot; ONI WIDZA W TYM ZYSK!!

    a co do nakladow! niecy przynajmniej te monety maja wyglad! jak jush sie nachapia tymi nakladami niech przynajmniej na marketing postawia przynajmniej polepsza wizerunek polskiej numizmatyki ktory i tak jush zniszczyli!

    koniec ;D<br><br>Edytowany przez: tomas_bak, w: 2008/03/29 07:39
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2270

    wiec bojkot monet !!!!! zadne listy zadne prosby nie kupujcie monet a wroci normalnosc pozdrawiam
  • Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2273

    Skargi, wnioski i listy kierowane do NBP
    Kierowane do Narodowego Banku Polskiego skargi i wnioski - stosownie do obowiązujących przepisów - nie będą rozpatrywane, jeżeli nie będą zawierały imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego skargę lub wniosek.

    e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

    DLa zainteresowanych podaję maila, na którego można pisac swoje odczucia odnośnie emisji monet. W kupie siła:):):)
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2277

    witam...
    ostatnio w naszym kraju panuje moda na strajki, protesty. ludzie zadaja podniesienia plac polepszenia warunkow pracy. proponuje zeby przy emisji \&quot;getta\&quot; tez zaznaczyc swa obecnosc i zaskandowac swoje niezadowolenie. moze nie blokada nbp-ow ani strajk glodowy...ale wezmy przyklad z naszych olimpijczykow... przy emisji \&quot;getta\&quot; jesli juz ktos sie zdecyduje stac w \&quot;kolejce\&quot; NIECH PRZYWIAZE CZARNA WSTAZKE DO REKAWA NA ZNAK PROTESTU. Może nie osiagnie to jakiegos efektu ale w jakies sposób zaznaczy nasze niezadowolenie.

    piszcie swoje pomysły i sugestie...
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2278

    Dobry ten pomysl z strajkiem :).
    Moze by tak dnia emisji getta zaprotestwoac tak,by nik nie kupil 1dnia tejze monety?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2281

    tez jestem za strajkiem ale popatrz na to z innej strony! myslisz ze emeryci i rencisci ktorzy i tak w tym kraju tworza wiekszosc spoleczenstwa bedzie strajkowac?Oni nawet nie wiedza ze istnieje cos takiego jak forum w internecie! a powiem ci cos lepsiejszego! pracuje w pko bp sa i i czasami widze jak emeryci, rencisci i matki z dziecmi przychodza i pytaja sie czy sa monety kolekcjonerskie bo to teraz taki zysk!mozna fortune zarobic! Jak to slysze mam ochote podejsc i stuknac w ten pusty...!pomysl! wg mnie jest to nierealne! owszem znajdzie sie wiekszosc osobo ktore nie pojdzie ale reszta tych co stanowi wiekszosc w tym kraju bedzie stalo bo sa niedoinformowani! oni nawet nie wiedza ze jest cos takiego jak emisja monet i jak sie im tlumaczy ze monety zalegaja w nbp to oni sie zapieraja mowiac ze nie ma! wszytsko zostalo wykupione...!itp itd!

    tragedia!
  • Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2282

    ja myślę, ze najsktuteczniejsza formą jest \&quot;strajk mailowy\&quot; tzn pisanie na wyżej podany adres skrag i listów z zapytaniem dlaczego takie nakałdy, czy nie bawiają się załamania rynku, czy nie rozumieją, zę to przestają byc monety kolekcjonerkie. jak dostaną pareset takich maili i zapcha się im skrzynke to moze zrozumieja, w końcu ten mail po to jest aby pisac listy.

    podaję jeszcze raz
    -------------------------
    Skargi, wnioski i listy kierowane do NBP

    Kierowane do Narodowego Banku Polskiego skargi i wnioski - stosownie do obowiązujących przepisów - nie będą rozpatrywane, jeżeli nie będą zawierały imienia i nazwiska (nazwy) oraz adresu wnoszącego skargę lub wniosek.

    e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
    --------------------------
    jeśli poczta pantoflową rozpropoguhemy to, to odniesiemy sukces. uwaga 1.04 wszyscy wysyłamy maila na wyżej podany adres: jeśli jednego dnia przyjdzie znaczna ilośc listów to wtedy osniesie to sukces. A więc do 1.04 tj do wtorku niech każdy przygotuje sobie maila (tylko każdy sam, zęby nie były to kopie) podpisuje swoim imieniem i nazwiskiem, bez obaw i wysyła na maila podanego wyżej. Do tego czasu rozpropagujcie to po swoich znajomych zajmujących sie monetami.<br><br>Edytowany przez: piotr_k84, w: 2008/03/29 19:56
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2285

    myslalem juz i o tej formie i calkowicie popieram pomysl upychania maili w w/w skrzyneczce...:) a w odpowiedzi na stwierdzenie z emerytami to mozna im wreczyc taka wstarzeczke i wytlumaczyc o co chodzi... nie chodzi nawet o to by zaprzestali ich kupowac ale o to by zwrocic uwage ze to co kupuja traci na wartości kolekcjonerskiej i staje się tylko ladnym MEDALEM dzieki któremu nabija się kieszenie tych z gory...

    STWORZMY &amp;#8222;FORUM KOLEJKOWE&amp;#8221;

    Niech wszyscy wiedza co się dzieje z tym pieknym &amp;#8222;sportem&amp;#8221;!!!!!!!!!!!!!!!!

    pozdro dla protestujacych:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2288

    u mnie Macie rację .. popieram :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2328

    mi sie wydaje ze najlepiej to napisac do jakiejs gazety codzinnej np Wyborcza... Fakt ;]i przedstawic to tak zeby zabrzmialo, ze to material na super artykul np: \&quot;Jak NBP niszczy numizmatyków\&quot; lub cos w tym stylu tyle ze bardziej medialnie czyli mocno zaatakowac NBP mysle ze Fakt bedzie dobry ;] Jak jakas gazeta sie na to zapali to moze to ladnie rozdmuchac i NBP bedzie sie musialo tlumaczy ;]
  • Odp:65.rocznica powstania w getcie warszawskim 16 lat, 1 miesiąc temu #2333

    NO a jak wam się podobają wizerunki??? Myślałem,z ę zrobia oksydowaną 20zł, ale generalnie łądne są nawet monetki
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.32 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information