Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: NOWA MONETA!!!! - 180 lat Bankowości centralnej

    • Offline
    • Oklaski: 1

    NOWA MONETA!!!! - 180 lat Bankowości centralnej 16 lat, 1 miesiąc temu #2295

    Co byscie powiedzieli na zgloszenie projektu na monete \"kolekcjonerska\" pod nazwa:

    2008 - UPADEK POLSKIEJ NUMIZMATYKI

    :)<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/04/05 23:12
  • Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat, 1 miesiąc temu #2297

    Hehe dobre, albo na monecie 180-lecie bankowości polskiej zrobic wizerunek kolejki za barierkami pod NBP:).
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat temu #2418

    doskonały pomysł! A na rancie napis:

    Semper avarus eget

    [Skąpiec zawsze cierpi niedostatek]

    :D
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat temu #2420

    Pomysł Piotra jak najbardziej jest trafny. Trzeba NPB podsunąć taką propozycję &lt;lol&gt;
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat temu #2422

    ja proponuje wizerynek robotnika ktory kladzie kafelki z monet z 2008r i w dali szyld nbp! :D<br><br>Edytowany przez: tomas_bak, w: 2008/04/05 12:49
  • Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat temu #2427

    Ciekawe ile tej monety wybiją, startują z pułapu 90.000 to już dużo.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat temu #2430

    swietny pomysl ja jestem za
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat temu #2432

    Piotr_k84 napisał:
    Ciekawe ile tej monety wybiją, startują z pułapu 90.000 to już dużo.


    Pomijając nakład - a rzeczywiście 90 tys. to największa ilość \&quot;jako premiera\&quot; w planie emisyjnym. Zatem strach się bać czym NBP może nas zaskoczyć. Na pewno nakład odstraszy i kolekcjonerów i inwestorów.
    Gorzej z wizerunkiem - nie potrafię wyobrazić sobie jaki wizerunek można nadać takiej monecie. Jeżeli przy łatwych tematach projektanci monet nie wykazuję się (patrz sokół, sybiracy) czego można oczekiwać po trudnym temacie...
    Kiepsko to widzę :(
  • Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat temu #2436

    Czyżby analogia do eurówek z luksemburga????




    W odpowiedzi na stwierdzenie sapownika z innego postu dotyczącego tej monety i ogólnie całego tego zamieszania.
    NBP po prostu robi jedno mówi \&quot; chcieliście moent,to teraz macie i wykupujcie te abonamenty z monetami, któe dokładamy, bo i tak wiemy, ze większośc z was musi wykupic wszystkie emisje\&quot;.
    To próba utarcia nosa spekulantom, bardzo skuteczan jak widac próba.<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/04/05 23:15
    Załączniki:
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:NOWA MONETA!!!! - 180 lat Bankowości centralnej 16 lat temu #2549

    dobry pomysl a jak tak dalej pojdzie do dokladania nowych monet to ja nie wiem co bedzie z polską numizmatyką,:-()no i ciekawe tematy nam umykaja
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat temu #2554

    proponuję wykres jak cena monety spada ponieżej nominalnej...
    Ale pomyślełem sobie, że nie jest tak źle.
    Mamy zdolnych projektantów, nasze monety są naprawdę niebrzydkie w porównaniu z innymi europejskimi wydawnictwami. Kiedy pojawią się polskie Euro kolekcjonerskie to juz nie będziemy tak narzekać...
    taka moja nadzieja na odrodzenie się polskiej numizmatyki.
    ps. Wychodzi na to, że będziemy mieć nominał 3 Euro...
  • Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat temu #2560

    Jak zostawią takie nakałdy to o żadnym odrodzeniu nie będzie mowy, a skąd przypuszczenia że 3 rueo? Ja stawiałbym na 1,5 euro, bo to popularny moninał kolekcjonerski
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat temu #2570

    wydawało mi się, że w innych krajach, któe przyjmowały euro przeliczano nominał po kursie euro. nasze 10,- to mniej więcej będzie 3 Euro, ale może coś pochrzaniłem
  • Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat temu #2592

    Byc może tak jest, nie wiem jak to było w innych krajach, doczytam o tym.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:NOWA MONETA!!!! 16 lat temu #2683

    Piotr_k84 napisał:
    Czyżby analogia do eurówek z luksemburga????




    No nie - Piotr dzięki za pomysł - może warto go pchnąć do NBP:).

    A swoją drogą chyba rzeczywiście potrzebny będzie cud nocy świetojańskiej aby pozbyć się tej monety z skarbców bankowych i sklepowych. No chyba, że nakład (90 tys) okaże się najmniejszy w roku 2008...
    Ale takiego cudu nie oczekuję:)))
  • Odp:NOWA MONETA!!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4174

    Nowa moneta w planie na rok 2008 nie ma zbyt wielu zwolenników.:


    89,99zł/ sztukę, ani jedna nie sprzedała się
    www.allegro.pl/item337622566_180_lat_ban...sce_nbp_chrumek.html

    74,99zł/ sztukę, ani jedna nie sprzedana.
    www.allegro.pl/item350375549_180_lat_ban...sce_nbp_chrumek.html
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:NOWA MONETA!!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4476

    Dlatego NBP porozsyłało firmom informację o emisji tej monety z deklaracją ilości zamówień do końca maja .
    Ja to nazywam wabikiem - a ile spłynie zamówień (o ile wogóle spłyną , to myślę ze góra na kilka tysięcy sztuk ), NBP podejmie decyzjęo wielkościach emisji . Możecie mi wierzyćlub nie - ta moneta jest zwylym badaneim rynku ilu frajerów - czytaj biznesmenów da się nabrać na emisję z góry załozoną przecież na straty przy ewentualnej sprzedaży .
  • Odp:NOWA MONETA!!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4477

    NO ale ciekawy jestem czy nawet przy jak piszesz ewentualnych kilku tysiącach zamówień wybiją dajmy na to blachę w nakałdzie 40-50 tys. czy mimo braku zainteresowania będą utrzymywac poziom 100.000 sztuk .
    Ja myślę, ze badanie rynku to oni sobie robią od pewnego czasu widząc co się dzieje z monetami i tym jak zlegają w bankach i nikt się nimi nie interesuje
    • Eothain
    • Eothain

    O:Odp:NOWA MONETA!!!! 15 lat, 1 miesiąc temu #9870

    I co powiecie na wizerunki? Narazie w dość małym formacie. Ciekawie prezentuje się 2 zł z monetami jakie były w Polsce. I chyba ta moneta najbardziej mi się podoba. Choć sreberko tez może być ciekawe.

    A co Wy sądzcie?
    • Offline
    • Oklaski: 6

    O:Odp:NOWA MONETA!!!! 15 lat, 1 miesiąc temu #9871

    Srebro można trochę powiększyć i prezentuje się wg.mnie całkiem dobrze .Jeżeli chodzi o 2 zł też mi się podoba.Co do złota się nie wypowiadam , bo nie kupię ( jak mnie nie stać to wolę być obojętny ).;)
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.39 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information