Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: 10 złotówki

    • Offline
    • Oklaski: 0

    10 złotówki 16 lat, 5 miesięcy temu #24

    Ja do tej pory zbierałem tylko stare monety i postanowiłem kolekcjonować również polskie 10 zł które można kupić w banku. I teraz mam pytanie : czy 10 zł kosztuje w banku 10 zł czy może koszty jej kupna są wyższe???
    • Offline
    • Oklaski: 2

    Odp:10 złotówki 16 lat, 5 miesięcy temu #25

    Niestety musze cię rozczarować, 10-cio złotówki w NBP w dzniu emisji kosztują od 45zł i wyżej, zależy to od monety. Przykładowo 5 grudznie w emisji będzie moneta za 101zł, tak że w ten hobi trzeba troche gotówki zainwestować.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:10 złotówki 16 lat, 5 miesięcy temu #26

    Potwierdzam wypowiedz Kolegi. Sytuacja, ze monety nie kosztuja 10 zl wynika z faktu ze sa to monety kolekcjonerskie których cena emisyjna jest zawsze wyzsza od nominalu. Jak chcesz kupowac po cenie nominalnej to możesz isc do nbp po 2 zlotowki ktore sa traktowane jak obiegowki.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:10 złotówki 16 lat, 5 miesięcy temu #27

    No a jeśli w moim mieście nie ma NBP , to gdzie indziej można kupić takie monety???
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:10 złotówki 16 lat, 5 miesięcy temu #28

    Jeśli mówisz o 2 z to przejdź się po bankach które często dostają monety. U mnie w rodzinnym mieście w Rawie Mazowieckiej (meisteczko 20 000 mieszkańców) monety sa bez problemu dostepne w bank PKO BP. Oczywiście wszystko zalezy od popularności danej monety a sa tylko mniej interesujące - Arctowski, Żagań, Domeyko, Pszczyna, Nysa, Elbląg, Chełm, Legnica, Jarosław.

    Foka pewnie nawet nie dotarła do kas ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:10 złotówki 16 lat, 5 miesięcy temu #32

    No to ja czegoś nie rozumiem. Dlaczego np. moneta XVIII Mistrzostwa Świata w piłce nożnej NIEMCY 2006-m cena emisyjna to 61zł a na
    Allegro (2007-09-22) I 61
    Allegro (2007-08-31) I 58
    Allegro (2007-08-03) I 46
    Allegro (2007-07-24) I 45
    Allegro (2007-06-17) I 52
    Allegro (2007-05-16) I 43
    Allegro (2007-04-15) I 53
    Allegro (2007-03-25) I 52
    ceny są niższe niż emisyjna . Jaki interes ci ludzie mają sprzedając je taniej???
    • 1pawel
    • 1pawel

    Odp:10 złotówki 16 lat, 5 miesięcy temu #33

    nie maja zadnego interesu po prostu chca sie pozbyc monety ktora kupili po cenie emisyjnej ale nie chca jej trzymac bo nie rokuje wzrostow.
    • SET
    • SET

    Odp:10 złotówki 16 lat, 5 miesięcy temu #51

    kiedy kupujesz wieksza ilosc monet w nbp masz rabat 5%(kiedy kupisz 40sztuk danej monety), 10%,15% wiec pomniejsz cene emisyjna o ten rabat
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.26 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information