Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jak mam rozpoznać?

    • Offline
    • Oklaski: 1

    Jak mam rozpoznać? 16 lat, 1 miesiąc temu #2434

    Witam! Jestem tu nowy i potrzebuję pomocy. Odziedziczyłem po ojcu kolekcję monet. Niestety nie wiem jak określić ich wartość. Np.: Posiadam monetę 2 guldeny Wolne Miasto Gdańsk 1923 rok. Jak mam stwierdzić oryginalność? (Na Allegro sprzedają kopie...)
    Inna sprawa: Moneta 5zł z 1930 roku, ze sztandarem. Jak mam stwierdzić, czy posiadam egzemplarz srebrny? Przecież jej nie nadpiłuję :(
    Z góry dziękuję za pomoc.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Jak mam rozpoznać? 16 lat, 1 miesiąc temu #2435

    Taki sam problem mam co do Piłsudskiego z 1934 roku lub z 1938 roku. Nie wiem, czy to srebro, a różnica w cenie jest dość duża.
  • Odp:Jak mam rozpoznać? 16 lat, 1 miesiąc temu #2445

    CO do sztandaru to myśle, ze najprościej zważyc monetę i jeśli okaze się zgodna z waga katalogu to masz sreberko.
    Co do autentyczności to warto poradzic sie specjalisty, czasem kopie są tak dobrze wykonane, ze cieżko odróżnic od oryginału.
    Generalnie jesli jej stan jest zadziwiająco dobry i szczególny są bardzo dobrze widoczne to daje to warto nad oryginalnością się zastanowic
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Jak mam rozpoznać? 16 lat, 1 miesiąc temu #2447

    Dziękuję za poradę. Co do ekspertów to czy jest ktoś godny polecenia w Łodzi? Słyszałem, że niektórzy zaniżają wartość żeby tanio odkupić monety. Jakie są koszty takiej wyceny?
  • Odp:Jak mam rozpoznać? 16 lat, 1 miesiąc temu #2448

    Jesli sklep numizmatyczny się szanuje to nie bierze kasy za wycenę.
    W Łodzi nie wiem, ale w Warszawie polecam wszystkim WCN na HOżej, pracuja tam prawdziwi profesjonaliści i naprawde uczciwie wyceniaja i kupują monety.

    Zachęcam abyś zwrócicił się do Shivera albo Pana Jerzego (nick Monety) na forum e-numizmatyka.pl Wrzucisz zdjęcia i powinni Ci pomóc
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Jak mam rozpoznać? 16 lat, 1 miesiąc temu #2449

    Jeszcze raz dziękuję. Na razie muszę zrobić ładne zdjęcia... :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak mam rozpoznać? 16 lat, 1 miesiąc temu #2470

    Ja srebrną monetę rzucam płasko z niewielkiej odległosci na stół. Po dźwięku idzie poznać srebro, jest bardziej dźwięczne niż np. miedzionikiel.

    W Łodzi polecam sklep na ul. Piotkowskiej 50. Wchodzisz w bramę na podwórze przy antykwariacie Komiks. Sklep jest zaraz za przejściem po prawej stronie.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak mam rozpoznać? 16 lat, 1 miesiąc temu #2474

    a jak np sprawdzić czy to miedzionikiel czy aluminium itp monety ??? mozna prosic o wyjasnienie???
  • Odp:Jak mam rozpoznać? 16 lat, 1 miesiąc temu #2477

    moneta aluminiowa jest o wiele lżejsza od miedzioniklowej
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Jak mam rozpoznać? 16 lat, 1 miesiąc temu #2493

    Poszukuję specjalisty, który wypowiedziałby się na temat monety 2 guldeny 1923 rok. W rodzinie jest od lat 30-tych, to pewne. Czy już wtedy powstawały falsyfikaty?? Bo usłyszałem opinię (na podstawie zdjęcia), że to fals. Czy ktoś mi pomoże?
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak mam rozpoznać? 16 lat, 1 miesiąc temu #2495

    mozna jazwazyc i sprawdzic dokladnie stan tej monety jesli bedzie zadziwiająco bez ani jesnej rysce to wątpię w jej oryginalność
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak mam rozpoznać? 16 lat temu #2511

    Mendzio to że moneta nie ma rys to nie znaczy że nie jest orginalna. Ja naprzykład posiadam 4 dukaty austryjackie (mam je w profilu) i są w stanie idealnym a moneta jest w 100% orginalna. Na temat orginalności powinien wypowiedzieć się specjalista.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.23 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information