Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: nowa srebrna moneta z nalotem

    • Offline
    • Oklaski: 0

    nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #249

    jestem raczej początkującym kolekcjonerem, a tu już taka nieprzyjemna sytuacja. kupiłem nowe 4 monety w sklepie mennicy na Waliców, mimo ze drożej niż na allegro, ale chciałem mieć pewność, że są w idealnym stanie. jedna z nich (500 rocznica ur. Reja) wydała mi się dziwna - dopiero w dziennym świetle zobaczyłem, że fragmenty rantu i brzegi awersu są lekko zabrązowione, tak jakby zardzewiały,ale to przeciż srebro, a nie stal?? czy po kilku tygodniach od zakupu wymienią mi na nową?? bo chyba nie ma sensu jej wyjmować z kapsla i czyścić? poradźcie co robić.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #250

    Jeśli masz paragon to reklamuj!Pozdrawiam
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #252

    Moj gierymski tez ma takie naloty.Co to takiego?
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #261

    Patyna jest czymś naturalnym i nie należy jej niczym czyścić!!
    Nie wpływa także negatywnie na ocenę np w gradingu.
    Mam kilka starszych sreberek zupełnie brązowych i mają PR70!!
    Ładna patyna na monecie u znawców tematu jest nawet zaletą i może wpłynąć że moneta jest jeszcze więcej warta!!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #272

    no właśnie tego się... obawiałem??? teraz już oczywiście zupełnie nie wiem co robić... może kupię drugą monetę? :)
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #273

    Wiedzialem co to patyna,tytlko sadzilem ze ma inny kolor niz brazowy.Mam parae z inna taka jasna.Ta co my mamy(brazowa) to tez patyna.Nie wymieniaj,gdyz nadaje jej wartosci i { uroku(chyba):) }.Wiec zostaw ja sobie isie nie martw
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #280

    może się zdarzyć że moneta z mennicy wychodzi z nalotem - najlepiej taką monetę reklamować jak komuś się nie podoba - w końcu to jest moneta kolekcjonerska a jeśli jest to nowa emisja to powinna być idealna.

    Często taki nalot może powstać w mennicy bo z tego co wiem to mennica monety płucze po uderzeniu prasy.

    Co innego to patyna która pojawia się na monecie z czasem - mi się ona bardzo podoba.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #293

    Oczywiście nie ma potrzeby kupować drugiej bo ta z patyną jest jak najbardziej w porządku!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #370

    powiem wam ,że jescze siępoprzyglądałem tym monetom, i okazało się ze ten rej to jakiś pechowy..... awers i rewers są przekręcone jakies 5-10 stopni w stosunku do siebie. sprawdziłem czy to po prostu taka norma niska, ale inne monety które mam są idealnie równiutko wybite z obu stron..... co za lipa? a może znowu powiecie ze to doda wartości monencie???
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #373

    Tak,doda jej wartosci,gdyz jest to destrukt,zadko spotykany.Brawo!!
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #378

    to słowo na d nie brzmi zachęcająco, ale faktycznie, takie monety na allegro są drogie chyba
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #386

    brzmi zachęcająco, wierz mi - jest wielu ludzi co zbiera takie dziwadła - może i sam się tym zainteresujesz teraz :)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #422

    ten mój Rej to wcale nie jakiś oryginał..... ta z allego też jest tak przekręcona... zobaczcie na zdjęciach ,n a jednym prosto na drugim po skosie. moja identycznie...
    jak ktos ma prostą to rarytas!!

    www.allegro.pl/item291523876_10zl_2005_m...dealna_pr70_gcn.html
    • Lucjusz
    • Lucjusz

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #440

    Dzisiaj pakowałem sie do przeprowadzki. Odkryłem pokłady dóbr o których zapomniałem. Jest to 6 sztuk 30 rocznicy grudnia. Nie wiem skąd mam bo nigdy nie kupowałem tej monety albo nie pamiętam.
    Ale nie oto chodzi na każdej z monet są dość duże żółte plamy. Czy jest to może patyna? Niestety mój aparat nie ma makro i nie jestem wstanie umieścić zdjęć
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:nowa srebrna moneta z nalotem 16 lat, 4 miesięcy temu #451

    Najprawdopodobniej tak bo akurat na tej monecie dość często występuje znaczna patyna.
    Miałem kilka tych monet i większość była pokryta patyną może przez to że jest oksydowana.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.25 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information