Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dwuzłotówki Okolicznościowe

    • Offline
    • Oklaski: 0

    Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 4 miesięcy temu #258

    1. Od niedawna zbieram dwuzłotówki okolicznościowe. Mam ich narazie około 30 paru. Jak myslicie , czy lepiej kupić większą ilość nowszysch i tańszych monet czy mnijeszą ilość straszych i droższych?

    2. Mieszkam w Warszawie na Tarchominie ( Praga Północ ). Wiecie może czy są gdzieś w mojej okolicy jakieś sklepy numizmatyczne? Wiem że na ul. Żelaznej nie tak daleko jest jeden sklep i antykwariat. Ale moze coś blizej ponieważ niestety jestem jeszcze dzieckiem i rodzice mnie samej nie puszczą na Żelazną.

    Byłoby mi bardzo miło gdyby ktoś odpowiedział na moje pytania. Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam!
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 4 miesięcy temu #262

    witaj,moge sie mylic ale ja bym kupiel mniejstarszych niz wiecej nowych.Pozatym radzem abys zakupila sokoły ng,te napewno wzrosna.Pozdrwaiam i wesolych swiat
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 4 miesięcy temu #270

    Bardzo dziękuje! Tak zrobie! :) Także życze wesołych świąt!
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 4 miesięcy temu #281

    A słyszeliście o podwyżce nakładu sokoła? Ja nie jestem pewien czy to dobra inwestycja - zwykła bańka spekulacyjna.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #969

    bartek napisał:
    A słyszeliście o podwyżce nakładu sokoła? Ja nie jestem pewien czy to dobra inwestycja - zwykła bańka spekulacyjna.


    A jak to jest np. z Cieszynem 2zł NG, u mnie w oddziale NBP jest dostępny, czyżby nie zszedł od 2005 roku, czy dobili nowe monety?

    p.s. czy możliwe jest aby NBP po skończonej emisji monety dobijał po jakimś czasie kolejną ilość?
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #970

    niemożliwe, może im została bo nie ma zainteresowania a może znaleźli gdzieś worek w skarbcu
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #971

    Nie jest to nemożliwe ab NBP dobijało monety które już się wcześniej ukazały. Są to mnety których poprostu nikt nie kupił. Nakładmoże zostać zwiększony jedynie przed emisją.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1020

    N.B.P nie wybija monet tylko mennica
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1023

    ale robi to na wyraźne polecenie NBP, jeżeli chodzi o obiegówki - a 2 NG są monetami obiegowymi, tak jak i sreberka
  • Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1026

    mennica to firma jak każda inna, dostaje zamówienie od NBP na monety takie a takie i tłucze. Każdy z nas może złożyc zamówienie w mennicy, może nie ma monety, bo na to trzeba miec zgode NBO, ale na medale, zetony itd.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1036

    Nie wyraziłem się może jasno.
    To miał być skrót myślowy.
    Piotr_k84 napisał:
    mennica to firma jak każda inna

    W końcu nazywa się Mennica Polska S.A. ;)
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1040

    master napisał:
    ale robi to na wyraźne polecenie NBP, jeżeli chodzi o obiegówki - a 2 NG są monetami obiegowymi, tak jak i sreberka


    Ale chyba nie wyobrażasz sobie sytuacji, że np. teraz NBP zleca wybicie dodatkowego miliona sztuk Jeża bo to przecież obiegówka i można
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1041

    Fakt mój błąd to mennica wybija monety ale wszystkim kieruje NBP. A jeśli chodzi o dobijanie to gdyby dobito z milion egzemplarzy Jeża to nie byłaby już ta sama moneta co wcześniejsza ponieważ na rewersie byłaby inna data :D Więc potraktowano by ą jako inną monetę :D
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1046

    Robcio89 napisał:
    Fakt mój błąd to mennica wybija monety ale wszystkim kieruje NBP. A jeśli chodzi o dobijanie to gdyby dobito z milion egzemplarzy Jeża to nie byłaby już ta sama moneta co wcześniejsza ponieważ na rewersie byłaby inna data :D Więc potraktowano by ą jako inną monetę :D


    no właśnie... jeż 2008 i kolejny boom na reaktywowanego jeża... zarobek dla mennicy i NBP oraz dla handlarzy...
    reaktywowanie przez dobijanie z innym rokiem starych monet jest w ostateczności do przyjęcia... ale dobicie np teraz sokoła to... totalna porażka
  • Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1052

    sderrek napisał:
    Robcio89 napisał:
    Fakt mój błąd to mennica wybija monety ale wszystkim kieruje NBP. A jeśli chodzi o dobijanie to gdyby dobito z milion egzemplarzy Jeża to nie byłaby już ta sama moneta co wcześniejsza ponieważ na rewersie byłaby inna data :D Więc potraktowano by ą jako inną monetę :D


    no właśnie... jeż 2008 i kolejny boom na reaktywowanego jeża... zarobek dla mennicy i NBP oraz dla handlarzy...
    reaktywowanie przez dobijanie z innym rokiem starych monet jest w ostateczności do przyjęcia... ale dobicie np teraz sokoła to... totalna porażka


    Użyję może brzydkiego słowa, ale sądzę, ze gdyby teraz zaczeli reaktywowac monety starsze to rynek numizmatyczny \"ZESZMACIŁBY SIĘ\" totalnie. Ludzie na gwłt by wukupywali monety, ceny starszych spadłyby na łeb na szyję, a poza tym nei wiadomo by było czy np NBP nie dobijałby monet przy każdym wzroście ich cen na rynku numizmtycznym.
    Ale nie obraziłbym sie jakbym mógł dostac do kolekcji Z II A czy jeże, bo tego rocznika nie posiadam :)::)
    • zenwal
    • zenwal

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1071

    Myślę że lepiej zacząć od droższych.Ja zrobiłem ten błąd i skupowałem tanie, teraz brakuje mi dwóch monet-Katynia i Zygmunta Augusta najdrozszych.
    • zenwal
    • zenwal

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1072

    Myślę że lepiej zacząć od droższych.Ja zrobiłem ten błąd i skupowałem tanie, teraz brakuje mi dwóch monet-Katynia i Zygmunta Augusta najdrozszych.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1185

    Ja na razie zarzuciłem kolekcjonowanie. W ostatnich dwóch miesiącach podwoiłem swoją kolekcję i powiedziałem dość. Teraz poczekam do lata, zobaczę, jak się sytuacja na rynku rozwinie, mam nadzieję na jakieś szybkie załamanie. Skupie droższe monetki, których mi brakuje.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1186

    I am Ukraine. I am not speek polski, sorri.
    Do you speek rache?
    • warszawa_24
    • warszawa_24

    Odp:Dwuzłotówki Okolicznościowe 16 lat, 2 miesięcy temu #1187

    I can speak English,what help do you need for?<br><br>Edytowany przez: warszawa24, w: 2008/02/17 19:09
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.26 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information