Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jak (nie) zostac jeleniem!!!

  • Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #3567

    KOMENTUJESZ ARTYKUŁ pt\"JAK (NIE)ZOSTAC JELENIEM!!!

    www.katalogmonet.pl/monety_polskie/jak_nie_zostac_jeleniem.html

    Ja swoje powiedziałem już w artykule, teraz czekam na wasze wypowiedzi.
    Jeśli ktoś planuje napisac esej:), to proponuje wysyłac na mojego maila, jesli art. będzie w porządku to podobnie jak kilka dni temu umieszczę go na stronie głównej jako riposta do mojego art.

    krótsze wypowiedzi proponuje zamieszczac w tym watku.
    Tym samym rozpoczynamy nową swiecką tradycję:), któa ma na celu komentowanie zamieszczonym na naszej stronei i nie tylko artykułów.<br><br>Edytowany przez: Piotr_k84, w: 2008/05/12 19:12
  • Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #3640

    Wypowiadam wojnę pzredspzredaży, gdyż nie chcę dopuśic do powtórki z 2008 roku, keidy nakałdy będą niemalże jak monet obiegowych.

    Jeśli ktoś uważa tak samo jak ja niech mnie wesprze.
    Poniższy tekst będe wysyłał do osób, które licytują jaszczurkę zieloną aby uzmysłowic im, ze robią wiele złego.

    Nie chcę aby spekulacja wzięła góre i niszcyzłą prawdziwego ducha numizmatyki
    ----------------------------

    Witam serdecznie
    Bardzo niepokojący jest fakt, iż rozpoczęła się już na duża skalę przedsprzedaż monet, których emisja planowana jest na rok 2009. Nie dziwi mnie to jednak, gdyż sytuacja która miała miejsce kilka miesięcy temu z sokołem wędrownym powoduje, że chęć łatwego zarobku bierze górę nad wszystkim. Chciałbym jednak przestrzec, że jeśli skala przedsprzedaży jaszczurki będzie tak duża to NBP podniesie jej nakład grubo ponad 100.000 sztuk i będzie ją można bez problemów kupić w cenie emisyjnej przed samą emisją. Nie dopuśćmy do sytuacji w której nakłady będą takie jak w 2008 roku, bo taka moneta traci walor kolekcjonerski. Ci co sprzedają je teraz, żerują na naiwności ludzi. Za wpłacone przez Państwa pieniądze, sprzedający będą spokojnie przez kilka miesięcy mogli nimi obraca i mieć z tego bardzo duże zyski.

    Warto przeczytać ten artykuł pt &amp;#8222;Jak (nie)zostać JELENIEM!!!
    www.katalogmonet.pl/monety_polskie/jak_nie_zostac_jeleniem.html

    Dzięki temu chcemy po prostu ograniczyć maksymalnie przedsprzedaż i zapobiec niepotrzebnym spekulacjom i pompowaniu rynku.
    Pozdrawiam serdecznie
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #3901

    Już się \&quot;łosie uspokoiły\&quot; cena spadła za jaszczurkę do 94zł. czyli gdzieś w okolice ceny emisyjnej:
    www.allegro.pl/item365147796_20_zl_jaszc...der_2_ng_f_vat_.html
  • Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #3902

    Chmurek pewnie nas pzreklina, ale i tak ma po 90zł z każejs ztuki do obracania gotówka pzrez kilka miesięcy. Nie da się zarobic na 2008 roku, to trzeba ratowac firmę i zarabiac na wirtualnym towarze.
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #3903

    Najbardziej się będę śmiał, gdy NBP ogłosi cenę emisyjną Jaszczurki. Mamy jeszcze ponad pół roku, a już teraz widać, że ceny monet skutecznie gonią, pędzą wręcz za inflacją i kosztami kruszcu. Goście nasprzedają wirtualnego towaru po 120, a później za tyle samo przyjdzie im wykupić monety od NBP ;)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #3952

    na allegro już sprzedają woreczki 2 zł z jaszczurką hehe
  • Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4053

    na stronie widze, ze loguje się chmurek, któy sprzedaje jaszczurkę, pewnie nas przeklina:).
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4079

    Obserwowałem kilka aukcji z jaszczurka i cena coraz niższa więc może się uspokoją ze sprzedażą bo jak doliczą prowizję allegro to może się okazać w styczniu ze sprzedali ze stratą!
  • Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4088

    Nawet jakby sprzedawali teraz np po 90 zł/ sztukę czyli pewnie poniżejemisyjnej to i tak wyjdą na swoje z dużym plusem, bo CI co teraz sprzedają potem tymi pieniędzmi do emisji ostro obracają.
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4112

    dzesio4 napisał:
    Obserwowałem kilka aukcji z jaszczurka i cena coraz niższa więc może się uspokoją ze sprzedażą bo jak doliczą prowizję allegro to może się okazać w styczniu ze sprzedali ze stratą!


    Jak poobracają i zarobią to ok ale jak wydadzą i nie będzie w styczniu za co zapłacić w NBP to może się okazać że sie posypią negatywy
  • Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4116

    Byc moze w przypadku, drobnych sprzedawców, którzy pałają się monetami od kilklu tygodni moga się zachłysnąc i umoczyc, ale wielu z nich ( nie będę pisał nicków) to grubsze ryby, któe nie pierwszy raz maja takie kwoty do obracania. Oni sobie krzywdy nei zrobią:)
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4123

    Piotrek... nawet grube ryby mogą umoczyć i stać się chudymi rybkami ;))... ile to już grubych ryb umoczyło w tym roku... i nie tylko na monetach... są tacy co byli specami a miliony umoczyli...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4181

    Tylko te grube ryby już wiedzą gdzie są rafy i płycizny więc mają większe szanse na ich opłynięcie , a te małe rybki to ćwiczą na własnej skórze.
  • Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4184

    .... i się moga pzreliczyc bo same dołki pod soba kopią. Przedsprzedąz już teraz spowoduje to co było kilka meiisecy temu z sokołem, najpeirw radośc a potem płacz i zgrzytanie zębów.
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4231

    ostro obracają ? a niby w czym obracają ??? , w tych gównoblaszkach z tego roku które są 30-40% tańsze na Allegro względem ceny emisyjnej NBPu .
    Wolne żarty koego jeżeli ty to nazywasz biznesem .
    Ciekawe czy ktoś normalnie myślący chce chodzić do pracy , przez cały miesiąc urobićsię po pachy , po to aby przy wpłacie usłyszeć \&quot;tniemy wypłatę o 30-40% wzgledem tego co było .
    Zanim się zacznie pisać brednie nie znając od środka całość sprawy , to może lepiej walnąć jakiegoś browara i iść spać
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4234

    poczytaj negatywne komentarze na Allegro dla profesjonalisty numizmatyka AS_34 . A wogóle zauważ co sięz nim stało na Allegro , a także z pochodnymi jego nickami Gedania , arbiter , G_G_N .
    właśnie tak wygląda paskudna \&quot;przewózka\&quot; na fikcyjnej sprzedaży SOKOŁA 20zł Ag .
    Zerknij na negatywne komentarze użytkownika accadia jakie dostał i jak sie usprawiedliwia do nega ile to wtopił na Sokołach w tej właśnie firmie .
    Ciekawe natomiast jest , że ta firma dalej jest na tej stronie / sklepy numizmatyczne
    brrrrrrrr uchowaj panie Boże wszystkich kupujących aby mieli do czynienia z prezesem tej firmy !!!!!
  • Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4239

    Wiesz są i takie przypadki jakie opisałeś, ale jest tez wiele takich gdzie ludzie rozsądniej i bardziej profesjonalnie obracają kasą za monety sprzedane w pzredsprzedaży. A te przypadki, które podałeś....wiesz jak ktoś nie umie jeździc samochodem to za kółko nie powineien wsiadac i tak samo tutaj, jak ktoś z kasą się nie umie obchodzic to niech się za prowadzenie działalności nie bierze.

    Ja nie mówię wcale że obraca się gotówką ze spzredaży bierzących emisji.

    Weź jednak np przedsprzedaz jaszczurki. Niech teraz jakaś firma w przedspzredaży sprzeda dajmy na to 500 sztuk i weźmie teraz zaliczki po 50 zł za każdą. Daje nam to 25.000zł które może dowolnie lokowac i inwestowac do stycznia 2009.

    A myślisz, że dlaczego sklepy tak wcześnie sprzedają abonamnety po 90zł/ sztukę, bo to pieniądze słuzące do lokowania i inwestowania i obracając tymi pieniezmi zarobią więcej niż na monetach które obejmuje abonamnet, bo pewności nie mają czy pzrebitka będzie taka jak na sokole, czy musieliby sprzedawac po emisyjnej. A tak sprzedając je jako abonamnety, śpią spokojnie i ich konto rośnie.
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4292

    od 1991r. prowadzę dz.gospodarczą .Biorąc pod uwagę to co się wyrabia obecnie z monetami NBP (z nowymi emisjami ) , to chyba tylko pod groźbą zsyłki na Sybir bym zainwestował w ten pseudo biznes w obecnym czasie . Nie wyobrażam sobie sytuacji w której jako partner w biznesie nie wiem co może zrobić druga strona ( plan emisyjny monet to jak odwiedziny u wróżki ) .
    pozdrawiam
  • Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4296

    Ja również bym nie zainwestował w obecne emisje, ale pamiętasz zapewne ile set, a nawet tysięcy sybiraków, sokoła, schodziło w pzredsprzedaży w listopadzie i grudnoiu. Wtedy ceny te sięgały 250zł - w przypadku Sybiraków i 450zł- sokoła. Wtedy kto sprzedawał te monety??? Płotka, która stała pod NBP po 1-2 sztuki? Nie sprzedawały do osoby prowadzące działalnośc gospodarczą, któe miały podpisane umowy z NBP.
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Jak (nie) zostac jeleniem!!! 15 lat, 11 miesięcy temu #4386

    a czy nie warto by bylo zainwestowac teraz np w foke czy swistaka skoro tak ceny spadly; a w grudniu sprzedac ???
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.31 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information