Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup

Polecamy

skup monet
skup monet
Numizmatyka
Sklep numizmatyczny
Monety
monety skup
Witamy, Gościu
Użytkownik: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Zbigniew Herbert

  • Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #3610

    Jakie są wsze odczucia związane z monetami z wizerunkiem Z.Herberta?

    Nakłady oczywiście powalają to jasna sprawa.

    WIzerunki? 2złGN projekt totalna porażna, brakuje jakiegoś akcentu, który kojarzony jest z Herbertem (jak kaczka Gałczyńskiego).

    Za to 10 i 200zł sa ładne i udane. Tytuły wierszy, obraz........piękne
    • Eothain
    • Eothain

    Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #3612

    Niedawno na polskim przerabiialiśmy wiersz Herberta \"Nike, ktora się wacha\". Piękny wiersz tak samo jak dziesiątka i dwusetka. Ale ta dwójka ?!?! To jakby nie podpisać kto to- to większość ludzi nie wiedzialaby! Brakuje jakiegoś wypelnienia przestrzeni. Jak np. w gen. Sosabowskim. Jego popiersie i z tyłu samoloty, skoczkowie ze spadochronem- jest jakieś życie! Fakt, że to 10 zł. A tu wygląda jak tabliczka ze zdjęciem zmarłego umieszczana na grobie. Choć i w innych jakieś zagospodarowanie tła by się przydalo. Ale koniecznie w dwójce!
    • Offline
    • Oklaski: 3

    Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #4138

    bardzo mi się podoba 10zł - prześliczne wkomponowanie Nike w profilo-półpiersie poety, 200zł też nie gorsza. Z GN-ką poszli na łatwiznę, to zdecydowanie. No, ale kto to zbiera...wrzuci się do holdera, poczeka na lepsze czasy.
  • Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #4710

    Był ktoś może po Herberta w NBP? Jak sytuacja?
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #4739

    byłem w NBP o Kielce ok. 11 tej : za srebrnymi wogóle nie było kolejek , puste okienko , za 2zł stał y3 osoby ( stały bo czekali na doniesienie dwujek ze skarbca ). Nad okienkiem tabliczka : 2zł sprzedajemy po 45szt. jak podszedłem do okienka i dlachecy zapytałem ile można kupić to pani mówi a ile pan chce . kupiłem 2 saszetki bo po cholerę więcej , dodam , że mają w sprzedaży 2zł GN kilkadziesiąt pozycji z czego większośćto Miasta . Widziałem też ukradkiem idącego ze spuszczoną głową pana Naczelnika Wydz. Skarbcowego . Oj nie był on zadowolony ...z widoku przy okienkach . Ale dobrze im tak - chcieli się\" nachapać \" no to niech się nachapią !. A głupwae teksty o spekulantach można w bajki włożyć . Argument ? - a proszę : monety kolekcjonerskie są sprzedawane od 1995r. i tylko przy Sokole z 2008r nagle nastąpiła spekulacja ? . Uważam , że media nakręciły spiralę głupoty do tego stopnia , że aby teraz nie wyjść na totalnych buraków nie mówią i nie pokazują nic co dotyczy kolejnych emisji monet . Po prostu - JEST PO TEMACIE I KASY Z TEGO JUŻ NIE BĘDZIE . Acha i na koniec - srbeberek nie kupiłem bo i po co ( pewnie za kilka miesięcy będą na Allegro o 50% tańsze niż w NBPie )
    pozdrawiam
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #4741

    Herbert był w teleexpresie.
    • Offline
    • Oklaski: 13

    Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #4742

    he !!! nie widziałem bo komarzyłem :-)
  • Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #4758

    patriota napisał:
    Herbert był w teleexpresie.


    I pewnie gadali, ze ogromne zainteresowanie było:):)

    KIlka dni temu natknąłem się na allegro na aukcję w któej napisane było, ze to jedna z bardzije posuzkiwanych i rozchwytywanych monet 2008.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #4763

    chłyt matetingowy ;)
  • Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #4877

    ....a na e-num... w hurtowni nakład nadal pozostaje na poziomie 60.000 sztuk. :) Może to jakaś inna emisja:) Jakby się uparł to jest to wprowadzanie klienta w błąd i podawanie nieprawdziwej informacji o produkcie, a tym powinen się zajac Urząd ochrony konkurencji i konsumentów.
    • Offline
    • Oklaski: 46
    --
    Numizmatyczne pozdrowienia
    Bartosz Błądek
    Zobacz! Jesteśmy na Facebook.

    Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #4886

    Ty już daj spokój tej e-num, aleś się uparł na nich :D
  • Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #4894

    :):) Ale kiedy to prawda.....No dobra koniec z tematem e-num...
    • Offline
    • Oklaski: 0

    Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 11 miesięcy temu #4913

    to ja tylko dodam że wczoraj poprawili ; )
  • Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 10 miesięcy temu #5252

    Ja mam około 30 szt.
  • Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 10 miesięcy temu #5268

    ALe czego srebra Herberta czy GNów?
    • andrzejj
    • andrzejj

    Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 10 miesięcy temu #5470

    Ciekawostka , na ebayu chodzi moneta 10 zł z Herbertem po 60-70 zł , licytuje nasz sąsiad zachodni.. warto , czasem popatrzeć na inne aukcje , niż tylko all....
  • Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 10 miesięcy temu #5479

    ... i dlatego nadwyżki ( a sa one pokaźne) lustrzanek z 2008 roku tzreba upłynniac i wysyłac zagranicę.
    • rewis
    • rewis

    Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 10 miesięcy temu #5615

    200 zł podoba mi się tak samo 10 zł, GN-mi się nie przejmuję po prostu lądują w śwince skarbonce:), a tak na poważnie to obawiam się, iż mennica traci polot albo wszyscy zdolni spieprz...do Irlandi, dlatego dla równowagi estetycznej skompletowałem wszystkie zamki z lat 1995-2005 dla potomności oraz nową serię Zabytków w srebrze. Niestety w czasach złotego nie będzie nowej serii królów co bardzo mnie smuci, gdyż to była seria!!!!
  • Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 10 miesięcy temu #5814

    MOnety z herbertem piękne, ale nakład spowodowałe pewne perturbacje.

    10zł sprzedana za 41zł:) (cena emisyjna 1/2 wyższa)

    allegro.pl/item390866661_zbigniew_herbert_10zl_2008.html
    • Offline
    • Oklaski: 1

    Odp:Zbigniew Herbert 15 lat, 4 miesięcy temu #8942

    Ja kupowałem 02.06 i nie pamiętam większy problemów.
    Oczywiście widać, że za Ag przepłaciłem, bo teraz na allegro między 45-50zł chodzi.
    GN rzeczywiście nie ciekawe. Po najmniejszej linii oporu. Natomiast wyższe nominały są ok, choć mnie powiem szczerze nie powalają. Fajny pomysł, aby nawiązać do jego wierszy, natomiast sam Herbert wygląda mało poważnie na tych monetach, co mnie osobiście się nie podoba.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: bartek
Wygenerowano w 0.30 sekundy

Nowe zasady dotyczące ciasteczek (cookies). Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Wasze oczekiwania. W razie potrzeby można zablokować ciasteczka w przeglądarce jak to zrobić tutaj.

Akceptuję zapisywanie ciasteczek (cookie) dla tej strony:

EU Cookie Directive Module Information